homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-117


#2205 2009-05-28 14:34:26

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ce bine adina k e convins sotul tau k stiu destui care nici nu accepta ideea k ar avea ceva daramite sa ia si tratament. mie nu mi-a zis medicul sa iau vitamine dar am luat elevit la recomandarea nasei mele care e medic,e bun la sarcina elevit si...f important nu da pofta de mancare. se ia cate una pe zi nu?si crissy tu iei si acifol nu?inca iei si elevit si acifol

Ultima oara a fost editat de ddunia (2009-05-28 14:34:57)


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 



#2206 2009-05-28 14:35:01

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Camelia, felicitari pt bb!Sarcina usoara!puss
Fetele cu testele, eu am facut sure check in prima zi cand trebuia sa vina, dar barza ala pe care il faci in orice mom al zilei a iesit la 7 zile de la ovulatie, pe bune.O sa il scanez undeva sa-l pun aici sa vedeti...mult succes!!!puss
Cris, fff frumos costumasul, sa-l porti sanatoasa!Si pt bb ai luat lucrusoare frumoase...cred ca abia astepti sa le poarte...puss
Pass, super botoseii...puss...as lua si eu, dar am zis sa mai astept, nu din cauza de superstitii, dar din cauza ca ma cunosc f bine si daca incep sa cumpar nu ma mai opresc...smile...
Am fost azi la Carefour si am fost surprinsa sa descopar preturi super la hainute de bb, salopeta cu 17 lei, set de 4 body cu maneca scurta cu 34 lei si toate din bumbac...si multe altele...Eu tre sa iau mai grosute, ca bb vine in octombrie...smile...
Eu iau elevit de la 6 sapt jumate si dr a zis sa iau inca o luna doua dupa ce nasc, iar de ingrasat am pus 4,5 kg pe mine pana acum...

Ultima oara a fost editat de bucklucica (2009-05-28 14:38:44)


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2207 2009-05-28 14:37:12

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

salutare fete dragi. eu acu am ajuns la scoala. am fost la biserica de la 9 la 11, de la 11 am stat pana la 13 la cimitir ca a fost parada de ziua eroilor si depunere de coroane, am fost cu copiiii mei. maine dimin plec in excursie asa ca nu voi mai intra pana duminica, nu am net.

aseara am facut primul test de ovulatie. a iesit linia de control doar. asta inseamna ca nu e ovulatie nu? cred ca mai incolo. oricum la un CM de 30 de zile cred ca spre ziua a 16 e.  o sa fac in fiecare seara test, poate apare si ovulatia. e naspa ca tre sa le iau in excursie, sa stau prin baie. vad eu
voiam sa av intreb, eu de ieri am secretie ca albusul de ou. si testul a fost negativ. se poate sa fie secretie si sa nu fie ovulatie inca nu?  sau nu a aratat bine testul? sunt oview. si ma inteapa si ovarul stang. se apropie ovulatia. cred

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-05-28 14:37:41)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#2208 2009-05-28 14:38:08

laura_ana
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 477

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

La multi ani NafNaf  birthday  sa fi sanatoasa si dd sa-ti aduca in burtica un bebe cat mai repede puss

Garga bafta la analize si sa dea dd rugaciune sa vi cu un test pozitiv goodluck

Mihaela nu dispera,eu nu ma prea pricep la astea,sunt incepatoare dar totusi cred ca a fost prea repede testul.Mai ai putina rabdare si mai fa unul si rugaciune sa fie pozitiv..puss

Pass lasa-l incolo de CM si nu te mai gandii lasa ca o sa vezi tu ca nu o sa te duci la nunta si o sa vi cu un test pozitiv  goodluck Esti mortala....

Carra dd sa fie pozitiv...goodluck

Crssy frumoase cumparaturile tale fa cate cumparaturi poti si nu te gandii la superstitii,eu sunt de parere ca tb.sa ai din timp tot ce trebuie...puss

Fetele ce ziceti sunt in z10 sa iau si eu teste de ovulatie sa vad cand e?

Rruxxy sa te faci bine cat mai repede puss

Ultima oara a fost editat de laura_ana (2009-05-28 14:41:56)


bebe hai in viata noastra!

