homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-106


#1996 2009-05-26 20:55:41

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

felicitari crsyyy pentru baieteeeeeeel.
bravo bravo bravo!!!
sa creasca mare si sanatos si voios.
mai ieri pe 8 martie ne anuntai testul pozitiv si uite, in cateva sapt stim si ce e.
fericito!

buuuuck nu pot sa creeed cata treaba faci tu in 21 de sapt.
ai grija de tine si de bb, oricum bine ca s-a terminat.
sa nu mai faci eforturi mari, aspirator si toate cele.
iei la socrela o tava de praji, o cafelutza, ceva - ca te ajuta.
pupici la toate fetele.
puss  par


maryland a scris:

va pun cateva poze facute azi la munca
e asa sa va faceti o idee de burtica  wink

vaaaai, ce dragalasa e mary a noastraaaaaaaaa.
si ce burtica dragalasa areeeeeeeeee.
puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2009-05-26 21:01:14)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 



#1997 2009-05-26 21:16:27

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Da, si eu ma gandeam ce a trecut timpul.. smile; multumim ink o data pt urari! puss

Carra, pe 7 martie la 5.30 dimineatza v-am anuntat rotfl

Hai si voi! Abia astept sa va stresez sa va testati big_smile majoreta

Ma duc la o baitza; dak imi mai poti tine ochii deschizi poate bag si o manichiura cu model, ca am cam tras chiulul la capitolul asta.........

pup puss puss


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#1998 2009-05-26 22:20:33

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

seara buna

pupicei la gravidute si bebei si la scumpele mele aspirante

criss felicitari pt baietel ,sa iti traiasca si sa fie sanatos ,sa creasca mare si voios sa faca ravagii printre fete  puss  puss

flor felicitari si ma bucur ca bebe e k  puss  puss

ddunia fii linistita ca poate ai avut ov tarzie si de aceea e bebe mic sau poate asa e el mai incet  puss  puss

adina si ruxi va tot pup ca sa plece raceala asta de la voi dar vad ca isi cam face de cap si nu va lasa de loc in pace, dar va mai dau cate un pupic ca poate o pacalesc pana la urma  puss  puss

garga sa fie bine la analize si tin pumni ca luna asta sa fie cu noroc puss  puss

carra ,pass va tin pumni si vou sa veniti cu cate un test pozitiv  puss  puss

adina si acua si voi la fel sa va prezentati la apel cu test pozitiv

buck lasa si tu treba si mai odihnestete sa nu ai probleme ,ai mare grija de tine  puss  puss

cami spor la treba si sa mai intri pe la noi cand te mai odihnesti puss  puss

Ultima oara a fost editat de fany (2009-05-26 22:22:43)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#1999 2009-05-26 23:17:12

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

salut!
crissy ma bucur muult pt.tine!ce bine informata esti...exact cum ai zis!cred ca sotul e f.incantat ca e baietel,nu?
sa fie cuminte,sanatos si destept,si frumos!

dak puteam pastra sarcina aveam copii de-o seama,dar asta e...ma bucur si eu alaturi de tine si ma rog ca Dumnezeu sa aiba grija si de sufletelul bebelusului meu
(nu stiu ce se intampla in astfel de cazuri,dar eu cred ca ,desi nu s-a nascut,a existat...)!

buklu ai frija te rog de tine!lasa curatenia,ca oricum se face la loc...glumeam,insa nu mai fa efort!

garga unde ai facut analizele?te-au costat mult?si vroiam sa te mai intreb:cum sta treaba cu anticorpii antispermatici?poate fi si asta o cauza pt.avorturile mele,la 5-6 sapt?
mersi si dak poti poate-mi raspunzi.


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#2000 2009-05-26 23:30:42

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

lili     puss

noapte buna fete dragi


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2001 2009-05-26 23:32:16

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

lili, raspund si eu pana vine garga: eu stiu ca anticorpii astia omoara spermatozoizii, si deci nu reusesti sa ramai gravida. tu ai ramas de 2 ori, nu cred ca e cazul la tine.

fetele, o seara frumoasa!
eu beau o bere si ma uit la film, apoi soooomn.

