homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ei isi dau seama?-3


#39 2009-04-15 15:01:42

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

Re: ei isi dau seama?

ei nu-si dau mereu seama cand avem orgasm pt k desi vaginul se contracta, uneori sunt prea concentrati la placerea proprie. asta e firesc oricat de mult sentiment ar exista. eu de exemplu imi iubesc enorm prietenul, dar cand simt k o sa am orgasm nu ma mai intereseaza decat k el sa nu se opreasca, desi uneori mi se face mila k il suprasolicit lol. si sa nu spuneti acum k voua nu vi s-a intamplat niciodata. si mimatul este o greseala desi il practicam toate cateodata. atunci cand nu merge, comunicarea e cea mai buna solutie


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

#40 2009-04-15 16:13:36

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: ei isi dau seama?

Finesse a scris:

era vorba că nu fiecare partidă e ?ntotdeauna reuşită, referindu-mă mai degrabă la a te arăta c?t de c?t satisfăcu-t/ă, ori dacă at?t nu ai ?nţeles... smile

finesse, hai sa vorbim frumos.
din ce spuneai tu mai sus, nu se intelege ce explici in ultimul post.
barbatul nu prea are ce sa mimeze... iar james se refera la femeie cand vorbeste de mimat.

kata87 zici bine ce zici. ai dreptate.
cat despre faptul ca toate mimeaza uneori, poate procentul e mare, dar nu 100 %.
eu nu mimez niciodata. si eu sunt cea care termina greu. dar noi vorbim despre asta, stim bine cum se simte fiecare, ce si cum vrea. nu vad de ce as face asta. cred ca s-ar simti mai rau sa stie ca mimez decat sa stie ca nu ma satisface de fiecare data si ca trebuie rezolvata problema. desi satisfactia nu vine mereudin orgasm. uneori "ma consum" prin actul in sine si ma bucur de el.
smile

Offline

 

#41 2009-04-15 17:03:18

kata87
New member
Inregistrat: 2009-04-14
Mesaje: 74

Re: ei isi dau seama?

intotdeauna noi suntem cele care termina mai greu pt k lor le sunt suficiente 5 min, insa pentru dragostea ce ne-o poarta se "sacrifica" si ei 30 de min, o ora sau cine stie cat tongue. eu de obicei nu mimez, mi s-a intamplat o data sau de doua ori pt k el chiar se straduia sa ma faca sa am, dar eu eram cu gandul aiurea. ma consider norocoasa pt k multe femei nu stiu cum e sa ai orgasm desi este foarte adevarat k satisfactia nu vine mereu din el ci apropierea, iubirea, mangaierile si multe alte lucruri care primeaza.


dragostea se castiga, respectul se merita

Offline

 

#42 2009-04-16 12:12:41

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: ei isi dau seama?

orgasmu' vine de la creier, in primul si in primul rand; eu-s defecta la capitolul asta pentru ca ma gandesc, constient sau nu, foarte mult la ideea de orgasm... sa am, sa am, sa am, sa am smile si N-AM! lol sexul ca si sexul, dar daca nu exista o relaxare si o detasare mentala si o placere in sine, atractie, pasiune alaturi de partener, sansele sunt mici... si asta nu tine (doar) de iubire.

Offline

 

#43 2009-04-16 16:19:03

rb1891
Full member
De la: SPANIA
Inregistrat: 2009-03-24
Mesaje: 116

Re: ei isi dau seama?

Al meu isi da seama tot timpul daca m-am terminat sau nu.Si nu are cum sa nu isi de-a seama. In mod normal la femeia care ajunge la orgasm se intimpla citeva lucruri cu corpul ei: se accelereaza respiratia, pulsul, pielea devine mai rosie(mai ales fata), apar broboanele de transpiratie, iar in momentul orgasmului muschii se contracta puternic.Sunt femei, printre care si eu, care in momentul orgasmului nu se mai pot misca.Eu zic ca toate aceste lucruri nu le poate nimeni sau ma rog aproape nimeni mima 100%. Asa ca un baiat/barbat care are cit de cit experienta sexuala sau detine citeva informatii pe tema sexuala nu are cum sa nu isi de-a seama daca partenera a avut sau nu orgasm. eu  de mimat am mimat de vreo 2 ori, dar cu parteneri mai vechi.Cu iubi niciodata. Dupa 4 ani nici nu mai trebuie sa ma intrebe daca am avut sau nu orgasm, ca stie.

Ultima oara a fost editat de rb1891 (2009-04-16 16:20:18)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-04-17 10:16:39

Lililala
New member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 95

Re: ei isi dau seama?

James a scris:

Văgău... what? big_smile

Scuze...vaginul. Dar nu era greu sa-ti dai seama devreme ce "u" si "i" sunt una langa cealalta pe tastatura tongue


The !! will be whatever we make it wink

Offline

 

#45 2009-04-20 12:07:28

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: ei isi dau seama?

Mai, mie mi s-a intamplat si cu astia mai experimentati sa intrebe daca am avut sau nu. Si daca nici astia nu-s experimentati, apoi care? lol si zic "ba da, n-ai simtit?" -- "ba da, dar voiam sa fiu sigur" smile mai au si ei probleme de nesiguranta, dragii de ei smile

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.