homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tandrete...limitata?


#1 2009-04-15 20:25:59

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

tandrete...limitata?

buna!
sunt impreuna cu iubitul meu de 1 an si 4 luni. de 3 luni cam ne-am inceput viata sexuala...first time la amandoi. am fost tensionati, vorbisem mult despre subiectul asta cand s-a intamplat, iar la inceput nu simteam placere. acu insa, oo da! rodnar  probl e ca nu mai e la fel...de tandru, nu suporta sa il sarut, sa il imbratisez, sa il mangai. de ce la mine e ca la inceput, chiar mai bine, ca atunci el era pupaciosul, iar el doar...cand vrea sa fim impreuna sau rar un pup, doi...hug cand is supi... grater  prea ma bag in sufletul lui? oricum acu sunt mai rece, dar el nici nu am obs. sa fie cum a zis preotul, ca o data ce desfaci o portocala te plictisesti de ea? wow

Offline

 

#2 2009-04-15 20:35:44

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: tandrete...limitata?

se poate si ce a zis preotul, dar mai bine lasa-l pe el deoparte si gandeste-te tu la ce s-a intamplat in ultimul timp intre voi. inafara de raceala asta fata de tine, ai mai observat ceva? orice ar fi sa iti scoti ideea asta ca te bagi in sefletul lui...sunteti de 1 an impreuna, e normal sa vrei sa fie tandru. o avea vreo problema sau l-o fi suparat ceva si nu vrea sa iti spuna. eu zic sa vorbesti cu el, sa ii spui ce te deranjeaza si vezi ce reactie are si ce spune.


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#3 2009-04-15 20:43:21

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: tandrete...limitata?

am vorbit. a zis ca fizic nu simte nevoia, iar eu sincer din asta inteleg ca nu il mai atrag. are probl in familie, intre parintii lui e atmosfera tensionata. dar nu vad legatura cu noi. oricum eu m-am lasat, ma abtin sa il sarut sau altceva. insa dupa ce suntem impreuna se pune la pc bine merci. iau iepurele de plus in brate si zic cu subinteles "bine ca da iepurila hug, ca iepurila e bun", el nimic. si e asa fain sentimentul dupa, ar fi perfect sa fiu in bratele lui.

Offline

 

#4 2009-04-15 20:50:31

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: tandrete...limitata?

sa nu mai plangi erna de fata cu el....
baietii au nevoie de perioada in care sa se simta liberi si cu cat o sa incerci sa te bagi mai in sufletul lui,cu atat el o sa incerce sa se indeparteze mai mult.Stai cumintica,ca daca te iubeste si vrea sa fie cu tine,se intoarce singurel.probabil ca e apasat si el de probleme...

Offline

 

#5 2009-04-15 20:51:13

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: tandrete...limitata?

poate ar trebui sa incercati ceva nou. alta pozitie, alta atmosfera, alt loc. o surpriza, un dans senzual ceva de genul acesta. daca nici asa nu va merge inseamna ca e altceva la mijloc


bebe V., soarele si luna

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-04-15 21:48:56

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: tandrete...limitata?

sau altcineva.... cum am descoperit eu de cateva ore.....


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#7 2009-04-15 22:00:23

persifona
Vizitator

Re: tandrete...limitata?

Alexa, ce vrei sa spui?

 

#8 2009-04-15 22:15:09

skumpi
Vizitator

Re: tandrete...limitata?

erna a scris:

buna!
sunt impreuna cu iubitul meu de 1 an si 4 luni. de 3 luni cam ne-am inceput viata sexuala...first time la amandoi. am fost tensionati, vorbisem mult despre subiectul asta cand s-a intamplat, iar la inceput nu simteam placere. acu insa, oo da! rodnar  probl e ca nu mai e la fel...de tandru, nu suporta sa il sarut, sa il imbratisez, sa il mangai. de ce la mine e ca la inceput, chiar mai bine, ca atunci el era pupaciosul, iar el doar...cand vrea sa fim impreuna sau rar un pup, doi...hug cand is supi... grater  prea ma bag in sufletul lui? oricum acu sunt mai rece, dar el nici nu am obs. sa fie cum a zis preotul, ca o data ce desfaci o portocala te plictisesti de ea? wow

da ce suporta atunci ? neutral
pe tine te mai suporta` ?
ink asa ceva n`am mai auzit...sa nu suporti sa fi sarutat d iubita ta`  va
poate si`a pierdut interesu pt tine din moment ce te`a avut... nush ce sa zic...faptu ca are pb acasa ar trb tocmai...sa fie mai apropiat de tine... nu pe invers`

 

#9 2009-04-15 22:19:42

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: tandrete...limitata?

