homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-64


#1198 2009-05-18 18:24:08

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Camy, e voie orice, dak medicul care iti urmareste sarcina iti da ok-ul; dak de ex, ai vreo complicatie cu bebele, apar niste riscuri... dar dak totul e normal, iti face la dentist o anestezie speciala pt gravide si poti face orice... de la plombat pana la extractie...

Pt rochie ai fost pe Lipscani?


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 



#1199 2009-05-18 18:30:01

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

se poate mihaela, mie mi s-a intamplat

m-am mai inveselit si eu putin citindu-va ca sunt supi tare cu scarbiciul meu

Offline

 

#1200 2009-05-18 18:31:13

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

de ce, garga? kram


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#1201 2009-05-18 18:32:36

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Multumesc Garga,
Atunci imi astept pregatita sotul sa vina de la serviciu  lol
Eu sunt in concediu  smile ... ma asteapta greul sapt. viitoare cand ma intorc la serviciu...

Offline

 

#1202 2009-05-18 18:37:54

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Crssy85 a scris:

de ce, garga? kram

s-ar putea sa trebuiasca sa-mi caut altceva  neutral

spor mihaela  patfierbinte    chicot

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1203 2009-05-18 18:43:10

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

aici sunt, am avut o mica pana de net.

adina, de unde pui temp. mai jos este o rubrica "intercourse" si selectezi yes, no, am, pm, depinde de ziua in care faci si de momentul zilei.
ca sa apara pe main page, te duci in stanga la "my account" si apoi in dreapta, "home page setup" si bifezi "publish intercourse data"
ca sa iti apara si "specifics", acolo unde treci tu simptomele, bifeaza si "publish special, custom signs, mood and energy data", tot din home page setup.
ca sa adaugi simptome, de acolo unde introduci temperatura, ai sus "specific" si dai clic si bifezi simptomele din timpul unei zile ( exemplu : "headache", " ovulation pain" "cramps" )

carra, pai tu cu sexul de ieri astepti sa ramai gravida, in cazul in care ovulezi peste 2-3 zile?? fa sex cat mai des, nu asa, o data la 4 zile! Fertility-ul zice sa prestezi cat de des poti in per. fertila, chiar si de 2 ori pe zi... pentru ca fiecare  sexinpat  = o sansa in plus!

Offline

 

#1204 2009-05-18 18:48:44

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Crssy85 a scris:

Camy, e voie orice, dak medicul care iti urmareste sarcina iti da ok-ul; dak de ex, ai vreo complicatie cu bebele, apar niste riscuri... dar dak totul e normal, iti face la dentist o anestezie speciala pt gravide si poti face orice... de la plombat pana la extractie...

Pt rochie ai fost pe Lipscani?

pai pe unde n-am fost iubita  disperat .....cand ochesc una vad alta si iar o iau de la capat  chicot .....pana la urma gasesc solutia  chicot .......habar nu ai ce veste buna mi-ai dat cu dentistul.....o sa-i arat si alui meu iubit ca sa nu ma mai certe ca nu le rezolv pe toate inainte sa incepem pentru bebe  par

garga  puss


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#1205 2009-05-18 18:53:36

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

offtopic  Garga imi pare rau ptr problemele pe care le ai cu serviciul. Sper sa nu fii nevoita sa-ti cauti altceva.

Offline

 

#1206 2009-05-18 18:54:14

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Camy, nu ai gasit in tot Lipscani-ul ala?? Oooooffff

Garga... lasa ca poate nu e cazul... puss

Miha, baga mare 1 zi da, 1 nu, parerea mea.


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#1207 2009-05-18 18:59:26

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Crssy,
Si ce sa fac daca am facut prosti ieri si cred ca azi e ov... cum sa fac azi pauza ?

