homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cefalhematon


#1 2009-01-29 13:38:03

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Cefalhematon

Fetele ce stiti desper cefalhematon???, fetita mea are unul si m-i s-a spus ca se va retrage adevarul e ca deja s-a retras putin..dara totusi sunt putin ingrijorata grater , o ungem zilnic cu o lotiune.. ma gandesc daca nu ar fii bine sa ii facem un eco??? doctorita a spus ca e ok sa nu imi fac griji dar stiti cum e in spitalele astea sad , daca stiti ceva vreau si eu un raspuns smile


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 



#2 2009-01-29 16:46:10

daniela75
Full member
De la: Rosiori de Vede
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 419

Re: Cefalhematon

poate ar fi mai bine s-o intrebi pe claudia78.
nepotelul meu, la iesirea din spital avea un hematom (o galca pe caput), medicul de familie i-a recomandat Lioton gel, chiar eu intru-cat ii faceam baita,ii faceam masaj cu gelul. la o saptamana cand s-au dus la control, l-a trimis la bucuresti si i-a extras lichidul acela cu laser. avea 2 saptamani, nu a ramas nici o urma.
mai arat-o si altui medic in afara de cei din spitalul unde ai nascut si de medicul de familie. la mama copilului de care ti-am zis i s-a spus la bucuresti ca posibil ca la nastere sa le fi scapat copilul sau sa-l fi lovit, de aia in spital iti zic sa stai linistita.
sper sa nu fie un astfel de caz, dar mai cere pareri pentru linistea ta . succes.

Offline

 

#3 2009-01-30 12:58:25

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: Cefalhematon

de scapat nu l-au scapat ca eram acolo si eram treaza cand am nascut, si mi-e m-i s-a spus la fel sa ii dau cu lioton gel neutral , o sa facem pana la urma o ecografie smile , multumesc pentru raspuns


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#4 2009-01-30 16:40:02

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Cefalhematon

si eu as mai face ceva investigatii, s-a folosit vreun instrument pt extragerea bebeului la nastere? cat timp ai folosit lioton?

Ultima oara a fost editat de corneliabuc. (2009-01-30 16:41:02)

Offline

 

#5 2009-01-30 16:48:50

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Cefalhematon

ttenzika a scris:

Fetele ce stiti desper cefalhematon???, fetita mea are unul si m-i s-a spus ca se va retrage adevarul e ca deja s-a retras putin..dara totusi sunt putin ingrijorata grater , o ungem zilnic cu o lotiune.. ma gandesc daca nu ar fii bine sa ii facem un eco??? doctorita a spus ca e ok sa nu imi fac griji dar stiti cum e in spitalele astea sad , daca stiti ceva vreau si eu un raspuns smile

nu te stresa, se va retrage si nu are corespondent in interiorul capului daca asta ti-e spaima. Ce echo vreo sa ii faci? transfontanelara? fa-i daca vrei pentru linistea ta, insa nu e cazul sa te panichezi


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-02-01 19:38:23

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: Cefalhematon

corneliabuc. a scris:

si eu as mai face ceva investigatii, s-a folosit vreun instrument pt extragerea bebeului la nastere? cat timp ai folosit lioton?

nu s-a folosit nimic, doar ca nu am impins eu cand trebuia sad , si bebele nu a vrut sa iasa deloc sad ,
lioton mai folosesc si acum, cred ca trebuie sa folosesc pana se retrage..asta chiar am uitat sa o intreb pe dr. sad

Multumesc mult doctoresa pentru rapuns smile ,da..o eco transfontanelara:)


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#7 2009-02-01 23:28:46

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Cefalhematon

nu se foloseste o perioada lunga, cat exact? in proportie de  cat s-a rretras, sau ce culoare are hematomul acum? ce dimensiuni are?

Offline

 

#8 2009-02-02 07:43:09

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Cefalhematon

sunt absolut de acord cu ce ti-a spus Doc.
linisteste-te , va fi bine !
puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.