homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-82


#1540 2009-05-21 17:18:06

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

saluti smile

ruxxy, felicitari pt spermograma ok!

garga, felicitari pt ouare!!

camy, alina elena, elena_ilie si toate elenele, felicitari pentru ziua de astazi! sa fiti fericite si iubite... si sa "puiti" cat mai repede tongue applause

(pana acu fu bine.... cate felicitari big_smile)

naf naf, pare rau pt negativul tau sad sigur n-a fost prea devreme? oricum, daca nu acum, speram pentru data viitoare.... puss


eu ma laud cu un prim set de analiza (alea uzuale) toate intre limite normale, totul ok smile si cu un b-hcg ok, deci bebe cresteeeee!! (nu ca m-as fi indoit vreodata de asta, dar nah.... acu ma crede si dr). si dr mi-a zis ca saricna mea se va calcula dupa varsta ecografica.... deci sunt abia in 6+ (acu pot in sfarsit sa-mitrag si eu semnatura de gravida tongue)

aa... si ma mai laud ca n-am mai lesinat la luatu sangelui rotfl rodnar


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#1541 2009-05-21 17:22:30

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Salutare, gagici! LA MULTI ANI, ALINA, CAMY si care mai sunteti pe aici!  puss  puss  puss  puss

Naf..... lasa ca temp e buna deocamdata; inca speram, da? puss

Mariuko, nu mai fi trista... asa plangeam si eu, ca se nimerea sa ne certam sau sa nu avem ocazia sa   sexinpat  chiar cand era perioada fertila... dar o sa vezi ca vine si bebe, nu fi trista puss

Mihaela, fruntea sus si nu fi trista nici tu!  kram

Pass, felicitari pt ouare majoreta

Garga, felicitari si tie, cu toate ca nush sigur dak ai ovulat; oricum, e bine ca ti-ai facut treaba!  sexinpat

puss  puss  everyone


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#1542 2009-05-21 17:36:18

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ce zici tu, coana leana? ca m-am ouat? sa vedem zilele urmatoare..  hmm

gagici, asa e cum a zis ruxy : azi e maria trista, maine va fi ea optimista si una dintre noi va fi cu moralul la pamant..  sad eu mi-am revenit, si chit ca nu ovulez luna asta, nu disper. astept rezultatul luna viitoare cu nerabdare! big_smile


maria
eu la ora 1 a.m. mi-am aruncat sutienul de nervi si m-am schimbat in pijama, pt. ca al meu s-a jucat pe pc pana la ora aia si apoi imi spune cascand " morr de somn, cred ca ma culc" . am turbat de nervi! eram imbracata intr-un costumas fain -sutien si bikini- si de nervi am aruncat sutienul pe balcon..............si a cazut in copac.  rotfl  la 3 a.m. eram afara cu al meu, cautam sutienul  rotfl  rotfl  s-a urcat al meu pe o creanga si mi l-a pescuit. apoi am urcat in casa si da-i  sexinpat  mi-au trecut nervii dupa toata faza aia cu sutienul.
sunt momente si momente. important e ca v-ati impacat si ca va iubiti!  puss
eu aseara am crezut ca lesin de nervi, am plans o ora, il uram pe al meu si ma gandeam ca pierd inca o luna din cauza lui..

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-05-21 19:23:41)

Offline

 

#1543 2009-05-21 17:38:26

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Pass imi pare rau ca ai plans si tu aseara dar nu pot sa ma abtin si trebuie sa-ti spun ca nu esti normala fattttaaaaaaaaaaaa  rotfl

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2009-05-21 17:38:54)

Offline

 

#1544 2009-05-21 17:39:40

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

passenger a scris:

ce zici tu, coana leana? ca m-am ouat? sa vedem zilele urmatoare..  hmm

gagici, asa e cum a zis ruxy : azi e maria trista, maine va fi ea optimista si una dintre noi va fi cu moralul la pamant..  sad eu mi-am revenit, si chit ca nu ovulez luna asta, nu disper. astept rezultatul luna viitoare cu nerabdare! big_smile


maria
eu la ora 1 a.m. mi-am aruncat sutienul de nervi si m-am schimbat in pijama, pt. ca al meu s-a jucat pe pc pana la ora aia si apoi imi spune cascand " morr de somn, cred ca ma culc" . am turbat de nervi! eram imbracata intr-un costumas fain -sutien si bikini- si de nervi am aruncat sutienul pe balcon..............si a cazut in copac.  rotfl  la 3 a.m. eram afara cu al meu, cautam sutienul  rotfl  rotfl  s-a urcat al meu pe o creanga si mi l-a pescuit. apoi am urcat in casa si da-i  sexinpat  mi-au trecut nervii dupa toata faza aia cu sutienul.
sunt momente si momente. important e ca v-ati impacat si ca va iubiti!  puss
eu aseara am crezut ca lesin de nervi, an plans o ora, il uram pe al meu si ma gandeam ca pierd inca o luna din cauza lui..

