homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Credeti in fidelitate?-3


#39 2009-02-03 12:40:33

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Credeti in fidelitate?

eu vreau sa cred ca mai exista si oameni fideli (desi e posibil sa ma imbat cu apa rece tongue )...la noi, cel putin momentan, nu se pune problema de asa ceva...si sper sa nici nu fie vreodata cazul...iuby meu e destul de matur si experimentat la varsta lui incat sa faca prostia sa dea cu sutul la relatia noastra frumoasa pentru o "partida"...dar daca o sa o faca vreodata...o sa-i platesc cu aceeasi moneda diablo


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#40 2009-02-03 14:28:53

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Credeti in fidelitate?

skumpi a scris:

mda big_smile

apoi mergi si u si inseala`l si du`te `napoi plangand sa vezi dak te iarta lol
mi`ar placea sa am un iubit ca tine big_smile care sa ma ierte dak as face`o angel a meu cred ca mi`ar da un sut in fund lol si eu lui...bineinteles rodnar

si al meu gandeste ca mine big_smile deci ne potrivim
si nu e vorba de venit in genunchi, era o expresie
ideea e ca, daca il iubesti inseamna ca il cunosti  , si stii cand ii pare rau....
nu stiu...greu de inteles....oricum ... nu am fost pusa nicidoata in situatia asta asa ca nu pot sa bag mana in foc ca as face asa....


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#41 2009-02-03 15:01:37

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Credeti in fidelitate?

io n-as ierta infidelitatea e clar...am un orgoliu mulllt prea mare...cred in fidelitate...ca notiune dar nu bag mana-n foc pt nimeni...inclusiv pt mine wink


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#42 2009-02-20 06:01:42

yepuras_08
New member
Inregistrat: 2009-02-20
Mesaje: 13

Re: Credeti in fidelitate?

asta da intrebare. 2 relatii am avut si am fost fidel in aman2....insa despre cele 2 partenere ce sa zic mi`au fost infidele si nu inteleg dc sunteti asa lase si puteti incheia o relatie cand trebuie  dar puteti in schimb sa ajungeti sa inselati f usor

oricum fidel am raman in continuare ...doar ca nush daca va fi o a 3-a relatie prea curand desi a trecut ceva timp de cand nu am avut pe cineva langa mine pur si simplu nu mai am incredere in ele


( Alone Don`t Like Company )

Offline

 

#43 2009-02-20 08:54:14

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Credeti in fidelitate?

yepuras ... ai avut un ghinion sa zicem... ca ai dat peste doua femei la rand care-au facut treaba asta, dar nu e bine sa generalizezi ... analizeaza-te putin si pe tine... poate e ceva ce nu faci bine nici tu ... sau poate permiti prea mult nu stiu... oricum 'ai sa dai peste cineva care sa merite sa-i fi fidel sunt sigura smile


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-02-20 09:08:33

yepuras_08
New member
Inregistrat: 2009-02-20
Mesaje: 13

Re: Credeti in fidelitate?

deliav a scris:

yepuras ... ai avut un ghinion sa zicem... ca ai dat peste doua femei la rand care-au facut treaba asta, dar nu e bine sa generalizezi ... analizeaza-te putin si pe tine... poate e ceva ce nu faci bine nici tu ... sau poate permiti prea mult nu stiu... oricum 'ai sa dai peste cineva care sa merite sa-i fi fidel sunt sigura smile

ma  scuzi dar nu cred ca am generalizat cu nimic era doar pt cele care inseala ... sau te`ai simtit cu musca pe caciula


( Alone Don`t Like Company )

Offline

 

#45 2009-02-20 09:31:49

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Credeti in fidelitate?

yepuras_08 a scris:

deliav a scris:

yepuras ... ai avut un ghinion sa zicem... ca ai dat peste doua femei la rand care-au facut treaba asta, dar nu e bine sa generalizezi ... analizeaza-te putin si pe tine... poate e ceva ce nu faci bine nici tu ... sau poate permiti prea mult nu stiu... oricum 'ai sa dai peste cineva care sa merite sa-i fi fidel sunt sigura smile

ma  scuzi dar nu cred ca am generalizat cu nimic era doar pt cele care inseala ... sau te`ai simtit cu musca pe caciula

lol nu chiar nu ma simt cu musca pe caciula ...eu sunt intr-o relatie de 6 ani... si-am fost si inca sunt fidela wink ...


