homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-31


#571 2009-05-12 17:31:04

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

katami,cole a mea de organizat propria nunta.....felicitari!!! numai bine va dorim,sanatate si sarcina usoara!!!
mi`au dat lacrimile knd am citit(de fapt bocesc si acum...).......mi-am adus aminte ce stresate eram aman2 anul trecut pe vremea asta si acum ne dai vestea...bravo tie...k yo cine stie....
abia mi se vindeca degetul dupa operatie...libidoul meu e varza,tre sa merg la dr pt analize,echo etc etc....si asa m-am saturat...
katami dar la tine cum de s-a int sa ramai????nu va protejati???

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2009-05-12 17:33:48)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 



#572 2009-05-12 17:37:24

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

maria nu apar simptomele atat de repede...
eu am avut dupa vreo 10 zile usoare stari...sani durerosi si mariti...
semn clar de bebe e intarzierea menstrei...eu am facut test la o zi de intariere, 15 zile de la contact si a iesit si a doua liniuta mai stearsa...

Offline

 

#573 2009-05-12 17:37:24

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

super, ai reusit !
pai... durerile de sani si intepaturile de ovare cam zic de  bebe
rugaciune  bis


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#574 2009-05-12 17:41:57

Mariaaa
Full member
Inregistrat: 2008-08-17
Mesaje: 149

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

wow Deci sunt sanse sa fiu? si intepaturile astea nu sunt cam devreme?sau sunt eu paranoica?
puss puss
Sper sa nu fiu stresanta cu atatea intrebari,daca da imi cer scuze  angel
Doamne ajutaaa!

Ultima oara a fost editat de Mariaaa (2009-05-12 17:45:34)


In asteptarea lui bebe! bebe

Offline

 

#575 2009-05-12 17:47:42

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Iar am disparut de pe lista.

posibile burtici :
           
             14.05  -   ruxy

             16.05  -   alina elena
             
             19.05 -    fany, mariaaa

             26.05  -   NafNaf

             30.05  -   carra
           
             01.06 -    bmihaela

             03.06 -    maria

             2009  -    eliza, garga, garga, liliana, camy, adinagrig, pass

- deja posesoare de burtici cu bebe  la purtator

            gravidutza  2008              love_t

            gravidutza  2008              maryland

            gravidutza   2008             juli
           
            graviduta    2008             pipa

            gravidutza 1 2009            anksan

            gravidutza 1bis  2009       bucklu (gravi de ianuarie)

            gravidutza 2 2009            floricica

            gravidutza 3 2009            aurash

            gravidutza 4 2009            fleurette x 2

            gravidutza 5 2009            crissy

            gravidutza 6 2009            asim
           
            gravidutza 7 2009            cameliat

            gravidutza 8 2009            flower

            gravidutza 9 2009            ddunia

            gravidutza 10 2009          baby

            gravidutza 11 2009          katami

            gravidutza 12 2009           .............. ?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#576 2009-05-12 17:52:18

Mariaaa
Full member
Inregistrat: 2008-08-17
Mesaje: 149

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

imi cer scuze pass,a fost vina mea  hopsieu

Ultima oara a fost editat de Mariaaa (2009-05-12 17:52:57)


In asteptarea lui bebe! bebe

Offline

 

#577 2009-05-12 17:53:37

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Raluk_ a scris:

katami,cole a mea de organizat propria nunta.....felicitari!!! numai bine va dorim,sanatate si sarcina usoara!!!
mi`au dat lacrimile knd am citit(de fapt bocesc si acum...).......mi-am adus aminte ce stresate eram aman2 anul trecut pe vremea asta si acum ne dai vestea...bravo tie...k yo cine stie....
abia mi se vindeca degetul dupa operatie...libidoul meu e varza,tre sa merg la dr pt analize,echo etc etc....si asa m-am saturat...
katami dar la tine cum de s-a int sa ramai????nu va protejati???

saru-mana mult de tot, "cole de organizat nunta" lol te asteptam si pe tine cat mai repede (desi tu oricum esti tinerica RAU... deci ai timp sa ne ajungi din urma, nu tre sa te grabesti prea tare smile puss )

pai cum sa fie... bafta prostului rotfl ne protejam doar in partea mediana a ciclului... cam cand banuiam ca e ovulatia.... iar dupa post eram in ziua 23, asteptam deja musafirii... si am prestat. si musafirii or sa intarzie 9 luni de-acu rotfl

asa a vrut Doamne-Doamne, asta e clar... ca alte dati faceam in ziua 9-10 sau 15-16 si nu a fost nimic.... acu a fost sa fie smile

Mariaaa, tinem pumni... sa stii ca aceleasi simptome le-am avut si eu si toti imi ziceau ca e prea devreme deci... multa speranta! puss