Offline

 

#2209 2009-05-28 14:42:52

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Alina, eu am avut egg in zilele 9,10,11 ale cm si ovulatia in ziua 15 (cel putin asa zice si graficul si asa au zis si testele)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2210 2009-05-28 14:46:07

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

bunaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

garga, pass , scuze, nu asta am vrut sa zic...am gandit una si am scris alta...asa e la batranete  chicot ....ma refeream la o discutie mai veche despre per lut scurta si ca asta ar putea insemna si lipsa de prog care duce la nevoia de sustinere a unei eventuale sarcini , iar pass se plangea ca ferty i-a modificat ov si ca ori se lungeste cm-ul ori are per lut scurta.....nu stiu daca m-am facut inteleasa chicot  .... sper ca da  par

pass bun exemplu graficul ala...o sa il arat si iubitului ca sa stie cum se fac repede copii  rotfl

juli baga cirese ca o sa iasa bebe direct ciresar  chicot  par

naf naf  birthday , sa fi sanatoasa si sa ai bebe curand  par

crissy sunt superbe hainutele  par

milioane de pupici la fiecare  par  puss

Ultima oara a fost editat de camyelenbebe (2009-05-28 14:51:21)


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#2211 2009-05-28 14:48:05

laura_ana
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 477

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Camelia sa-ti traiasca bebe si sa fiti sanatosi amandoi  puss

Myrela bafta la examene goodluck

Oare sa iau teste de ovulatie sau sa prestez in fiecare zi de azi z10 si pana in z17?


bebe hai in viata noastra!

Offline

 

#2212 2009-05-28 14:49:06

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

camyelenbebe a scris:

bunaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

salut camyyyyyyy
mornincoffee


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2213 2009-05-28 14:53:35

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

alina, eu am avut reprize de eggwhite cu cateva zile inainte de ovulatie, dar si intepaturi in ovar. nu-i musai sa ai eggwhite fix in ziua ovulatiei, e important sa ai inainte ca sa ii tina pe gigei in viata.
buck, nu trebuie sa scanezi, ii faci o pozica. ce fain ca ti s-a pozitivat atat de repede! smile
laurici, daca ai cm scurt de regula ( 26-27 zile ) e bine sa incepi sa faci testele, sa nu pierzi momentul optim. sa te apuci si de  sexinpat  ca e bine sa fie depozite cu gigei acolo, nu se stie de unde rasare 'al mai razletz care tute oul.  lol
dar daca ai cm lung ( peste 30 z ) , poti sa mai astepti cu testele, dar nu si cu  sexinpat  .
camy, io pricep repede.  puss

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-05-28 14:55:23)

Offline

 

#2214 2009-05-28 15:10:19

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

passenger a scris:

alina, eu am avut reprize de eggwhite cu cateva zile inainte de ovulatie, dar si intepaturi in ovar. nu-i musai sa ai eggwhite fix in ziua ovulatiei, e important sa ai inainte ca sa ii tina pe gigei in viata.
buck, nu trebuie sa scanezi, ii faci o pozica. ce fain ca ti s-a pozitivat atat de repede! smile
laurici, daca ai cm scurt de regula ( 26-27 zile ) e bine sa incepi sa faci testele, sa nu pierzi momentul optim. sa te apuci si de  sexinpat  ca e bine sa fie depozite cu gigei acolo, nu se stie de unde rasare 'al mai razletz care tute oul.  lol
dar daca ai cm lung ( peste 30 z ) , poti sa mai astepti cu testele, dar nu si cu  sexinpat  .
camy, io pricep repede.  puss

pass esti de coma cu depozite de gigei  rotfl


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#2215 2009-05-28 15:31:31

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

saluti... n-am apucat sa citesc tot, dar recuperez eu... voiam sa-i urez multi ani lui Naf Naf... sa fii sanatoasa si fericita.... si iubita... si mamica! smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2216 2009-05-28 15:35:42

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

camyelenbebe a scris:

bunaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


juli baga cirese ca o sa iasa bebe direct ciresar  chicot  par

big_smile Pai da, nu mai bag capsuni, sa nu iasa capsunar  lol ca nu vreau  big_smile
Azi portia urmatoare  lol

Alina, eu zic sa prestezi, ca cine stie......asa am avut si eu si credeam ca e candidoza  big_smile


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#2217 2009-05-28 15:43:31

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Si eu as manca cirese pana fac poc...smile...