rotfl pass esti de coma  rotfl
saracul de el...dar lasa ca asa ii trebuie daca te supara...
al meu l-ar fi lasat in copac... big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1545 2009-05-21 17:40:03

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Nu esti sanatoasa, fata...., vezi data viitoare sa nu te arunci pe tine, in loc de sutien rotfl

Fetele, dak vedeti ceva chiloti prin copaci, stiti la cine sa va ganditi, da? rotfl

Nu mai fiti demoralizate... de fapt poate asta e reteta, ca si eu eram trista si HOP BEBE! Dupa 5 luni big_smile


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#1546 2009-05-21 17:41:31

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ar fi fost a 3-a oara cand imi puneam acel costum roz cu dantela si...... no sex...
n-am rezistat si am banuit ca vinovat ar fi costumul, l-am aruncat si a aterizat afara. am ramas asa  wow  si eu si al meu, nu m-as fi crezut in stare, dar ce nu facem noi pentru o partida de  fufu la ovulatie????????  big_smile

cris, repede, te-ai gandit la chiloti in copaci si la Fufu Leana,.. ce mai asociere

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-05-21 17:43:10)

Offline

 

#1547 2009-05-21 17:43:06

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

rotfl rotfl rotfl pass rotfl rotfl rotfl si nu ai prin bloc nici o baba care n-are alta treaba decat sa urmareasca tot si sa comenteze "ce fac tinerii in ziua de azi"? rotfl

acu fetelor... fara misto... nu e bine sa va doriti nimic (nici macar bebe) asa obsesiv... incat sa vi se puna ceva pe suflet daca nu e... stiu ca e greu ca am trecut si eu prin faze dintr-astea, dar... supara pe Doamne-Doamne... e mia bine sa incercam sa gandim de bine si sa avem incredere, chiar daca e fff greu neutral puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1548 2009-05-21 17:43:17

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

God  rotfl   rotfl

Offline

 

#1549 2009-05-21 17:44:01

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ne chinuim, katami. uneori ne iese, alteori nu. smile

Offline

 

#1550 2009-05-21 17:45:14

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

De cele mai multe ori nu ne iese big_smile

Offline

 

#1551 2009-05-21 17:48:09

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Katami, de acord cu tine, dar eu, de ex, cand imi doresc ceva, nu ma las pana nu obtin; iar cand a fost vorba de bebe... eram stresata si disperata, imi doream atat de mult un copil; in rest, nu imi lipseste nimic; ii am pe ai mei langa mine, sotzul e mai mult decat mi-as fi putut dori... sanatosi suntem; dar ajunsese o obsesie proiectul bebe; nu era seara sa nu ma rog pt asta; zicem noi sa nu fim stresate si obsedate, dar nu avem cum, e imposibil...; eu nu cred ca stresul afecteaza fertilitatea... am mai zis pe aici, noi 5 luni am facut sex mecanic in per fertila; asta e... cand iti doresti ceva atat de mult, faci tot posibilul.

Pass, nu intentionat l-ai aruncat pe geam? Din greseala??? mama, cred ca muream de ras, dak faceam eu asta rotfl rotfl rotfl

Ultima oara a fost editat de Crssy85 (2009-05-21 17:49:47)


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#1552 2009-05-21 17:51:21

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

cat de tare a putut sa fie faza pass  rotfl   rotfl

Offline

 

#1553 2009-05-21 17:52:44

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

crissy ai dreptate....si eu ziceam ca nu ma mai strezez...bine la mine nu a fost mare asteptarea...dar luna aia cand am pierdut si urmatoare cand am ramas...au fost cele mai nasoale...
si eu ma vaicaream si plngeam in fiecare seara....dar a trecut si acum rad cand imi amintesc...mi se pare ca eram nebuna  big_smile
asa o sa va uitati toate inapoi...

Offline

 

#1554 2009-05-21 17:55:54

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Mary, cand privesc in urma ... ma gandesc ca as proceda la fel si acum big_smile; ma cunosc... stiu cand ma obsedeaza ceva big_smile; abia astept sa  fac si al doilea bebel smile

Fufu Leana, nu esti pe mess?

