homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am Nevoie De Parerile Voastre


#1 2009-04-16 12:46:17

Gabii
New member
Inregistrat: 2009-04-16
Mesaje: 5

Am Nevoie De Parerile Voastre

Buna tuturor nu stiu daca postez unde trebuie dar am si eu asa sa zic niste "probleme" in relatia mea sexuala am 23 de ani ea are 20 si suntem de cam 3 luni impreuna si de ceva vreme incoace ma confrunt cu niste probleme din partea ei ie frika sa mai facem dragoste pentru ca a citit pe diferite forumuri si siteuri ca de la pre ejacule poate sa ramana gravida ........

am zis da ok facem cu prezervativ cu prezervativ alta problema eu ma termin repede si primul si al doilea si al treilea si tot asa nu stiu de ce ma termin repede ca inainte sa fiu cu ea la alte fete trece 1 2 3 si la al 4 lea deja uitam de mine dar aici acuma e alfel nu ca nas vrea sa o facem cu prezervativ dar e faza ca as da bani pe ele daca as avea de unde in medie la un act as folosii nu stiu vreo 2  3 cutii pentru ca atunci cand ma termin ea imi zice sa ma duc sal schimb daca eu dau de  2 ori din fund si ma termin .....

nush ma simt aiurea si la faza cu AC a zis ca ie frika sa le ia ca se ingrasa are o gramada de prietene care au luat si sau ingrasat de ceva timp ma roade probleme asta nu stiu ce ar trebui sa fac daca ar fi fost cu pre ejacularea sa ramana gravida ma gandesc ca se putea sa ramana de la inceput nu acuma si la cate fete am avut inainte inseamna ca toate ar trebui sa fie gravide acum nu ?si + de asta acuma ultima oara ia intarziat ciclul cateva zile 5 6 nush exact si tot ma inerva pe mine ca e gravida ca daca e ma omoara ca e din vina mea nu stiu de ce stateam relaxat pt ca stiam ca nu are cum sa fie ca nam lasat in si am mai facut si 2 teste de sarcina  si au iesit negativ

acuma imi zice mereu ca ii este frika si ca ea nu vrea sa stea cu frika pana ii vine ciclul iar si eu nu stiu ce sa mai fac nici nas vrea sa merg la altele pe ea o vreau si cu ea vreau sa fac dragoste ..... cateva sfaturi ... pareri eu stiu orice mar putea ajuta chiar si doctoresa daca are timp multumesc anticipat la toti

Ultima oara a fost editat de Gabii (2009-04-16 12:51:37)


Da Frate !

Offline

 

#2 2009-04-16 12:53:32

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

mi se pare corect sa tii cont de ce isi doreste ea...daca nu vrea pilule sa nu insisti pt ca are dreptate, poate sa se ingrase poate sa-i dea metabolismul peste cap etc...
daca nu vrea fara prezervativ...si asta e ok pt ca sunteti de f putin timp impreuna poate nu are incredere in tine totala si nu e pregatita sa aiba un bebe inca...n-ai de unde sa stii ce se poate intampla si poate tu nu te poti controla o data si dai in ea fara sa vrei....ati putea s-o faceti asa doar in perioada nefertila sa-si calculeze ea perioada fertila si nefertila si atunci cand nu e in perioada fertila sa n-o faceti neprotejat.
dar probabil ca nu o sa vrea....daca zici ca e atat de speriata cu faza asta sa nu ramana.
singura varianta ok pt amandoi mi se pare prezervativul....si poate ar trebui sa incerci sa te tina mai mult....cand simti ca-ti vine mai retrage-te si tu din timp, pana te mai linistesti...sunt destul exercitii pt asta.