Pupici fany si toata gasca!  puss  par  puss

Offline

 

#2002 2009-05-26 23:38:58

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

multumesc mult fetele!

dak ati stii ce emotii am ca joi o sa merg la dr si mi-e teama ca nu-mi da sa fac analize serioase! stau intr-un oras mic si cel putin dr la care am mai mers si dupa prima sarcina habar n-aveau de analize!una mi-a zis de toxoplasmoza,atat.

oricum iau lista cu mine ,dar mi se pare aiurea sa-i zic eu;sper sa nu fiu dezamagita ca e un dr.super,insa nu stiu in chestii d-astea cat de serios e...


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#2003 2009-05-27 03:34:17

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Va multumesc fetelor! Crissy felicitari pentru baietel si abia astept sa vin si eu pest ecateva saptamani cu vesti despre sexul bebelui meu.
Mi-am luat testele de chlamydia si Pap astazi si mi-a fost atat de frica...tremuram toata si i-am pus doctorului o mie si una de intrebari legate de siguranta testelor. Ele sunt obigatorii la noi daca nu le-ai luat inainte de sarcina.
Fetelr care va chinuiti de multi ani pentru bebe v-a verificat doctorul si de endometrioza? Am doua prietene care au fost operate de asa ceva (adica li s-a curatat tesutul acela) si una a ramas insarcinata dar cealalta nu.

Va tin pumnii la toate si abia astept sa readucem lista in prezent cat mai marita cu viitoare mamicute.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2004 2009-05-27 04:35:38

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neatza fetele!  shopping

Io-s pe ultima suta d metri, in juma de ora o tai spre aeroport. Stiu ca e frumos la Verona, am mai fost acolo la un curs si anul trecut, problema e ca nu e cursa directa si tre sa schimb 2 avioane pana ajung, iar treaba asta nu prea-mi place mie... Dar asta e, ne supunem dorintei companiei big_smile Azi voi avea zi libera, voi putea sa ma invart pe ici pe colo, dar maine si poimaine voi avea curs, deci gata distractia smile

Crissy, inca o data felicitari pentru baietzel  applause , si... sa creasca mare morcovelul  rotfl

Carra, peste 3 zile cand ma intorc, sa te gasesc fara CM, m-ai inteles? big_smile Si sa nu faci testul pana sambata dimineata, ca vreau sa fiu si eu aici sa ma bucur  puss

Ddunia, nu-ti mai face ganduri negre, te rog, nu face bine la bebe. Doamne ajuta sa fiti bine si peste doua saptamani sa primesti vesti bune de la medic!! rugaciune

Flower, in curand ne zici si tu ce e bebelicul tau... Fie ce-o fi, e bine ca e sanatos  puss

Ruxi, Adina, voua va dau termen pana ma intorc sa va treaca raceala... pai ce-i asta, o lasam sa-si faca de cap? puss  puss

Garga, sper sa ai temperatura scazuta pe care o astepti de atata timp in una din zile astea  rugaciune

Lili, curaj la doctor joi, sa fie bine, sa te poti apuca din nou de sportul nostru al tuturo r de aici smile   puss

Buck, bine ca a trecut munca cea grea, acum sper sa nu te mai apuci de alte eforturi sa sa mai stai si tu linistita.

majoreta  majoreta Haideti fetele, veteranele, luna asta e luna noastra, simt si eu ca va fi macar un test pozitiv printre noi  rugaciune  rugaciune


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

#2005 2009-05-27 04:38:27

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neatza, fetele!Pe mine ma trezeste bb in fiecare noapte, cred ca ma pregateste el pt dupa nastere...smile...
Ruxy, Lili, Fany, Carra multumesc pt grija pe care mi-o purtati...puss...Promit ca voi fi mai potolita cu curatenia de acum inainte, ca si bb a fost cam suparat, nu a prea vrut sa dea din picioruse, dar si-a revenit dupa vreo ora de stat in pat si m-am linistit si eu.Cred ca l-am obosit tare...smile...dar gata, nu mai are mami treaba.Soacra mea e un caz deosebit, ne intelegem fff bine si m-a ajutat de fiecare data cand am avut nevoie.Stiu ca tine fff mult la mine ca mi-a demonstrat, vede si ea ca-l iubesc muuulllt pe sotiorul meu si as face orice in lumea asta pt el, dar cred ca asa are ea caracterul, nu numai de aia tine la mine, e ea buna la suflet.De multe ori ma gandesc ca am asteptat mult pana sa-l gasesc pe sotul meu, dar a meritat...smile...si familia lui e super...
Va doresc din tot sufletul sa aveti norocul meu si sa primiti ajutor la nevoie ca e fff important...puss
Va pup pe toate...puss...somn usor in continuare si muuuulte vise cu soricei frumusei...