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2218 2009-05-28 16:01:03

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

bucklucica a scris:

Si eu as manca cirese pana fac poc...smile...

puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2219 2009-05-28 17:44:22

laura_ana
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 477

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Fetele mi-am cumparat teste de ovulatie.. hmm .Nu am mai folosit pana acum,am vazut ca scrie ca daca am CM de 28 zile tb.sa incep din z11,acum eu nu stiu cum sa pun CM la 28 zile sau la 26?! Cred ca v-am mai spus ca pana acum mi-a venit tot la 28 zile de data asta a fost la 26. Daca e sa-l pun la 28 de maine ar tb.sa ma apuc de teste,nu?
Garga am vazut ca ai scris ca tb.facut seara si la aceeasi ora? Si tb.sa reduc consumul de lichide cu 2 ore inainte de al face?

Pass mersi mult,am sa fac la depozite de gigei,nu-i problema numai sa fie cu folos gigeii acolo... rotfl

Pupici la toate puss

Buck o sa ai un bebe in aceeasi luna cu mine smile ,doamne ajuta sa va fie bine la amandoi, am fost si eu la Carrefour pt.ca am vrut sa iau niste scutece pt.o verisoara de la finet ca tb.sa nasca in iulie,dar nu am gasit si nu m-am putut abtine si m-am uitat a hainute....sunt asa de frumoase si cum spui tu la preturi acceptabile...asa ma tentau sad,dar inca bebe nu e la noi asa ca mai asteptam.... Deocamdata cumparam pt.nepotel.. smile

Ultima oara a fost editat de laura_ana (2009-05-28 17:51:33)


bebe hai in viata noastra!

Offline

 

#2220 2009-05-28 17:52:28

cameliat
New member
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 75

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Laura, ceea ce pot sa-ti zic este ca noi asa am facut. Din ziua a 11-a pana-n a 17 in fiecare zi, si de mai multe ori pe zi. Pana in martie cand am ramas eu insarcinata am incercat de fiecare data ba cu ziua de ovulatie, ba cu 1 zi da si una ba... dar pana la urma am ramas cu aceasta reteta. Mie asa mi-a zis doctorita sa fac, iar dupa act mi-am pus o perinita sub fundic si am stat cu picioarele in sus si 30 min... acrobatii ce mai, dar au avut efect. Eu alte sfaturi nu pot sa-ti dau pt ca eu cu termometrul nu am reusit.


gravida  +20
Iubirea lui mami, noi te asteptam!

Offline

 

#2221 2009-05-28 17:59:32

laura_ana
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 477

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Cami mersi mult imi vine sa rad ca aseara exact asa am facut si eu,am stat cu picioarele in sus vreo 20 minute rotfl. Nu stiam cum sa scriu asta la fete,ma gandeam ca sunt nebuna,dar acum ca am vazut ca nu sunt singura ...smile  .
Cami eu am luat si testele de ovulatie si de maine o sa le fac dar o sa si prestez de ieri am inceput, sexinpat la greu si poate gigeii,vorba lui Pass, isi vor face bine treaba luna asta...smile

Te pup si pe tine si pe bebe din burtica  puss

Juli eu sunt tot pe el saracul  disperat si dimineata si seara, sunt curioasa si eu sa vad ce fac cu testele,daca le-am luat acum la incerc poate,poate... signof10

Maine fac primul si va tin la curent cu liniutele... smile
Juli pupicei dulci si tie si la bebel,sa fiti sanatosi puss

Ultima oara a fost editat de laura_ana (2009-05-28 18:04:42)


bebe hai in viata noastra!

Offline

 

#2222 2009-05-28 17:59:32

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Depinde de fiecare. Eu m-am dus sa ma spal si tot am ramas  lol

Laura, te poate ajuta si secretia daca ai. Vezi cum se modifica. Daca e ca albusul de ou crud, pune-te pe el  big_smile
Am folosit si eu teste de ovulatie doar din curiozitate, de doua ori si nu prea m-am descurcat.....


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#2223 2009-05-28 18:27:07

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Dduina, numai elevit, fara acifol.

Rux, o sa plec la mare pe la sf lunii, abia astept!

Atatea discutii despre fructe? ca am luat 4 kg de capsuni azi big_smile; sunt la frigider cu muuuulllttt zahar big_smile

Eu stateam cu picioarele pe pereti rotfl sin u ma spalam dupa; poate am si exagerat putin.. nush?; oricum la mine e clara ? n-am ramas pt ca n-am stiut ca am uter retrovers? cum am prestat pe la spate rodnar , cum am ramas.


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.