Oricum la ziua pe care o are sotul meu azi la serv... s-ar putea sa-mi dea el pauza ... sad

Ultima oara a fost editat de bmihaela (2009-05-18 19:01:56)

Offline

 

#1208 2009-05-18 19:00:42

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

saluti... n-am mai intrat de multisor... asadar:

- l-am vazut pe bebe hjarta e miiiicc si plasat la locshoru' lui smile avem si o pozica
- dr mi-a dat analize... avand in vedere ca e diferenta mare intre varsta calculata cu calendarul si varsta ecografica, mi-a dat sa fac si dozari de beta-hcg ca sa se asigure ca nu e oprita din evolutie... dar eu stiu sigur ca nu e, si din logica de la inceput a conceptiei, si din simptome... ma dor tzatzanele, in sfarsit se uita iar barbata-meu dupa ele lol ca au crescut binisor deja...

iar azi am avut o greata de toata frumusetea... m-am abtinut eroic sa nu dau de papa la ratze pe strada tongue

in weekend insa l-am plimbat pe bebe la cort.... si pare-se ca i-a placut, ca n-am avut nik nik smile sau poatye era inca speriat dupa "sedinta foto" la dna dr tongue

pe aici vad ca a fost sex cu nabadai (pass) applause

carra, bafta, sa iasa cu ochisori!

garga... pare rau sa aud ca sunt vesti rele cu serviciul sad din pacate, cam asa e peste tot.... inclusiv la mine sad unii colegi nu si-au luat salariile... se zvoneste ca ne da afara... eu nici n-am avut curaju sa ii zic ca is cu bebe.... ca zburam prima... cu sau fara legi... n-aveam eu bani sa ma bat in procese cu el sad puss lasa... tu sa fii sanatoasa.. un servici trece, altul vine...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1209 2009-05-18 19:05:12

laura_ana
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 477

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Mariaaa scuze am plecat de la servici si nu am reusit sa mai scriu am ajuns acasa acum o jumatate de ora.Am inteles ca ti-ai facut programare la Polisano aici in Sibiu?
Nu am auzit de doctorul despre care vorbeai tu....imi pare rau sad
Doamne ajuta rugaciune sa fie bine! Bafta multa goodluck

Pass felicitari pentru impacare,ma bucur mult si m-am mai linistit ca inainte sa plec de la servici am vazut ca ai scris ca ai ovulatie azi si ca pana deseara e mult ca moare ov.
Si ma gandeam oare eu de ce mai imi fac test ca doar eu am avut ovulatia in 8 mai si in 9 a fost sexinpat

Garga imi pare rau de servici,stai linistita nici la mine nu e mai bine,a dat oameni in somaj,dar totusi patronul e un om de treaba si daca ar fi sa fie bb smile rugaciune nu cred ca ar fi vreo problema. Desi eu vreau sa mareasca salariul pe cartea de munca sa iau indemnizatia mai mare si sa dau eu din mana diferenta,nu cred ca voi reusii dar vom vedea.
Nu mai fi suparata ca se rezolva cumva,dar ai sperante in alta parte sau vrei sa cauti?
puss

Ultima oara a fost editat de laura_ana (2009-05-18 19:09:38)


bebe hai in viata noastra!

Offline

 

#1210 2009-05-18 19:07:12

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

garga sper sa nu iti schimbi munk..e destul de naspa...
asim imi pare nespus de rau pt voi pusspuss kram
am sambata la control in iasi si mi`a zis dr k totul e super ok,k ar fi numai bine sa ma apuc acum de bebe...dar cu inima rupta`n 14 k nu vreau bebe acum,k am alta treaba importanta de facut...toate la timpul lor...el dadea sa`mi scrie analizele dar nah...n`am cum acuma...si sa las pastiliele fara sa stie sotul meu nu mi se pare deloc corect fata de el...
katami tu ce faci mamico?cum te simti?ai fost la dr??
noi acum ne punem casa la punct;nici makr var nu am pe pereti k am ras pana la placa si trebuie o gramada de bani si in plus cu ajutorul lui Dumnezeu vrem sa ne deschidem o mica afacere asa ca bebelusul nostru e in stand-by...pana la el sunt multe de facut...