Ultima oara a fost editat de Crssy85 (2009-05-21 17:56:33)


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#1555 2009-05-21 17:57:48

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

aaa...pai sunt convinsa ca si eu o sa fac la fel sau mai rau...cu atat mai mult daca nu o sa raman la fel de usor...

Offline

 

#1556 2009-05-21 18:06:54

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

gata, am fost la o pipa, sunt la munca si mi-am luat 5 minute pt. tigara

katami, la noi e altceva.. cand suna si sotul\iubitul si intreaba "cum e secretia? in cate zile ovulezi?"etc. e imposibil sa te detasezi, si mai ales cand vezi ca trece timpul fara rezultat, te apuca si depresia ...

Leano, acum deschid messul.

Offline

 

#1557 2009-05-21 18:11:41

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Crssy85 a scris:

Katami, de acord cu tine, dar eu, de ex, cand imi doresc ceva, nu ma las pana nu obtin; iar cand a fost vorba de bebe... eram stresata si disperata, imi doream atat de mult un copil; in rest, nu imi lipseste nimic; ii am pe ai mei langa mine, sotzul e mai mult decat mi-as fi putut dori... sanatosi suntem; dar ajunsese o obsesie proiectul bebe; nu era seara sa nu ma rog pt asta; zicem noi sa nu fim stresate si obsedate, dar nu avem cum, e imposibil...; eu nu cred ca stresul afecteaza fertilitatea... am mai zis pe aici, noi 5 luni am facut sex mecanic in per fertila; asta e... cand iti doresti ceva atat de mult, faci tot posibilul.

da.... pana la un punct de acord cu tine... dar uite ca atunci cand devii prea obsedat nu ai parte de acel ceva. smile e o intreaga teorie... de ce e asa.... care are la baza ideea de atasament... care inseamna a iubi ceva "lumesc" mai preus decat pe Dumnezeu. si a-ti fi FRICA de ideea de a pierde acel ceva, care tie iti aduce bucurie/satisfactie etc etc. daca ajungi la stadiul asta... in care sa nu concepi ideea de a pierde acel ceva/ de a nu-l primi... e ca si cum tu emiti ideea ca obiectul dorintei/al atasamentului tau e mai presus pt tine decat orice... implicit si decat Dumnezeu. neutral ori aici intervione GRESEALA... Dumnezeu tre sa fie mai sus de mama, tata, bebe etc etc... si ca sa ne "corectam", ni se ia tocmai... obiectul dorintei smile

la mine clar se verifica. si degeaba zici smile s-a verificat si la tine.... tocmai ziceai ca ai ramas cadn erai mai dezamagita (= cand acceptai undeva in interior ideea ca nu vin toate dupa voia ta). si eu la fel am ramas... trasesem vreo 2 certuri cu al meu si la un moment dat, stiu ca mi-am zis: "poate ca stie Doamne Doamne de ce nu ne da inca un bebe, ca mai avem de curatat una alta la noi... si efectiv am simtit ca nu imi mai cade cerul in cap ca nu raman.... si cand o fi sa fie e ok (dar am SIMTIT asta, nu doar mi-am repetat in cap)... si uite ca am ramas in conditii muuuult mai neprielnice decat altele din multe alte dati smile

oricum, solutia e sa incerci sa schimbi ceva, nu doar sa nu te lasi... pt ca degeaba nu te lasi daca n-ai rezultate... o prietena mai paranormala imi zicea ca o femeie nu poate avea copii pana nu e echilibrata ea insasi (pe ideea asta, eu credeam ca va trece muuuult pana sa am eu... inca imi fac probleme big_smile). solutia e sa schimbi ceva... sa te schimbi pe tine... si, oricat suna de emfatic sau predicator (ceea ce nu e intentia mea deloc)... SA VEZI PERIOADA ASTA DE SUFEINTA CA PE O INCERCARE, CA PE UN DRUM PE CARE TU TREBUIE SA TE CURATI PE TINE smile ca bebe sa vina intr-o "casa" cat mai buna smile

sper ca nu am aberat PREA mult... sper doar ca teoria asta (fata de care eu sunt la kilometri distanta, dar macar... incerc) sa ajute pe cineva smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1558 2009-05-21 18:23:25

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

mi-am zis si eu de atatea ori ca atunci cand imi doresc ceva prea tare, acel ceva intarzie sa apara.  sad

dar pirandele, katami...? Pirandele??  bang  bang

Ultima oara a fost editat de passenger (2009-05-21 18:24:09)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.