homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-86


#1616 2009-05-22 08:16:00

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Accumaria, il iau pentru reglarea ciclului si totodata preventiv, avand in vedere cele 2 avorturi menstruale...
Dozarea o s-o fac in ziua 21 a cm...

Adina oricum sa ti cont de faptul ca nu se face din prima urina si daca il faci azi, cu 2 ore inainte sa reduci consumul de lichide; in cazul in care consumi multe ca eu de ex nu as prea avea ce sa mai reduc ca nu prea consum lichide si asta stiu ca nu e bine ...

Ultima oara a fost editat de bmihaela (2009-05-22 08:18:09)

Offline

 



#1617 2009-05-22 08:20:49

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

bmihaela a scris:

Accumaria, il iau pentru reglarea ciclului si totodata preventiv, avand in vedere cele 2 avorturi menstruale...
Dozarea o s-o fac in ziua 21 a cm...

Stiu ca ai avut avorturi menstruale, dar poate nu lipsa de progesteron e cauza... mi se pare un pic aiurea sa iei totusi acest duphaston, fara sa stii daca ai intr-adevar o deficienta de progesteron... Parerea mea ar fi intai sa faci dozarea si apoi, daca medicul iti recomanda sa iei si progesteron, altfel eu nu as lua... sunt totusi niste hormoni si nu e bine sa ne jucam cu ei... si-asa suntem dereglate rau cu ciclul, sa nu ne dereglam si mai tare... Eu zic sa faci dozarea intai si eventual daca iti recomanda medicul sa incepi sa iei de luna viitoare.  puss

Adina, testele de ovulatie nici nu e bine sa le faci dimineata, mai bine ca nu l-ai facut. Hormonul LH incepe sa se secrete pe timpul zilei dupa ora 10, in urina de dimineata oricum nu ar fi iesit nimic. La 1 e ok sa-l faci, dar sa nu bei multe lichide inainte  puss


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

#1618 2009-05-22 08:25:36

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Pai e recomandat de medic... Avand in vedere ca alta cauza nu am descoperit inca si in martie dupa testul pozitiv mi-a dat Duphaston, a zis dr ca nu are ce sa-mi faca foarte rau si oricum luni merg la analiza si daca e ok eventual il intrerup dar in cazul in care e nevoie sa nu fie prea tarziu...

Si Garga zicea ca progesteronul e responsabil de cresterea TB si la mine a crescut cam greu TB si poate ca e si din cauza asta;

In 4 zile ma gandesc ca nu are cum sa-mi faca atat rau ...
Cel putin asa a zis si dr.

Ultima oara a fost editat de bmihaela (2009-05-22 08:26:28)

Offline

 

#1619 2009-05-22 08:42:46

accumaria
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-03
Mesaje: 1064

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

E ok atunci, daca si doctorul ti-a zis, m-am linistit smile Multa bafta sa fie pozitiv pozitiv pana la final de data asta  puss


Fiti buni daca vreti sa fiti fericiti!
http://www.fertilityfriend.com/home/accumaria
Bebe mic, te asteptam de 2 anishori... hai odata, ce tot faci? smile

Offline

 

#1620 2009-05-22 08:46:56

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Multumesc.

Sa urmeze la toate aspirantele un test pozitiv...  goodluck
Asta e; acum am 2 sapt. sa-mi fac iluzii smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1621 2009-05-22 09:10:02

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata, n-am mai avut timp sa intru, am avut o per cam aglomerata la munca...in wee am avut niste divergente cu sotul, pe care le-am trecut...am trecut sa va salut si sa va urez muuuuulta bafta la toate aspirantele, asteptam sa vedem urmat test poz  majoreta ... va pup si imbratisez pe toate  al9leacer


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#1622 2009-05-22 09:20:41

myrela22
Full member
Inregistrat: 2009-03-31
Mesaje: 242

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

buna fetele, eu azi am examen iar, mai am de dat vreo 4 examene apoi in iunie inca 4 (deocamdata) si sper sa fie bine sunt cam satula de examene, sper sa treaca lunile astea mai repede, aseara am vb cu sotul ca am impresia vaga si mi-a cam confirmat-o si el ca sta cam stresat cu gandul la bebe, si i-am spus sa nu-mi stea stresat ca nu-l mai las sa ma atinga  punish nu vreau sa fim stresati dar asa greu ce este, ca m apuca dracii cand ma gandesc  sad  sad si eu am boala pe pirandele astea cu puradeii lor, probabil ele se roaga sa nu mai ramana si raman si noi ne chinuim  box  box

Mult succes la toate sa ramaneti care stiti ca luna asta trebuie sa va vina (sau poate nu) sau luna viitoare, sotul mi-a zis ca in vara ma duce la mare sa ne relaxam si poate ne intoarcem 3 daca nu reusim pana atunci  big_smile Doamne ajuta.