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1211 2009-05-18 19:07:17

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Miha... baga mare si azi.. nush ce sa zic; eu stiam ca ovulez in ziua 11 si m-am fufulit in ziua 9 si 11... acuma lasa calculele, fa si azi si gata; spor! smile

Katami, felicitari pt bebe si pt greturile care te incurajeaza big_smile, sigur sunt de bine! Si eu sunt mandra de tzatzanele mele, vb ta rotfl; nu ne pui poza cu bebe? smile

Pe mine ma baga bebe la nani, am un soooommmnnn; macar 20 min sa atipesc big_smile
Pup puss

Ultima oara a fost editat de Crssy85 (2009-05-18 19:08:47)


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#1212 2009-05-18 19:18:14

asim
Full member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 307

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buna fetelor !!! par
am citit din urma si va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine 
am intrat doar sa va salut 
pup toate aspirantele si gravidutele

Offline

 

#1213 2009-05-18 19:19:02

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

crissy, nu pot sa va pun poza cu bebe...

1. pt ca nu am acasa scanner... poza e listata
2. pt ca e asa miiic.... incat a fost nevoie sa o intreb pe dr: "unde e? aaa.... SIGUR e?" lol

da' cand mai creste va promit smile

raluk_.... am scris mai sus  ce si cum. cat despre voi... toate la timpul lor... si ce am patit eu imi intareste convingerea ca un bebe vine... cand vrea Dumnezeu sa vina smile asa ca nu se stie niciodata smile pana atunci, spor la casa si la "biznis"

asim puss unde ai scris ce s-a intamplat?

LE: am gasit acum... grater sa-ti dea Dumnezeu puterea sa treci peste...

Ultima oara a fost editat de katami (2009-05-18 19:28:29)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1214 2009-05-18 19:30:57

Mariaaa
Full member
Inregistrat: 2008-08-17
Mesaje: 149

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Camy..la Polisano din Sibiu big_smile
Laura..mi-am facut programare la dr Ispasoiu..initial am vrut la Chicea..am auzit ca este un doctor ft bun..dar din pacate pot sa-mi fac programare la dansul incepand cu data de 1 iunie..si nu mai astept atat..plus ca trebuie sa ajung acolo in a 2-a zi de menstruatie.
Daca auzi ceva despre Ispasoiu sa nu eziti sa-mi spui! puss
Crissy..stai si tu mai mult pe forum..poate ne porti noroc si noua sad


In asteptarea lui bebe! bebe

Offline

 

#1215 2009-05-18 19:32:40

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

katami a scris:

crissy, nu pot sa va pun poza cu bebe...

1. pt ca nu am acasa scanner... poza e listata
2. pt ca e asa miiic.... incat a fost nevoie sa o intreb pe dr: "unde e? aaa.... SIGUR e?" lol

da' cand mai creste va promit smile

raluk_.... am scris mai sus  ce si cum. cat despre voi... toate la timpul lor... si ce am patit eu imi intareste convingerea ca un bebe vine... cand vrea Dumnezeu sa vina smile asa ca nu se stie niciodata smile pana atunci, spor la casa si la "biznis"

asim puss unde ai scris ce s-a intamplat?

LE: am gasit acum... grater sa-ti dea Dumnezeu puterea sa treci peste...

da katami asa e...am citit dupa ce am scris eu...sa va traiasca mazarica,fasolica,bebe;ica...cum vreti voi sa`i spuneti puss
multumim katami!!
p.s. am vrut sa te sun sambata sa ne int dar am zis sa te las sa te odihnesti smile
cryss somic usor!! puss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1216 2009-05-18 19:34:59

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Raluk_ a scris:

mazarica,fasolica,bebe;ica...cum vreti voi sa`i spuneti puss
multumim katami!!
p.s. am vrut sa te sun sambata sa ne int dar am zis sa te las sa te odihnesti smile

sambata oricum n-as fi putut... dimineata am alergat intre serviciu si medic, iar imediat dup-aia am luat rucsacu de sub birou.. si tzushi pe barnova cu cortul! dar ramane pe data viitoare smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.