homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce sanse sunt sa fie testul pozitiv?-4


#58 2009-11-24 17:34:54

palfimihaela
New member
De la: brasov
Inregistrat: 2009-02-17
Mesaje: 70

Re: ce sanse sunt sa fie testul pozitiv?

pai hai sa iti spun toata povestea. pe data de 1 noiembrie a venit menstruatia ca de obicei,3 zile dar ceva mai redusa cantitativ. apoi,dupa doua saptamani au inceput durerile de sani,senzatii de arsuri la nivelul mameloanelor si areolelor........dar nu in permanenta. in mod normal menstra ar trebui sa vina in 27 sau 28 dar mi-au dat de gandit durerile de sani. vreau sa iti spun ca nu am mai avut niciodata astfel de simptome,plus de asta mai e si o stare de somnolenta,eu fiind o fire activa....ma trezesc la 7 dimineata si ma pun la somn dupa ora 23.

Offline

 



#59 2009-11-24 17:39:22

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: ce sanse sunt sa fie testul pozitiv?

Am inteles.
Repeta testul peste cateva zile, vei vedea ca se intensifica liniuta.
Sarcina usoara iti doresc smile

Offline

 

#60 2009-11-24 17:45:19

palfimihaela
New member
De la: brasov
Inregistrat: 2009-02-17
Mesaje: 70

Re: ce sanse sunt sa fie testul pozitiv?

cat despre ovulatie ce sa iti zic. timp de 3 luni consecutiv mi-am monitorizat ovulatia cu ajutorul testelor de ovulatie. din fericire sau nefericire niciodata nu am ovulat la mijlocul ciclului menstrual...cred ca se numeste ovulatie spontana.....sper sa nu gresesc. asa ca am renuntat la teste de ovulatie. sa fie cum o vrea Dumnezeu. o sarcina usoara iti doresc si eu. par  gravida

Ultima oara a fost editat de palfimihaela (2009-11-24 17:47:10)

Offline

 

#61 2009-11-24 17:46:42

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: ce sanse sunt sa fie testul pozitiv?

Mihaela  felicitari ! esti gravidutza ! felicitari !

Offline

 

#62 2009-11-24 17:47:50

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: ce sanse sunt sa fie testul pozitiv?

Mersi kram

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2009-11-24 17:49:00

palfimihaela
New member
De la: brasov
Inregistrat: 2009-02-17
Mesaje: 70

Re: ce sanse sunt sa fie testul pozitiv?

multumesc r.myrela puss

Offline

 

#64 2009-11-24 23:33:26

Cristi&Marce
Membru
Inregistrat: 2009-11-24
Mesaje: 3

Re: ce sanse sunt sa fie testul pozitiv?

Buna.Poate sa  ma ajute cineva; sa i-mi spuna de ce nu traiesc spermatozoizii in mine de pe o zi pe alta. asta mi-a iesit la ultima analiza. multumesc

Offline

 

#65 2010-04-23 17:18:21

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: ce sanse sunt sa fie testul pozitiv?

Buna ziua tuturor.Numele meu e Cristina,am 34 de ani si mai vreau un bb.Am o fetita de aproape 12 ani,nu am niciun chiuretaj,nici inainte nici dupa fetita.Anul trecut am avut 2 teste pozitive,dar cu toate astea in urma unei suparari mi-a venit menstruatia.Se numeste ca am avut un avort menstrual.De atunci insa,ne "chinuim" sa raman,dar nu se mai intampla.Luna aceasta am facut un control,iar medicul mi-a zis ca sunt sanatoasa clinic dpdv genital.Mi-a dat sa fac niste analize,pe care inca nu le-am facut(analize hormonale).In fine,despre altceva vreau sa vb acum.Sa va povestesc:In ziua a 5-a a CM din cauza unor dureri de burtica,mi-am facut un test de ovulatie...mi-a venit asa sa-l fac si culmea,a iesit pozitiv,lucru greu de  crezut.Am un ciclu cam neregulat,adica intre 22-26 de zile.L-am luat si nu prea l-am luat in calcul,deoarece am o colega de serviciu care a facut asemenea teste o luna intreaga si i-au iesit negative,iar ea in acea luna a ramas insarcinata.ca sa nu va mai spun ca in ziua 10,11,12,toate testele au iesit slab pozitive.Nici liniuta de control nu se vedea prea bine.Oricum,a 16-a zi,m-a durut burta si am pierdut 2-3 picaturi de .....ceva ce nu era sange,era o secretie maronie.azi,sunt a 19-a zi,iar de atunci nu a mai curs nimic. Ma gandeam ca zilele astea,adica de ieri incepand,asteptam sa-mi vina CM.Nu stiu din ce cauza se intampla asta.Aveti vreo idee?E posibil sa fie si vreo sarcina?Va multumesc.


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.