Ultima oara a fost editat de katami (2009-05-12 17:54:15)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#578 2009-05-12 17:56:45

Mariaaa
Full member
Inregistrat: 2008-08-17
Mesaje: 149

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Saru-mana Katami!Doamne ajuta,asa sa fie.Tu in ce luna esti?  puss

Ultima oara a fost editat de Mariaaa (2009-05-12 17:57:27)


In asteptarea lui bebe! bebe

Offline

 

#579 2009-05-12 17:59:35

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Mariaa, dragutza! Nu m-am suparat, nu trebuie sa te scuzi!  par
doar am copiat lista de la carra si m-am cocotzat si pe mine in ea. big_smile
Bine-ai venit in lista si speram sa nu stai mult in ea!  big_smile

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-05-12 17:59:57)

Offline

 

#580 2009-05-12 18:00:04

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Mariaaa a scris:

Saru-mana Katami!Doamne ajuta,asa sa fie.Tu in ce luna esti?  puss

a doua cred lol 6 sapt... da' abia am aflat duminica tongue si inca n-am ajuns la dr smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#581 2009-05-12 18:04:48

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

adinagrig a scris:

garga, am aflat acum rez de la sange:

FSH  = 3.63    interval 1.5-12.4
LH    = 1.55    interval 1.7-8.6
Testosteron = 3.19   interval 2.8-8.00


vad ca la LH are ceva probleme, in rest sa vedem ce zice doctorita....
ai idee ce inseamna LH?
dar de restul poti sa-mi zici ceva....


intr-un fel m-am mai linistit ,a vad ca nu sunt sarite mult valorile, poate avem totusi noroc, si la o noua spermograma ii va iesi mai bine rezultatul ( mi-am adus aminte acum ca inainte de spermograma trecuta condusese (buc-oradea is retur) 24 h incontinuu, a ajuns la 10 seara acasa,dar era rupt s-a culcat si a doua zi s-a dus la spermograma, e posibil ca oboseala sa fi influentat rezultatul? eu nu zic ca nu are ceva probleme , dar poate sunt mai minore , nu asa cum au iesit la spermograma)

LH-ul este hormonul luteinizant si are rol in producerea spermatozoizilor
o sa primeasca sigur tratament
daca suplimentele pe care le ia contin zinc e f bine pt ca ajuta la cresterea testosteronului, daca nu contin ar fi bine sa ia niste zinc
in mod sigur influenteaza si oboseala, si stresul
cand mai are chef si curaj, sa repete spermograma

Offline

 

#582 2009-05-12 18:05:10

Mariaaa
Full member
Inregistrat: 2008-08-17
Mesaje: 149

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Merci Pass,sa te auda Dumnezeu! puss
sa-ti traiasca!iti doresc o sarcina usoara si un bebic sanatos!sa fi fericita!  applause

Ultima oara a fost editat de Mariaaa (2009-05-12 18:06:03)


In asteptarea lui bebe! bebe

Offline

 

#583 2009-05-12 18:12:18

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

katami a scris:

Raluk_ a scris:

katami,cole a mea de organizat propria nunta.....felicitari!!! numai bine va dorim,sanatate si sarcina usoara!!!
mi`au dat lacrimile knd am citit(de fapt bocesc si acum...).......mi-am adus aminte ce stresate eram aman2 anul trecut pe vremea asta si acum ne dai vestea...bravo tie...k yo cine stie....
abia mi se vindeca degetul dupa operatie...libidoul meu e varza,tre sa merg la dr pt analize,echo etc etc....si asa m-am saturat...
katami dar la tine cum de s-a int sa ramai????nu va protejati???

saru-mana mult de tot, "cole de organizat nunta" lol te asteptam si pe tine cat mai repede (desi tu oricum esti tinerica RAU... deci ai timp sa ne ajungi din urma, nu tre sa te grabesti prea tare smile puss )

pai cum sa fie... bafta prostului rotfl ne protejam doar in partea mediana a ciclului... cam cand banuiam ca e ovulatia.... iar dupa post eram in ziua 23, asteptam deja musafirii... si am prestat. si musafirii or sa intarzie 9 luni de-acu rotfl

asa a vrut Doamne-Doamne, asta e clar... ca alte dati faceam in ziua 9-10 sau 15-16 si nu a fost nimic.... acu a fost sa fie smile

Mariaaa, tinem pumni... sa stii ca aceleasi simptome le-am avut si eu si toti imi ziceau ca e prea devreme deci... multa speranta! puss

uite unde era baba si eu nu stiam...apoi la kte probl am eu crek fac numai 1 bebe(chiar dak ne dorim 2) pe la 27 de ani...
mariaaa bafta la  bebic