_alexa_ a scris:

sau altcineva.... cum am descoperit eu de cateva ore.....

wow  wow  wow  wow  wow  disperat  disperat  disperat


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#10 2009-04-16 10:40:52

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: tandrete...limitata?

Nu este normal erna.Daca are probleme dimpotriva simte nevoia sa fie pupat si mangiat si rasfatat ca sa mai uite(cel putin al meu).Probabil este plictisit de tine si ar trebui sa discuti serios cu el ca cine stie ce are in cap si sa nu iti faca vreo surpriza.daca spui ca a fost virgin poate e curios cum este si cu altele.
As mai spune si ca unii barbati asa sunt,mai reci....dar din moment ce spui ca la inceput era cu totul altfel clar nu este genul ala.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#11 2009-04-16 10:51:37

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: tandrete...limitata?

am detaliat la de ce inseala barbatii
ultimele doua pagini....


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#12 2009-04-16 22:11:54

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: tandrete...limitata?

a zis ca ii este de ajuns sa ma stie langa el si tot Universul este la picioarele lui. nu stiu...a zis ca ii vede mereu pe holul liceului pe un coleg de-al lui si o tipa sarutandu-se intr-una si i se face greata, ca el nu poate fi asa. de mentionat faptul ca el cu acea tipa a vrut sa fie inainte sa fim impreuna dar s-a bagat acel coleg. nu stiu, ne intalnim in week-end o data la 2 sapt chiar, stam 3 zile impreuna. poate e prea mult dintr-o data, dupa atata timp de vbt la tel doar. dar era asa bine...:-<

Offline

 

#13 2009-04-16 22:14:07

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: tandrete...limitata?

si la inceputul relatiei nu-i era greata?mda


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#14 2009-04-16 22:17:57

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: tandrete...limitata?

erna,nu cred ca e prea mult dintr'o data....fa u primul pas si fii mai "deschisa"fata de el,alinta'l,comporta'te cum ai vrea sa o faca el.o discutie ar face mai mult rau,sigur a'ti ajinge la reprosuri.vezi ce reactie are.eu zic:imposibil sa ramana rece la asa ceva.

Offline

 

#15 2009-04-16 22:29:54

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: tandrete...limitata?

princesss, asta am facut initial. insa imi zice "off..gata" sau "lasa-ma acu"... simt ca ma saruta...sa ma multumeasca pe mine. cand ma gandesc ca la inceput el ma saruta mereu, iar mie mi se parea ciudat, era o schimbare totala, pt ca nu mai sarutasem pe nimeni. dar nu l-am respins...

Offline

 

#16 2009-04-16 22:32:10

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: tandrete...limitata?

erna a scris:

princesss, asta am facut initial. insa imi zice "off..gata" sau "lasa-ma acu"... simt ca ma saruta...sa ma multumeasca pe mine. cand ma gandesc ca la inceput el ma saruta mereu, iar mie mi se parea ciudat, era o schimbare totala, pt ca nu mai sarutasem pe nimeni. dar nu l-am respins...

erna,nu renunta cu una cu doua sad

Offline

 

#17 2009-04-16 22:36:08

erna
New member
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 48

Re: tandrete...limitata?

nu renunt. doar ca: abstinenta, acesta e raspunsul. sa ma faca el pe mine sa il vreau, desi il iubesc si ma simt atrasa de el. il alint sa nu fie chiar nimic, dar totul pana la partea fizica. da.

Offline

 

#18 2009-04-16 22:37:49

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: tandrete...limitata?

erna a scris:

nu renunt. doar ca: abstinenta, acesta e raspunsul. sa ma faca el pe mine sa il vreau, desi il iubesc si ma simt atrasa de el. il alint sa nu fie chiar nimic, dar totul pana la partea fizica. da.

ar fi o solutie....

Offline

 

#19 2009-04-16 22:38:43

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: tandrete...limitata?

eu zic ca nu e prea ok. adica totusi, daca era dupa 10 ani de sex mai ziceai, si nici atunci nu ar fi cazul. dar dupa 3 luni... nu stiu, poate se astepta la altceva de la sex, cine stie.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.