homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-57


#1065 2009-05-17 10:13:19

asim
Full member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 307

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

carra, si eu sper intr-o minune dar nu stiu ce sa zic: simptome nu mai am deloc, la inceput  aveam, dar nu cum ziceau alte fete iar sangerari nu am avut deloc
bmiha, ma voi duce sa-mi fac hcg asa ptr. linistea mea dar intr-un fel asa mi de groaza sa mi se spuna la fel

Offline

 



#1066 2009-05-17 10:16:50

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

asim a scris:

carra, si eu sper intr-o minune dar nu stiu ce sa zic: simptome nu mai am deloc, la inceput  aveam, dar nu cum ziceau alte fete iar sangerari nu am avut deloc
bmiha, ma voi duce sa-mi fac hcg asa ptr. linistea mea dar intr-un fel asa mi de groaza sa mi se spuna la fel

asim ma gandesc ce dureros tre sa fie dar eu zic ca cel mai bine mergi sa iti faci analiza...in felul asta macar aflii ce se intampla cu tine. e  cel mai bine...nu are rost sa mai astepti...parerea mea puss
doamne ajuta sa fie bine.
te pup puss

Offline

 

#1067 2009-05-17 10:20:12

dymomo77
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 259

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Asim pentru analizele uzuale de sarcina majoritatea medicilor iti dau trimitere dupa ce constata ca BB are activitate cardiaca asa ca nu e bai ca nu le-ai facut inca. Si eu sunt de parere ca trebuia sa iti dea sa faci HCG-ul ca sa vezi daca valorile sunt in concordanta cu varsta sarcinii. Pe mine chiar ma enerva medicul meu pentru ca pana la prima ecografie m-a trimis sa fac HCG-ul de 3 ori ca sa vada daca totul e ok. Oricum multa putere si sa dea domnul sa fie bine.


mami de bebe Dan Mihail -28.10.2009

Offline

 

#1068 2009-05-17 10:20:40

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Asim, eu la 5 sapt aveam test pozitiv si ecografic nu se vedea nimic si atunci am mers si am facut hcg si era valoare f mica pt perioada respectiva; dupa 2 zile a venit si cm; asa ca mai bine faci si vezi cum sta treaba... sa dea Dumnezeu la tine sa fie in regula si sa apara la ecograf imaginea...

Offline

 

#1069 2009-05-17 10:50:52

sihaya
New member
Inregistrat: 2009-04-22
Mesaje: 58

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buna fetele mele dragi  big_smile
Nu am mai intrat de ceva timp pe forum, dar mi-a fost ffff dor de voi. azi de dimineata v-am citit in intregime.
Katami nu am apucat sa te felicit pentru bebe..sa fie sanatos si voi sa va bucurati de el hjarta si te mai asteptam pe forum sa ne spui cum te simti smile
Asim...imi pare nespus de rau sad dar poate nu e cazul sa ne pierdem spranta..sper ca la eco sa iasa bine..
Multi pupici gravidutelor bucklu, mary, fleur si criss. ma bucur ca sunteti bine , va cresc burticilesi doamne ajuta cat mai multa sanatate par
Si aspirantele mele dragi veterane pass, adina,garga va multumiiim din suflet pt sfaturile voastre bune...mi-a fost tare dor de voi kram
Eu am fost destul de ocupata la serviciu, si am plecat in fiecare weekend, s-a acumulat multa oboseala de abia acum am ramas si noi acasa.
nu stiu daca am ovulat pana laurma luna asta..testele mi-au iesit negative toate..sad si pana la urma m-am enervat si nu am mai facut nimic grater
secretia watery si durerile de ovare au aparut in z 19...noi am prestat din 2 in 2 zile din z 6 pana in z 15 inclusiv , apoi z 19, 20 si z 24 ultima data.
azi sunt in z 27..nu prea imi fac mari sperante, acum cum o vrea si Doamne Doamne..
mi-am luat in schimb o sticala enooorma de branca ursului, acum astept sa vina menstra si sa incep sa iau..
va pup cu drag pe toate si le urez bun venit noilor fete  kram

Ultima oara a fost editat de sihaya (2009-05-17 10:52:14)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1070 2009-05-17 11:03:26

asim
Full member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 307

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

multumesc fetelor ca sunteti alaturi de mine cu, cuvinte de incurajare si sfaturi
speranta moare ultima
am sa va tin la curent cu ce se intampla in zilele urmatoare
eu va doresc in continuare un week cat mai linistit si imi pare rau daca v-am intristat cu vestea mea
va pup   par

