homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-141


#2661 2009-06-02 10:20:35

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

pass ai incredere...mai faci un test, doua...zilele astea...si vezi ce si cum...noi iti tinem pumnii big_smile ....


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 



#2662 2009-06-02 10:21:09

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Neata dragelor,
hai Passs pune testele să ne bucurăm si noi,..pleasee
Felicitări si eu zic că e bb majoreta


hjarta M&M=S

Offline

 

#2663 2009-06-02 10:37:22

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

listuta si cu mine, listuta si cu mineeeeeeeeeeeeeeeeee:
Viitoare mamici         
           
             03.06  -   Maria
             
              04.06  -   Gărgă, Pass

              06.06  -   Ruxy

              13.06  -   Alina Elena

              15.06  -   Cristina_i

              22.06  -   NafNaf
       
              25.06  -   Carra

              2009   -   Eliza, Liliana, Camy, Adinagrig, Mihaela,  Asim


- deja posesoare de burtici cu bebe  la purtator

            gravidutza  2008              Love_t

            gravidutza  2008              Maryland

            gravidutza   2008             Juli
           
            graviduta    2008             Pipa

            gravidutza 1 2009            Anksan

            gravidutza 1bis  2009       Bucklu (gravi de ianuarie)

            gravidutza 2 2009            Floricica

            gravidutza 3 2009            Aurash

            gravidutza 4 2009            Fleurette x 2

            gravidutza 5 2009            Crissy
           
            gravidutza 6 2009            Cameliat

            gravidutza 7 2009            Flower

            gravidutza 8 2009            Ddunia

            gravidutza 9 2009            Baby

            gravidutza 10 2009          Katami
           
            gravidutza 11 2009          Syhaia

            gravidutza 12 2009           .............. ?


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2664 2009-06-02 10:54:18

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

pot sa fac poze, am aparatul, insa nu am cum sa le transfer, cablul de date e acasa, in bucuresti. dar fac poze si le scot cand ajung acasa, in vreo 2 saptamani..
mare lucru nu aveti ce vedea, arata ca testele acelea de ovulatie slab pozitive. in afara de cel de ieri, care n-a fost facut cu prima urina, ala e negativ...
o sa vad eu zilele urmatoare ce se mai intampla, vad ca e mai scazuta TB astazi, daca scade in continuare, nu mai fac test. si nu mai cumpar nici Varza in vecii vecilor. big_smile
o sa va arat pozele cu cele 3 teste imediat ce le scot in PC.

gagici, progesteronul creste TB. stiu ca a intrebat Mihaela.
asta scrie in graficul meu, nu inteleg mare lucru, dar partea cu progesteronul am priceput-o.

Possibly Triphasic on Day 34
Note: You are taking a progesterone supplement which can cause artificially high temperatures.

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-06-02 11:00:57)

Offline

 

#2665 2009-06-02 11:14:01

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Pass, daca esti la munca si ai scanner, poti sa scanezi testele si sa le pui...majoreta


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2666 2009-06-02 11:14:45

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

hellooooooooooooooooooooooooooooooooooo

passssssssssssssssss felicitari esti 2 in 1 par


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#2667 2009-06-02 11:16:51

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buck, nu sunt la munca, sunt acasa la ai mei, ma pregatesc de mini-concediu. iar scanner nici vorba sa am aici. smile

camy, de ce zici asta?
eu nu cred deloc, pana nu am un test normal nu cred. n-am ramas pana acum, de ce-as fi ramas tocmai luna asta..?

plec la piata.
intru mai tarziu.
puss  par

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-06-02 11:21:30)

Offline

 

#2668 2009-06-02 11:22:40

laura_ana
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 477

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buna fetele! puss
Pass nu mai fi asa pesimista,eu zic ca e bb rugaciune .Asa ca mai fa un test maine si poimaine si ai grija la drum goodluck kram

Garga,imi pare rau pt.analiza sotului  tau,dar nu fi necajita si pesimista,nu se stie niciodata cand un gigel mai smecher aduce un bebe la tine in burtica goodluck puss

Alex bine ai venit,cat mai repede un test ++++ puss

Adina nu fa radiografia,mai asteapta poate e bb goodluck

Alina distractia placuta la banchet puss  storstark

Pe mine nu ma pune nimeni in listuta sad ?