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#584 2009-05-12 18:18:12

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

si eu puteam sa mai astept, stiu tongue dar ma bucur ca s-a intamplat asa, ma bucur f mult... poate asa voi fi mai apropiata de bebe... iar al meu oricum e cu 8 ani mai mare, asa ca pt el e si mai bine smile

iar tu FA BINE SI GANDESTE POZITIV.... eu cand am facut dragoste cu al meu in prima zi dupa post, a fost asa frumos.... si m-am gandit: "ce frumos ar fi sa apara un bebe acum, cand toate sunt asa echilibrate"... si uite ca a aparut... daca era sa bag logica la mijloc ziceam ca nu are cum, ca sunt inainte de menstra bla bla...... conteaza f mult cum gandesti... iar eu sunt sigura ca tu ai sa fii o mamica tanara si sanatoasa smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#585 2009-05-12 18:19:29

Mariaaa
Full member
Inregistrat: 2008-08-17
Mesaje: 149

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Merci Raluk,sper din tot sufletul sa am noroc de data asta!Acelasi lucru iti doresc si tie puss


In asteptarea lui bebe! bebe

Offline

 

#586 2009-05-12 18:33:13

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

rruxxy eu am platit 90 lei consultatia la medlife, si nu a inclus echo, nu ar fi avut dc sa-mi faca echo
cand ai in plan sa faci test/ imi place temperatura aia scazuta a ta din ziua 8 dupa ovulatie big_smile

Offline

 

#587 2009-05-12 19:05:21

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Pai asa m-am gandit si eu Garga, ca nu am de ce sa fac eco.

Nu stiu ce sa zic de temperatura aia scazuta, m-a dus si pe mine cu gandul la ceva dar a inceput sa ma doara burtica, cred ca vine...
Nu am de gand sa fac test, sunt hotarata sa astept desi cred ca astept degeaba smile

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2009-05-12 19:32:26)

Offline

 

#588 2009-05-12 20:27:47

cristina_i
Full member
Inregistrat: 2005-12-26
Mesaje: 509

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buna fetelor,

Doamne scrieti atat de repede ma intreb daca chiar stati toata ziua pe forum sau mai si aveti serviciu smile.
Imi este foarte greu sa va retin pe toate si imi cer scuze pentru cele pe care nu am putut sa le retin pana acum :

katami : felicitari pentru bebe.Iti doresc mult succes si un bebe sanatos.

Numai stiu cine are sinuzita smile ...dar nu prea scapi usor de ea...ca sa nu zic ca o ai toata viata .Trebuie doar sa te menajezi  mai mult .

Am inteles ca cineva are probleme cu maseaua: se face anestezie dar cu xilina din ce am inteles si eu am trecut prin asa ceva ..in cele din urma am facut anestezie pentru ca pierdusem sarcina si vroiam sa-mi pun toate maselele la punct pana nu ramaneam din nou.Mi-am creat un mare stres pe tema asta si nu am sa stiu niciodata daca a daunat sarcinii sau nu.

>gargarita: ai fost felicitata destul eu doar vreau sa-ti spun ca te admir mult de tot pentru toata rabdarea pe care o ai in toate actiunile intreprinse pentru bebe .Te admir ca esti extrem de optimista indiferent de problemele pe care le ai si transmiti speranta ta fiecarei fete de pe acest forum.Esti prezenta chiar si cand nu esti cu noi.Iti doresc sa pleci cat mai repede de pe lista si sa incepi un nou capitol fara a fi in continuare dependenta de acest topic.Toate ne hranim din bucuria altora abia asteptam sa ne "infruptam" si noi din bucuria ta.Meriti toate aplauzele de pe acest forum si sunt sigura ca si fetele sunt de acord cu mine. applause

Din tot ce am citit pe forum (e posibil sa ma insel) dar nu am citit nimic de la voi despre efectul polidinelor asupra sarcinii , mai bine a zis asupra sistemului imunitar ce favorizeaza pastrarea sarcinii.Vroiam sa stiu cate dintre voi a apelat la injectii.

Ultima oara a fost editat de cristina_i (2009-05-12 20:32:01)


Liber Profesionist

http://cuvinte-nespuse.blogspot.com
www.euripedia.ro Dexul tau Alimentar!!!

Offline

 

#589 2009-05-12 20:55:27

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

crisina, multumesc mult pentru cuvintele tale. sper sa ma ajute Doamne-Doamne sa vina si la mine bebe mai repede ca am asteptat destul. acelasi lucru iti doresc si tie si tuturor fetelor de aici   kram

despre polidin s-a vorbit mai putin spre deloc pe topicul asta. pe alte forumuri sunt fete care ziceau ca au ramas dupa polidin dar cine stie daca a fost doar coincidenta sau nu. in general am vazut ca se prescrie impreuna cu antibioticul in caz de anexite. eu nu-mi explic cum ar putea sa ajute la pastrarea unei sarcini dar banuiesc ca rau nu are cum sa faca

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.