homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic off topic...sexul si mari...jane :D-3


#39 2009-03-19 01:18:15

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Eu eram chill, dar ai dat cu biciul si-am sarit si eu putin na :big_smile


Goodnight moon

Offline

 

#40 2009-03-19 01:20:04

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Detaşare... auzi, cu droguri nu faci dec?t să te bagi ?n căcat mai tare. ?ţi iei viaţa ?n propriile m?ini, pleci de acasă, schimbi ceva. Logic e să aspiri la mai bine... nu la mai rău.


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#41 2009-03-19 01:22:18

emily02
Full member
Inregistrat: 2008-09-25
Mesaje: 497

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

James a scris:

Detaşare... auzi, cu droguri nu faci dec?t să te bagi ?n căcat mai tare. ?ţi iei viaţa ?n propriile m?ini, pleci de acasă, schimbi ceva. Logic e să aspiri la mai bine... nu la mai rău.

Da, asa ar fi ideal..


Staring at the sun, thinking it's the moon..

Offline

 

#42 2009-03-19 01:23:00

narissa
Full member
Inregistrat: 2009-01-04
Mesaje: 934

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Obama a recunoscut la tv ca a fumat iarba. si uite, e un om normal si responsabil.


Come play my game.

Offline

 

#43 2009-03-19 01:24:22

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Emily: Si da si nu. Traunele care duc la consum, omul nu le uita nicium. Poti sa ii stergi memoria, noaptea poate se va trezi visand ce s-a intamplat in trecut. Clinica nu e stupida. Nu va putea sa repare frustrarile omului, ci trebuie sa il faca sa inteleaga ca nici drogurile nu o sa i le repare. Ma zbat aiurea.

Ultima oara a fost editat de Finesse (2009-03-19 01:25:01)


Goodnight moon

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-03-19 01:24:30

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Obama e o marionetă. La fel ca şi contracandidatul său... oricine ar fi ieşit, tot br?nza aia era. Ron Paul era singurul care merita să iasă şi care a fost votat de americanii cerebrali. Dar nu sunt prea mulţi ăia...


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#45 2009-03-19 01:25:49

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

James a scris:

Obama e o marionetă. La fel ca şi contracandidatul său... oricine ar fi ieşit, tot br?nza aia era. Ron Paul era singurul care merita să iasă şi care a fost votat de americanii cerebrali. Dar nu sunt prea mulţi ăia...

Pai normal, ca restul erau sedati din gradinita cu Ritalin si mai ce stiu eu ce...


Goodnight moon

Offline

 

#46 2009-03-19 01:27:09

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Restul sunt gen familia Bundy. ?n cel mai bun caz. neutral


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#47 2009-03-19 01:30:08

emily02
Full member
Inregistrat: 2008-09-25
Mesaje: 497

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Finesse a scris:

Emily: Si da si nu. Traunele care duc la consum, omul nu le uita nicium. Poti sa ii stergi memoria, noaptea poate se va trezi visand ce s-a intamplat in trecut. Clinica nu e stupida. Nu va putea sa repare frustrarile omului, ci trebuie sa il faca sa inteleaga ca nici drogurile nu o sa i le repare. Ma zbat aiurea.

Si daca li s-ar oferi sprijin inainte s-o apuce aiurea n-ar fi nevoie de nicio clinica si de niciun drog. Si o sa se intample cand nu o sa ne mai poticnim in niste amarate de fumuri trase ocazional.. cand o sa se faca diferenta intre un om intr-adevar predispus la a incerca fel si fel de droguri si unul care se distreaza sau eu stiu..


Staring at the sun, thinking it's the moon..

Offline

 

#48 2009-03-19 01:34:39

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Sprijin? Pentru ?nceput, trebuie să te ajuţi singur. Mai exact, să te fereşti să intri ?n alte belele, dacă deja ai unele pe cap.


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#49 2009-03-19 01:36:01

emily02
Full member
Inregistrat: 2008-09-25
Mesaje: 497

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

la varste fragede in astfel de situatii ai nevoie de ajutor ca sa te ajuti singur


Staring at the sun, thinking it's the moon..