Offline

 

#3 2009-04-16 12:53:58

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

daca e asa de panicata cred ca anticonceptionalele i s-ar potrivi cel mai bine....anticonceptionalele nu ingrasa, ele pot crea pofta de mancare, care poate fi tinuta sub control...eu zic sa te interesezi tu de un cabinet de planning si sa mergi cu ea, iar medicul de acolo va va explica ce si cum....daca va lua anticonceptionale la sfatul medicului, nu are de ce sa ii fie rau cu ele, iar daca se intampla asa poate merge inapoi la medic sa i le schimbe


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#4 2009-04-16 23:02:02

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

eu zic ca daca ia anticonceptionale dupa sfatul medicului, si nu dupa capul ei, si le ia pe cele potrivite pt ea nu se ingrasa nu nimic. sa mearga sa discute cu un medic de planning.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#5 2009-04-17 10:59:52

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

din experienta proprie, daca tu o sa i zici sa ia pastile, ea n-o sa vrea.
chestia asta vine de la sine... adica tb sa-si dea ea seama ca trebuie sa ia, fara sa o bati tu la cap.
tu spune-i ca e decizia ei si ca i-o respecti in ciuda dificultatilor smile
fa in asa fel incat sa vorbeasca cu ea o alta fata (verisoara de-a ta, sora, prietena comuna) care s-o lamureasca.
abia dupa ce ia, poate sa spuna daca ii fac bine sau nu.merge la doctor, ia o luna , doua, vede cum se simte si apoi continua sau nu.

sunt sigura ca se gandeste "ia uite ma... vrea sa ma indop eu cu hormoni, ca sa se simta el bine... sa ma ingras si bla bla bla"... tocmai de asta tb s o lasi sa si dea seama ca ar avea si ea de castigat, si ar scapa si de stresul sarcinii


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-04-17 11:48:49

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

eu zic sa ii spui de site-ul asta.. sa se convinga singura ca de la anticonceptionale, daca le iei dupa sfatul medicului.. nu te ingrasi.
sau sa mai citeasca pe aici.. sa se hotarasca ea...poate gaseste alta metoda de contraceptie care sa i se potriveasca..


hjarta

Offline

 

#7 2009-04-17 12:55:52

Gabii
New member
Inregistrat: 2009-04-16
Mesaje: 5

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

dea_di a scris:

daca e asa de panicata cred ca anticonceptionalele i s-ar potrivi cel mai bine....anticonceptionalele nu ingrasa, ele pot crea pofta de mancare, care poate fi tinuta sub control...eu zic sa te interesezi tu de un cabinet de planning si sa mergi cu ea, iar medicul de acolo va va explica ce si cum....daca va lua anticonceptionale la sfatul medicului, nu are de ce sa ii fie rau cu ele, iar daca se intampla asa poate merge inapoi la medic sa i le schimbe

dupa cum zicea si andrulina faza cum ca nare incredere in mine pai de ce nar avea daca ea era virgina ....... ? acuma sia pierdut increderea in mine .... eu nu o bat la cap si + de asta nu vrea sa stie prietene de a iei sau cineva apropiat noua ca ea nu mai e virgina ca ie rusinoasa .... si mai ales cu prietene de ale iei sa vb asa nush ie rusine rau ....... noroc cu mine ca am mai facuto sa scape de rusinea asta ....... ca inainte daca faceam ceva ...... zicea sa sting becu sau chestii dar acuma ..... nu mai zice pt ca am avut eu grija sa nu ii mai fie rusine...... si a zis ca si prietene de a iei tot dupa sfatul medicului au luat si tot sau ingrasat nush o sa incerc sa vb cu ea sa incercam o luna 2 sa vedem cum e si daca merge bine daca nu nu asta e ..... multumesc scuze deea_di raspunsul era la carmen 21 dar in concluzie cred ca am rasp la toata lumea smile

Ultima oara a fost editat de Gabii (2009-04-17 12:58:00)


Da Frate !

Offline

 

#8 2009-04-17 13:02:00

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

eu ii dau dreptate ei....atata timp cat ea si-a exprimat parerea si ti-a zis ca nu vrea pilule n-ar tb sa insisti....eu m-as enerva in locul ei...adica tu ai gasit motive pt care sa nu folosesti prezervativul, dar pilule ai vrea sa ia ea...tot ea sa bage hormoni aiurea....