Pupici la toate si sa aveti o zi usoara!

Ana frumoasa poveste sa dea dd sa fiti fericiti,sa va iubiti mult si bb o sa vine sigur rugaciune puss

Mariaaa sunt sigura ca dd o sa te ajute si ceea ce ai facut tu nu va fi in zadar, bb o sa vina cat mai curand ai sa vezi puss

Ultima oara a fost editat de laura_ana (2009-06-02 11:28:37)


bebe hai in viata noastra!

Offline

 

#2669 2009-06-02 11:37:40

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Pass tinem pumnii să fie cu bb par
Gărgă,.....
Si eu inclin să iti spun să incerci dacă vă permiteti cu FIV
Timpul trece,...anii trec si odată cu trecerea lor e din ce in ce mai greu, nu zic poate vei reusi natural insă dacă deja asteptarea este peste măsură de mare, deja ne imbătăm cu apă rece,.....
Scuze pt pesimismul meu,
in ultimul timp nu am mai scris din cauza lui, noi să spunem stăm ceva mai bine la spermo,..da tot proastă e si nu mai am incredere, nu e prima oară cand deznădăjduiesc,..stiu toate ati trecut, acum incerc să imi evaluez posibilitătile si să merg la un dr. specializat in fertilitate, mult noroc vă doresc la toate  par


hjarta M&M=S

Offline

 

#2670 2009-06-02 11:58:07

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

passenger a scris:

buck, nu sunt la munca, sunt acasa la ai mei, ma pregatesc de mini-concediu. iar scanner nici vorba sa am aici. smile

camy, de ce zici asta?
eu nu cred deloc, pana nu am un test normal nu cred. n-am ramas pana acum, de ce-as fi ramas tocmai luna asta..?

plec la piata.
intru mai tarziu.
puss  par

lasa grijile si baga utro sau mergi la dr si fa beta HcG.....tu abia azi ai 11 zile de la ov.....testele de pana acum le-ai facut asa de plictiseala...abia de acum va iesi cum trebuie  goodluck  puss  par  rugaciune  bebic  gravida


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#2671 2009-06-02 12:05:22

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

eu cred ca ne stresam mult prea mult si din cauza asta nu ramanem gravide. nu zic ca peste unele probleme putem trece cu vederea si sa lasam la voia sortii conceperea, dar noi am cam transformat conceperea asta in matematica, parca suntem roboti.
eu in toamna imi spuneam ca nu voi proceda asa niciodata, deoarece stiu zeci de cazuri in care ea nu ramane gravida pentru ca face din asta un scop pe care se chinuie sa-l atinga cu disperare.
fetelor, facem calcule peste calcule, mai avem putin si cronometram oul eliberat de ovar si cat parcurge el pana in trompa, pentru ca FIX atunci sa ne punem in pat si sa "prestam". si totusi, oricat de buna ar fi sincronizarea, oul ala nu e fecundat. de ce oare, daca nu exista fizic nicio problema? eu tot dau vina pe stres, chit ca aparent suntem calme, cred ca subconstientul lucreaza in defavoarea noastra, odata ce numai la asta ne gandim.

Offline

 

#2672 2009-06-02 12:27:59

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Da, Pass, sigur ca subconstientul lucreaza si fff sigur ca nu ramaneti din cauza stresului...eu totusi zic ca daca ti-a iesit mai clar liniuta azi fata de ieri, esti graviduta...am eu un feeling asa...smile...ai maaaare grija la drum si fara tzopaiala la nunta, oricum faci deja un efort mare ca mergi...si baga utro, poti chiar mai mult de 2 pe zi, eu am luat oral ca asa mi-a zis dr cate 3 pe zi la inceput...puss...mamicooooooo


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2673 2009-06-02 12:40:24

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

passenger a scris:

nu pot nici asta, mihaela. in bucuresti vin rez. rapid, aici nu cred.

vaaai, fata, ce-mi vine sa te bat pt calmo-pesimismul tau!!!  box

in primul rand: eu is din iasi, deci din provincie... si rezult la b-hcg mi-au venit in aceeasi zi... am facut recoltarea dim si mi-au venit la pranz big_smile

in al doilea rand: fa ALT TEST in afara de barza... sure check, de ex... vaaai, eu nush cum rezisti, suntem noi toate mai curioase k tine!!!!