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#46 2009-03-24 13:45:46

mada_ina
New member
Inregistrat: 2008-04-18
Mesaje: 14

Re: Credeti in fidelitate?

Eu cred in fidelitate, dar mai cred si ca suntem oameni.. o specie mai desteapta din regnul animal.
Depinde pana la urma ce intelegi prin fidelitate, eu tocmai am postat un subiect despre swing, asa ca evident am o notiune ceva mai aparte probabil.

Pentru mine fidelitatea este sinonima cu sinceritatea. Adica nu suport sa fiu mintita si nici nu mint indiferent cat de grava ar fi situatia. Nu cred in minciuni albe.

Pe de alta parte consider ca fidelitatea tine de suflet si nu de trup, de iubire si nu de sex.
Ne iubim doar noi doi, dar putem face chestii fun si cu altii, fara ca asta sa insemne ca ne inselam unul pe altul.

PS. sunt cu viitorul sot de 8 ani.

Offline

 

#47 2009-03-24 14:59:00

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Credeti in fidelitate?

cred in fidelitate dar nu cred in fidelitate pe toata viata...mai ales in ceea ce priveste barbatii
macar o data te inseala sa vada cum e...macar

Offline

 

#48 2009-03-24 15:22:14

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: Credeti in fidelitate?

nu cred in fidelitate...nu cred ca e posibil,sau e foarte greu sa gasesti pe cineva care sa iti fie fidel.eu am fost inselata de fostul,a recunoscut si ne-am despartit...nu as putea sa iert asa ceva niciodata.dar nici nu mi-am pus in cap sa nu mai am incredere niciodata in nici un barbat.cu actualul...suntem impreuna de 3 ani si ceva si nu cred ca m-a inselat pana acum,nici eu pe el,dar si daca ar face-o e clar ca m-as despartii de el.pur si simplu nu mi se pare corect.nu cred ca m-a inselat,dar nici nu as baga mana in foc si nu m-as bate cu pumnul in piept sa zic ca stiu 100% ca nu ar face-o.eu sper ca nu si am incredere in el.asta e tot ce pot face eu,restul depinde de el si de ce insemn eu pt el smile


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#49 2009-03-24 17:38:55

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Credeti in fidelitate?

si eu cred in fidelitate, iar pt mine inselatul incepe de la primul gand, prima tentatie.
am inselat, dar doar din nevoie fiziologica.... fostul meu partener nu facea fata cerintelor mele (5 min si gata) si imi varsam hormonii cu altcineva. De ce nu l-am parasit de la bun inceput? pentru ca il iubeam... simplu. evident ne-am despartit dar la initiativa mea, el m-a iertat cand i-am marturisit. nu mi se mai parea deloc ok ca eu sa ma culc cu alti barbati....


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#50 2009-03-24 20:07:31

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Credeti in fidelitate?

Melany1 a scris:

cred in fidelitate dar nu cred in fidelitate pe toata viata...mai ales in ceea ce priveste barbatii
macar o data te inseala sa vada cum e...macar

sa vada cum este ce? lol ...sa o faca cu alta?pai exceptand cazul in care l-ai luat virgin toti stiu lol
eu nu inteleg cum poti avea o rel serioasa gandind asa smile eu n-as putea sa stau cu un om despre care s agandesc ca o data si o data ma va insela.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#51 2009-03-24 20:17:55

Anca12
Full member
Inregistrat: 2009-02-02
Mesaje: 345

Re: Credeti in fidelitate?

Nu cred in fidelitate.Cel putin o data te inseala.E de asteptat dupa cativa ani de convietuire.Sunt putini care nu inseala.Daca o face de la inceputul relatiei inseamna ca nu merita efortul acea relatie.Asta e parerea mea!

Offline

 

#52 2009-03-24 21:58:38

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: Credeti in fidelitate?