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2006 2009-05-27 05:04:34

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Acumaria, si tu esti matinala fataaa...
Drum bun sa ai si distractie placuta, sa pui poze sa vedem si noi pe unde ai colindat.Sa ai un zbor lin si sa treaca repede.Tu pleci singurica?puss
Ai grija de tine!


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2007 2009-05-27 07:43:27

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neata fetele,

Crssy sa-ti creasca mare si cuminte baietelul !!!

Garga, cum e treaba cu scazutul TB in legatura cu o eventuala sarcina???

Offline

 

#2008 2009-05-27 08:36:36

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata fetele....

garga mersi pt raspuns...aseara din pacate nu am ajuns la doctor....am facut test si incep sa paleasca liniuta a doua, adica nu mai e la fel de intensa ca cele 2 din urma, e clar ca luni noaptea sau marti dimineata am ovulat....

eu inca sunt cu tusea mea, aseara la dentist mi-a facut o anestezie cam puternica , zic eu , si acum ma cam doare locul, s-a dus destul de greu, in fine asta e...

acuumaria , zbor placut...sa ai o vreme super....si asa sa fie cum spui tu, trebuie sa vina 1-2 veterane cu un test pozitiv luna asta...ce naiba...chiar asa , ca nu o-m fi blestemate....

eu cred ca nu ma v-oi numara printre ele, pt ca mi-e cam greu sa cred ca raman cu toate problemele mele :
1-spermograma super proasta
2-raceala super nasoala
3-acum a intervenit si anestezia la dentist....

deci clar , ma scoateti si luna asta din cursa....cedez locul altei aspirante , mai fara probleme....

va pup!


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2009 2009-05-27 08:47:41

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buna dimineata.

Adina sa nu cedezi niciun loc, tine-l ptr tine ca nu se stie niciodata smile

Eu tot ma lupt cu durerea mea de amigdale sad

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2009-05-27 08:48:05)

Offline

 

#2010 2009-05-27 09:32:07

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neatza fetele.
maria promit ca nu fac testul pana samabata cand revii si tu.
inca nu e rosu, asa ca mai am sperante.
acuma vedem ce si cum.
pupici la toate fetele si urari de zi usoara.
puss  par


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2011 2009-05-27 10:10:10

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata feteleeeeeeeeeeeeeeeee

am scapat 1 minut din bucatarie si am trecut sa va salut  par


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#2012 2009-05-27 10:17:22

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

liliana83 a scris:

multumesc mult fetele!

dak ati stii ce emotii am ca joi o sa merg la dr si mi-e teama ca nu-mi da sa fac analize serioase! stau intr-un oras mic si cel putin dr la care am mai mers si dupa prima sarcina habar n-aveau de analize!una mi-a zis de toxoplasmoza,atat.

oricum iau lista cu mine ,dar mi se pare aiurea sa-i zic eu;sper sa nu fiu dezamagita ca e un dr.super,insa nu stiu in chestii d-astea cat de serios e...

lili puss  si bafta multa.
o sa vina si la tin e  bebe ai sa vezi. curaj.
puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2013 2009-05-27 10:21:33

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neatza din nou, fetili!puss
Am fost si eu la dr si mi-a facut consult, nu control pe masa, doar palpare pe burtica...a zis ca e ok...smile...mi-a luat tensiunea si e bine...am emotii pt 8 iunie...morfo, de acum ma gandesc...ma rooooggg la DD sa fie bebelino bine...
Adina, nu fi pesimista ca nu e nimic asa grav.Anestezia nu are treaba cu bb acum, iar raceala ta va trece in final.Cu spermograma nu mi-as face atatea griji..parca te vad cu testul pozitiv in mana...puss
Ruxy, multa sanatate, sa fii bine si tu si sa vii cu vesti bune in curand...vrem test pozitiiiiiiiiiiivvvvvvb...puss
Lilisoru, daca nu iti da analize serioase, fa-le tu...sa te lamuresti...si eu am emotii mari cand stiu ca merg la dr...imi creste si tensiunea...smile...Lasa ca va fi bine si la tine, ai sa vezi...vine bebe curand...ne rugam...puss

Ultima oara a fost editat de bucklucica (2009-05-27 10:25:12)


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2014 2009-05-27 10:25:18

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buck cred ca ai emotii ptr morfodar va fi bine puss

Sper si eu sa apar intr-un final cu un test pozitiv dar sa vedem cand..........

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.