Offline

 

#50 2009-03-19 01:36:12

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Emily, asa ceva nu se va intampla niciodata. Asta e lumea in care traim. Trebuie insa fiecare sa avem destula minte incat sa intelegem ce e bine si ce nu e, si sa nu cadem in extreme. E atata de simpla si de cliseista explicatia ca mi rusine ca o spun. Nu trebuie sa iei parte la asa ceva daca nu vrei. Te faci ca nu vezi si gata. Si am mai zis astea intr-un topic recent la diverse, dar a devenit neinteresant pentru altii.


Goodnight moon

Offline

 

#51 2009-03-19 01:38:33

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

emily02 a scris:

la varste fragede in astfel de situatii ai nevoie de ajutor ca sa te ajuti singur

Nu ştiu cum sunt alţii, dar eu mereu m-am ajutat singur pentru că ?n general nu am ?ncredere ?n oameni.


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#52 2009-03-19 01:42:27

emily02
Full member
Inregistrat: 2008-09-25
Mesaje: 497

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Finesse a scris:

Emily, asa ceva nu se va intampla niciodata. Asta e lumea in care traim. Trebuie insa fiecare sa avem destula minte incat sa intelegem ce e bine si ce nu e, si sa nu cadem in extreme. E atata de simpla si de cliseista explicatia ca mi rusine ca o spun. Nu trebuie sa iei parte la asa ceva daca nu vrei. Te faci ca nu vezi si gata. Si am mai zis astea intr-un topic recent la diverse, dar a devenit neinteresant pentru altii.

Pai daca ne facem ca nu vedem si trecem mai departe ajungem la lumea in care traim.
Psihologul ar trebui sa fie mai important pana si ca doctorul de familie..si o sa fie odata si odata..si cea mai mare parte a problemelor cu droguri o sa se rezolve.


Staring at the sun, thinking it's the moon..

Offline

 

#53 2009-03-19 01:47:27

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Nu, trebuie să ?ncepi tu să consideri drogurile ceva de neatins, ceva... dăunător la modul cel mai serios. Nu e nevoie de un doctor care să-ţi spună asta.


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#54 2009-03-19 01:52:32

emily02
Full member
Inregistrat: 2008-09-25
Mesaje: 497

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

da, asta ar fi ideal si sunt cazuri fericite care au vazut si au mers mai deprte indiferent de obstacle insa,  solutia alternativa si probabil pe viitor cea imbratisata de cei mai multi e cea cu doctorul


Staring at the sun, thinking it's the moon..

Offline

 

#55 2009-03-19 01:53:31

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Cei şapte ani de acasă pot ?nsemna mult...


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#56 2009-03-19 01:56:05

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

Emily: Aici, ma refer doar la problema ontopic cu trecutul peste. Si raspunsul era catre tine, caci spuneai ca daca s-ar ajuta oamenii de la inceput nu s-ar mai ajunge la asta si asa ar trebui facut, si aveam impresia ca traiesti pe alta lume. Caci nu cred ca fiind aici la ora asta vorbind peretilor ca iarba nu e buna, trec cu vederea ce se intampla, si spunandu-ti asta chiar tie. Apoi tu vii si spui ca e nevoie de consiliere si psihologi, cand din start nu ar fi nevoie de astea, daca oamenii nu s-ar apuca de fumat si altele. Tu ceri direct o rezolvare la o problema la care nu ar trebui sa se ajunga. Sari exact peste momentul incercarii drogurilor, de parca asta ar fi normal, hai sa vedem toti cum e cu fumatul asta, caci nu ne face nimic oricum. Sau ce vrei? sa se mearga din casa in casa sa se explice la fiecare in parte ca aveti grija ca va asteapta o viata grea si ca drogurile nu sunt rezolvarea, de parca toata lumea ar urma sa le incerce. Sa fim seriosi!

Ultima oara a fost editat de Finesse (2009-03-19 01:57:51)


Goodnight moon

Offline

 

#57 2009-03-19 02:00:07

emily02
Full member
Inregistrat: 2008-09-25
Mesaje: 497

Re: topic off topic...sexul si mari...jane :D

cei sapte ani de acasa nu intra in ecuatie de multe ori, de cele mai multe ori e nevoie de un doctor care sa te ajute sa incepi sa consideri ca drogurile sunt daunatoare daca le incerci doar ca sa scapi de probleme.
ah, am deviat mult de la subiect.. imi cer scuze daca am facut comentarii deplasate, nu incurajez pe nimeni la asta, am vorbit numai din punctul meu de vedere..


Staring at the sun, thinking it's the moon..

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.