Offline

 

#1071 2009-05-17 12:04:08

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

asim, e cumplit ce ne spui tu... sad imi pare rau, nici nu mai stiu ce sa zic, noi eram convinse ca nu s-a vizualizat saculetul pt. ca ai facut eco. abdominal si trebuia transvaginal. acum ce fel de eco. ti-au facut? poate ai ovulat tarziu si bebele e mai mic de 8 saptamani.. oricum, e important sa faci analiza de care ti-au zis fetele, nu crezi ca e mai bine sa stii din timp decat sa stai inca 14 zile in neliniste?
te pup si sper sa fie bine, eu zic sa pastrezi speranta, inca nu e totul pierdut pana nu ai un rezultat clar.  puss

adina, cred ca bulina goala e a 3-a zi consecutiv de temp. ridicata.  va  poate intra garga si te lamureste, o sa puric si eu Fertility-ul, poate gasesc o explicatie.
adina, eu pentru temp. de azi am setat "sleep deprived" din "specific", pentru ca inainte sa o iau dormisem doar 3 ore neintrerupt... si a aparut bulina goala ca a ta.  va

sihaya,  lasa testele de ovulatie si ia-te dupa secretie. daca ai avut watery in ziua 19, e foarte posibil sa fi ovulat pe atunci big_smile si vad ca ai prins perioada din plin.  applause  te pup si iti tin pumnii stransi, mai ai un picut si afli daca a dat roade "munca" depusa luna asta.    storstark

acum am si eu o intrebare la garga : e normal ca temp. mea sa tooot scada in loc sa creasca? sad 
ziua 21 - 36.66  sad
acum ma uit la chart gallery dupa grafice anovulatorii, parca vad ca si al meu va fi unul.

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-05-17 12:19:19)

Offline

 

#1072 2009-05-17 13:32:38

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buna fetelor

deja nu mai pot cand citesc asa ceva sad prea multe sarcini se sfarsesc nefericit. imi pare tare rau asim pentru ce ti se intampla sad sad sad dar poate ca va fi bine pana la urma, mai e loc de spranta din cate am inteles. fa beta HcG, s-ar putea sa ne lamurim.

adina si pass, apare bulina goala cand temperatura nu este luata la ora obisnuita sau daca selectati sleep deprived

sihaya, bafta luna asta  majoreta   majoreta   majoreta 

dymomo, tu cum mai esti?  kram

Ultima oara a fost editat de gargarita (2009-05-17 13:33:07)

Offline

 

#1073 2009-05-17 15:30:06

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

asim, imi pare foarte rau... ma doare sufletul cand aud de atatea sarcini pierdute...
dar cum zic si fetele, poate e mai mic bebe si nu s-a vazut la eco..

Offline

 

#1074 2009-05-17 16:09:13

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

gargarita a scris:

buna fetelor

deja nu mai pot cand citesc asa ceva sad prea multe sarcini se sfarsesc nefericit. imi pare tare rau asim pentru ce ti se intampla sad sad sad dar poate ca va fi bine pana la urma, mai e loc de spranta din cate am inteles. fa beta HcG, s-ar putea sa ne lamurim.

adina si pass, apare bulina goala cand temperatura nu este luata la ora obisnuita sau daca selectati sleep deprived

sihaya, bafta luna asta  majoreta   majoreta   majoreta 

dymomo, tu cum mai esti?  kram

am inteles , garga, ce draguta esti tu, cum ne scoti pe noi din toate incurcaturile lol

aseara am adormit in jur de 1.30 cred, asa ca nu aveam cum sa o iau la ora obisnuita de sculare...oricum la mine in cursul saptamanii o iau la 6.15, iar sambata si duminica cand ma trezesc, chiar nu am cum sa -mi pun ceasul sa sune la ora aia , ca apoi imi sare somnul...

fetelor va pun pozici la Retete in imagini cu ce am gatit eu zilele astea...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1075 2009-05-17 16:24:36

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

mie mi se mai intampla o chestie idioata,,, cu 2-3 ore inainte de ora la care iau TB, ma trezesc ... interup somnul, asta inseamna ca nu e chiar corect luata. dar n-am ce-i face, si azi mi s-a intamplat sa ma trezesc cu 3 ore inainte sa o iau  bang  si trebuie sa avem minim 4 ore de somn fara trezire.