Ciudat subiect in seara asta.Ca am si eu niste pasarici pe cap.Iubi meu are ujn prieten care are o relatie cu cineva.Se iubesc la la la...numai k tipul a inselat o cat timp a fost ea plecata din tara cu o tanti.Cand prietena sa  intors,a aflat i a facut scandal si tipul a incetat orice legatura cu tanti aia.Numai ca tanti aia e innebunita rau dupa tip...toate bune pana aici.Iubi o are in lista de mess si aseara a intrat in vb cu el si a inceput sa i bata apropouri..o cafea...o iesire...el a dat o ca da..sa vada pana unde merge...azi eram la el si a venit si amicul respectiv si s aiu bagat cu tanti pe mess...si mi a picat fata cand am vazut ce icea..k ar interesa o o relatie serioasa,cineva care chiar sa aiba grija de ea si de astea si ca maine seara sa se duca la ea...in conditiile in care stie perfect ca el are o relatie:f?rbannad:..Iubi a trimis o la plimbare repejor ca se crucea si el de ce zicea tanti acolo....
Ma rog..in definitiv el e o persoana care csd ca daca se duce la alta ar fi doar sex,si ac n ar insela ca ma iubeste numai pe mine.Insa e perfect constient ca daca ar gresi cu toata iubirea de pe lume m ar pierde,pentru simt fapt ca m as simti tradata.Suntem de app 2 ani impreuna,dar ne stim de vreo 7....si am incredere vreo 99% ca a fost cuminte...nici 100%...100% am numai in mine;)


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

#53 2009-03-24 22:02:03

deepsleep
Full member
Inregistrat: 2009-03-19
Mesaje: 178

Re: Credeti in fidelitate?

smile ce subiect, sa tot vorbesti pe tema asta! personal nu mai bag mana in foc pentru nimeni, si asta nu pentru ca as fi fost inselata... dar pentru ca am inselat. si eram de aceeasi parere, decat sa inseli mai bine pui punct si incepi alt capitol, pe pagina noua. adevarul este ca se intampla pe ultima suta de metri ai unei relatii de 4 ani care pur si simplu se stinsese si nu gaseam cuvintele sa-i pun capat. mult timp chiar am sperat ca poate ma va insela el, doar ca sa am un motiv concret sa-i pun punct...

in alte conditii nu cred ca as insela, poate si pentru ca sunt mult prea comoda ca sa stau sa-mi bat capul cu "cum sa ma ascund?". in concluzie totusi... o relatie cere eforturi si asta consider ca e principalul efort de care e datoare o persoana care pretinde ca vrea o relatie - sa nu insele. eu nu cred ca as ierta si cu siguranta nu as avea pretentia sa fiu iertata!

Offline

 

#54 2009-03-24 22:10:34

oxxy
Full member
De la: my world
Inregistrat: 2008-05-20
Mesaje: 486

Re: Credeti in fidelitate?

offtopic Interesant ce spui u dya... Nush, ma poate lamuri si pe mine cineva o data pt totdeauna de ce barbatii aleg pentru o aventura o femeie mult mai mare ca ei? E ceva ce nu pot intelege... Sunt mai experimentate?
Iar acum,on topic, am vazut ca zicea cineva mai sus ca barbatii inseala macar o data, chiar si din curiozitate... Parerea mea e ca si femeile pot insela din acelasi motiv. Oare chiar exista persoane care sa nu insele macar o data in viata? Nu cred... wink Sau poate k sunt eu pesimista...  chicot

Offline

 

#55 2009-03-24 22:12:18

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Credeti in fidelitate?

categoric exita oxxy,doar ca din pacate sunt extrem de putine aceste persoane


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#56 2009-03-24 22:16:58

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Credeti in fidelitate?

Sincer ... da, cred.
Ca sunt ( din ce in ce mai ) putine persoane care sa ramana fidele for ever and ever aia e alta treaba.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#57 2009-03-24 22:19:57

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Credeti in fidelitate?

Eu nu cred in fidelitatea 100 % insa sper ca exista sad
Oricum daca as afla ca sunt inselata as incheia relatia oricat de tare m ar durea pt k nimic nu ar mai fi la fel dupa..dar nu as putea sa mai stau cu un baiat stiind ca a facut ceva cu alta in timp ce era cu mine  acklad
Eu sunt fidela si sper ca am sa fiu mereu,momentan nu as face nimic dar viata nu se stie cum e..Cand zic ca ar exista,prin absurd,varianta cu inselatul ma refer daca ar fi sa fiu cu altcineva ca pe actualul nu as putea sa'l insel niciodata orice ar fi hjarta ..Atata timp cat sunt fidela ma astept sa mi se ofere acelasi lucru.
Am facut pact cu iubi ca daca e sa vrea unu dintre noi altceva incheiem relatia si gata.El nu a inselat niciodata pe nici o prietena si sper sa nu inceapa cu mine  signof10

Ultima oara a fost editat de life (2009-03-24 22:24:28)


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.