laura_ana: cauta tu listuta, copi-o si adauga-te singura si pe tine smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2674 2009-06-02 12:48:41

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buna fetelee!vreu si eu in listutaa
pass si eu cred ca e bebe!ai grija la efort si emotii si astea sunt importante
puss si puss
da stresul are si el o parte din vina ,cunosc pe cineva care pana la 38 de ani s a chinuit analize ,tratamente ,defapt ei nu aveau nimic fizic dar bebe nu venea ,deci la 38 de ani ai ei cand s-au impacat cu gandul ca nu vor avea bebe niciodata ,au inaintat un dosar pentru adoptie si ghici ce s-a intamplat la putin timp?!a ramas insarcinata cu gemeni,baiat si fata ,acum au cam 6 anisori(nu au mai continuat cu adoptia)..deeci..liniste multa fetelee trebuie sa avem si credinta in DD rugaciune
pup, mai vin un pic mai incolo

Ultima oara a fost editat de ana-maria a. (2009-06-02 12:52:12)


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2675 2009-06-02 12:57:39

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buck, daca la alt test iese ceva relevant, pun 2 dimineata si 2 seara.
nu sunt eu genul care se zbantuie la nunti, al meu nu danseaza niciodata big_smile si eu ma iau dupa el. inainte sa fiu cu el rupeam ringu' in doua lol

katami, o sa fac un nou test zilele astea, pana sa plec. sa vad de care gasesc, daca gasesc sure check, il cumpar.
Mi-e frica de ace, prefer sa astept. Oricum nu ma agit pentru ca povestea asta nu e noua pentru mine, deja nu mai are impact asupra mea. big_smile ( faza cu "sunt gravida? nu sunt?" )
Mi se face rau la analize, nu vreau sa ma intep.

sa va zic ce hoatze sunt unele farmaciste:
a fost al meu acum vreo 3-4 zile sa-mi ia barza banda, i-am zis sa nu ia sub nicio forma "Jet" ( la ala am avut clar 2 linii in 2 luni diferite, si nu eram gravida, v-am pus si voua poze cu el )... Farmacista ii zice ca nu au decat "Jet", Clear Blue si Carra.
Al meu ii zice ca ar fi vrut banda, ca sa cumpere mai multe.........ei, atunci farmacista a deschis sertarul si era plin de teste barza banda, dar si unele firme fantoma. Deci...... minciunica!  box

Offline

 

#2676 2009-06-02 12:58:01

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

passenger a scris:

eu cred ca ne stresam mult prea mult si din cauza asta nu ramanem gravide. nu zic ca peste unele probleme putem trece cu vederea si sa lasam la voia sortii conceperea, dar noi am cam transformat conceperea asta in matematica, parca suntem roboti.
eu in toamna imi spuneam ca nu voi proceda asa niciodata, deoarece stiu zeci de cazuri in care ea nu ramane gravida pentru ca face din asta un scop pe care se chinuie sa-l atinga cu disperare.
fetelor, facem calcule peste calcule, mai avem putin si cronometram oul eliberat de ovar si cat parcurge el pana in trompa, pentru ca FIX atunci sa ne punem in pat si sa "prestam". si totusi, oricat de buna ar fi sincronizarea, oul ala nu e fecundat. de ce oare, daca nu exista fizic nicio problema? eu tot dau vina pe stres, chit ca aparent suntem calme, cred ca subconstientul lucreaza in defavoarea noastra, odata ce numai la asta ne gandim.

mare dreptate ai...pass smile


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2677 2009-06-02 13:28:13

laura_ana
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 477

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Katami nu am vrut sa ma bag eu singura in listuta,nu sunt asa veche pe aici si nu vreau sa intru in regulile voastre.
Mersi oricum pt.sfat puss !

Ultima oara a fost editat de laura_ana (2009-06-02 13:28:34)


bebe hai in viata noastra!

Offline

 

#2678 2009-06-02 14:02:25

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Vine monstrul peste mine  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad  sad

Ultima oara a fost editat de bmihaela (2009-06-02 14:02:54)

Offline

 

#2679 2009-06-02 14:04:14

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

uoooof mihaela.
se pare ca in afara de sihaya .... cam bate vantul pe aici.
puss  puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.