Offline

 

#1076 2009-05-17 17:14:09

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

salutare fetele si pupici pt toate  kram  kram  kram  kram  kram

am reusit si eu sa recuperez din urma si mia placut tare mult sa citesc despre minunile voastre mici si in acelas timp m-am intristat tare mult cand am citit ce se intampla cu asim

asim imi pare tare rau nici nu am cuvinte dar speranta moare ultima poate totul o sa fie bine pana la urma par  par 

laura bun venit si sa stai cat mai putin la aspirante sa treci cat mai repede la mamici  puss

mari sa iti traiasca pietricica sa creasca mare si sanatos si sa iti aduca numai bucurii kram

fleurr felicitari pt cele doua minuni ale tale sa creasca mari si sanatosi si sa te faca sa traiesti tot timpul stari minunate alaturi de ei  kram  kram  kram  kram

pass ,carra nu disperati ca o sa ov si voi eu am ov prin ziua 23 asa ca nu e niciodata prea tarziu  nocry  nocry

lili iti urez sa ai parte de analize bune si sa te apuci de treaba cat mai repede  kram

cami felicitari pt cm tau regulat  kram

criss,garga,adina,acua si restul fetelor mii de pupici  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss

buck la multi ani pt sotul tau si sa se intoarca cat mai repede acasa

mariaa nu dispera ca mai e o sansa pana vine cm ,si eu ti-am scris mai la inceput ca e posibil sa nu iasa din prima inseminare ca sunt f f f mici sansele sa se prinda de la prima ,sansele sunt mai mari la a2 sau a3  intreaba dr vb cu el despre lucrul asta si o sa vezi ca nu e asa de grav incat sa te gandesti la fiv ,daca nu iese dupa cateva inseminari trebuie sa te gandesti la fiv nu asa dupa prima ,asa ca capusorul sus si inarmeazate cu rabdare si ai sa vezi ca o sa apara si bebe  kram  kram  kram

despre mine ce sa va zic ca pana ieri eram convinsa ca luna asta sa intamplat si la mine minunea dar nu prea e asa ,ieri aveam sani tari si durerosi temp. scazuse dinou ceea ce ma ducea cu gandul la implantare dar azi ce sa vezi temp. tot scazuta sani nedurerosi si moi secretia sia facut si ea aparitia si am imipresia ca mia venit dar ma duc la bae si nimic asa ca stau cumintica si astept sa vina monstru dar de data asta o sa il astept la colt si o sa ii dau una in cap de nu o sa mai vina el 9 luni incepand de luna care vine

mama dar ce am mai scris ,sper sa nu primesc vreo penalizare ca am scris prea mult  chicot

Ultima oara a fost editat de fany (2009-05-17 17:16:57)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#1077 2009-05-17 17:24:13

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

hello fany  puss

naf unde e temp ta de azi? va

Ultima oara a fost editat de gargarita (2009-05-17 17:24:31)

Offline

 

#1078 2009-05-17 17:25:34

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Garga, e posibil sa ramana TB 3 zile la rand la acelasi nivel?

Offline

 

#1079 2009-05-17 17:31:39

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

mihaela, se poate din ce am vazut eu pe alte grafice. vezi ca la "analysis/interpretation" iti spun ei daca e ok cum fluctueaza temp. si daca e in limite, iti descriu un pic situatia ta.
eu mai am o speranta, simt intepaturi in ovar de vreo 10 minute.  music  sper sa ovulez!!!!!

fany,  par  puss

Offline

 

#1080 2009-05-17 17:36:24

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

fetele am ceva super pt voi ascultati melodia asta si o sa vi se ridice moralu instantaneu
sistem-la boca del inferno

eu am ascultato de mii de ori si tot nu ma satur sa o ascult dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance  dance

Ultima oara a fost editat de fany (2009-05-17 17:37:27)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#1081 2009-05-17 18:05:48

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

super pass, poate va fi acum si o vom vedea si noi CLAR pe grafic

am avut si eu test de ovulatie pozitiv azi, sper sa nu fie teapa cum am patit luna trecuta cu prima runda de teste pozitive

mihaela, e posibil si nu e nimic iesit din comun

Offline

 

#1082 2009-05-17 18:08:15

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Garga, cum consideri tu un test de ovulatie pozitiv ?

Offline

 

#1083 2009-05-17 18:11:46

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

un test la care liniuta de test are nuanata cel putin la fel de intensa ca cea de control

am mai pus poze pe aici cu testele mele, le mai pun odata:
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/10821_0201.jpeg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/10821_poza1.jpg

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.