Offline

 

#9 2009-04-17 13:07:15

Gabii
New member
Inregistrat: 2009-04-16
Mesaje: 5

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

andrulina a scris:

eu ii dau dreptate ei....atata timp cat ea si-a exprimat parerea si ti-a zis ca nu vrea pilule n-ar tb sa insisti....eu m-as enerva in locul ei...adica tu ai gasit motive pt care sa nu folosesti prezervativul, dar pilule ai vrea sa ia ea...tot ea sa bage hormoni aiurea....

pai eu nu o fortez daca vrea ok daca nu iara e ok ..... iam zis sa vb amandoi sa luam o decizie ..... daca ea na vrut sa faca ceva nam obligato si nu am insistat am int o data de 2 ori si gata pt ca o respect si nu vreau sa creada ca imi bat jok de ea ...... nu vrea ramanem la prezervative si gata  smile


Da Frate !

Offline

 

#10 2009-04-17 13:09:21

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

asa....sa nu insisti ca nu e frumos....si sa ai rabdare cu ea pt ca e la inceput si majoritatea fetelor reactioneaza asa, mai ales daca e o fire mai inhibata cu timpul o sa se schimbe si daca vei avea rabdare si vei stii cum s-o iei o sa fie f bine.
important e sa comunicati

Offline

 

#11 2009-04-17 13:13:04

Gabii
New member
Inregistrat: 2009-04-16
Mesaje: 5

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

andrulina a scris:

asa....sa nu insisti ca nu e frumos....si sa ai rabdare cu ea pt ca e la inceput si majoritatea fetelor reactioneaza asa, mai ales daca e o fire mai inhibata cu timpul o sa se schimbe si daca vei avea rabdare si vei stii cum s-o iei o sa fie f bine.
important e sa comunicati

am rabdare nu se pune problema am rabdare si tot timpul vb cu ea si daca nu stie iam zis sa ma intrebe ca daca stiu o sai dau un rasp daca  nu ne documentam si gasim un rasp smile multumes mult andrulina ....


Da Frate !

Offline

 

#12 2009-04-17 13:23:37

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

n-ai pt ce

Offline

 

#13 2009-04-17 13:55:51

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

asa zic si eu... cu timpul sigur o sa se schimbe smile
poate o sa treceti si de la prezervativ la pastile, dar asta nu e in niciun caz un lucru care sa tina de iubire... o sa stie ea ce sa aleaga
in orice caz, faza cu ingrasatu e mai mult o tampenie.... te ingrasi, le opresti, punct. altele sunt efectele lor, dar nu prea conteaza acum.

si ai grija ca sunt destule fete care au patit-o cu metoda asta de care vb tu.. fara nicio protectie. nu va bazati pe asta...


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#14 2009-04-17 18:16:33

Gabii
New member
Inregistrat: 2009-04-16
Mesaje: 5

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

carmen_21 a scris:

asa zic si eu... cu timpul sigur o sa se schimbe smile
poate o sa treceti si de la prezervativ la pastile, dar asta nu e in niciun caz un lucru care sa tina de iubire... o sa stie ea ce sa aleaga
in orice caz, faza cu ingrasatu e mai mult o tampenie.... te ingrasi, le opresti, punct. altele sunt efectele lor, dar nu prea conteaza acum.

si ai grija ca sunt destule fete care au patit-o cu metoda asta de care vb tu.. fara nicio protectie. nu va bazati pe asta...

multumesc mult carme wink o sa am grija ....


Da Frate !

Offline

 

#15 2009-04-18 11:17:50

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Am Nevoie De Parerile Voastre

Gabii eu cu ejaculatul afara am ramas gravi acum mult ani.
Daca tot ejaculezi afara, cumpara-i o crema spermicida de la farmacie si atunci cred ca-i ok.
Incearca sa nu mai folositi metoda asta, tie iti faci rau! n-am acum timp sa stau sa scriu, dar cauta reactiile adverse ale Metodei coitului intrerupt.


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.