Pass nu ai toata tabla pe casa si nu cred ca te mai faci bine, am ras cu lacrimi de tine, cred ca esti o minunatie la casa omului, nu m-as vedea serioasa in preajma ta ci numai cu zambetul pe buze lol  lol  lol

Katami ce frumos vorbesti  rodnar  rodnar

Buck ce aveti mai cu hainele??? mor de ras cu voi, nu va ganditi ca pentru 10 minute de nervi ar putea sa insemne bani? daca nu le mai gasiti sau se rup, strica??? vreti nu vreti o sa cumparati altele, eu v-as da un sfat si v-as spune sa nu mai practicati genul asta de sport  ca e perico..os  lol  lol  lol

Ultima oara a fost editat de myrela22 (2009-05-22 09:21:44)


Din Mai 2010 mamica. In sfarsit a venit bebitza sa ne bucure si sa ne inveseleasca casa happydance

Offline

 

#1623 2009-05-22 09:32:01

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neatza fetele.
mie azi mi-a scazut temp putin.
si am devenit si putin nervoasa.
sa fie semn rau???
mi-e asa de teama sa nu vad ca scade iar ... ceva de groaza.
care ma ajutati si pe mine cu interpretarea graficului.
de ce a inceput temp sa scada?


ieri m-am vopsit. fie ce o fi. nu am nici o dovada ca as fi  gravida si sper ca vopsitul de aseara sa nu dauneze in caz ca sunt.

in rest ... macar e vineri.
dupa cum vedeti, dispozitie nula ...
ooof.

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2009-05-22 09:51:22)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1624 2009-05-22 09:54:13

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata  kram
e vineeeeeriiiiiii  dance  dance  dance
ce biiiineeeee
nu mai am nici un chef de nimic...mai ales ca mia am un pic si intru in prenatal...aseara am facut un calcul si pot sa intru de la 28 de sapt ceea ce e grozav...mai am 3 sapt...

Offline

 

#1625 2009-05-22 10:37:03

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

'neata smile

mihaela, daca vrei sa iei duphastonul, ia-l de azi, nu mai amana, acum e clar ca a fost ovulatia. doar 4 zile ei sau n-am inteles eu?

adina, da discarded la temp pe care le-ai luat zilele astea ca nu sunt relevante si mai mult incurca

myrela, bafta multa la examen  majoreta

carra, e normal sa mai varieze temperatura, nu te mai impacienta la cea mai mica tresarire a temperaturii, nu trebuie sa insemne ceva anume...

Offline

 

#1626 2009-05-22 10:40:50

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

merci garga.
uuuf.


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1627 2009-05-22 11:09:58

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neata fetele

maria  kram

mihaela va fi bine...asa simt eu....toate vom avea curand bebei  kram

pass da cu sutienul ce-ai avut fatoooooooooo?  lol .....lasa omul nu-l arunca pe geam...pe urma cum mai faci bebe?  chicot .....oricum esti o zapacita de n-a vazut lumea  rotfl

garga  kram

Ultima oara a fost editat de camyelenbebe (2009-05-22 11:12:24)


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#1628 2009-05-22 11:19:18

asim
Full member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 307

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

neatza fetele 
nu am mai intrat caci presimtirile mele s-au adeverit si spusele dr
intr-adevar sarcina a fost oprita in evolutie
miercuri am fost la un alt dr printr-o cunostinta care m-a consultat ca lumea
mi-a facut eco normal+intravaginal
a stat frumos si mi-a explicat tot, mi-a aratat colul nu am nici o rana
l-am rugat sa ma programeze ptr. chiuretaj si a zis ca nu ma programeaza ci imi face pe loc    wow
mi-a explicat ca, cu cat trece timpul cu atat este mai rau pentru mine
s-a mirat si el, la dr. care am fost prima data nu mi-a spus nimic, deja la prima eco (cam 6-7 sapt.) se vedea clar doar sacul, i-am aratat prima poza
ce sa mai zic a fost  neplacut si dureros
a luat micutul embrion sa faca analiza sa vada motivul opririi in evolutie si peste o saptamana cand ma voi duce la control imi va da si rezultatul
asta este asa a fost sa fie
v-am citit din urma sunteti tare dragute   par    puss     par    puss
m-ati facut sa rad, sa ma mai delectez
pup pe toate fetele   puss

Offline

 

#1629 2009-05-22 11:21:35

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

offf asim.
bafta multa de acuma inainte, sa nu mai ai parte decat de surprize placute.

puss  par


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1630 2009-05-22 11:22:26

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

asim, imi pare rau ca s-a intamplat asa. uoooof  sad

camy  kram

Offline

 

#1631 2009-05-22 11:56:51

cameliat
New member
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 75

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Buna tuturora. A trecut un pic de cand nu ne-am maiscris, dar sper sa recuperam. Noi ieri am intrat in sapt a 10-a, si suntem foarte fericiti. Pana acum totul decurge normal, bebe se dezvolta, analizele au iesit binisor, incep sa mananc cam de toate, greturile incep sa dispara.
Asim imi pare foarte rau... noi eram de-o perioada cu bb-ii, dar ma bucur ca s-a rezolvat problema si nu ai mai stat asa, si medicul la care ai fost ti-a facut chiuretajul pe loc. Ce nesimtiti sunt unii medici...daca stateai si asteptai dupa primul medic...of, of.
Azi e vineri si maine sotul meu vine acasa, ca este plecat in Romania sa-si faca perimisul pe ca i l-au furat ( speram ca nu au fost totusi romanasi de-ai nostrii)
Va pup si va doresc numai bine, teste poz si burtici in crestere


gravida  +20
Iubirea lui mami, noi te asteptam!

Offline

 

#1632 2009-05-22 12:08:32

asim
Full member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 307

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

carra, garga    kram     par
da came, eram deodata...
da da primul dr. la care am fost cica este f. renumit dar mie mi-a lasat un gust amar    box  , cred ca mai mult pentru bani isi face meseria
cel care m-a chiuretat zicea ca daca mai stateam vreo 2 sapt. era posibilitatea sa fi facut septicemie si era mai rau
in ultima perioada mai tot timpul imi era frig si aveam uneori frisoane si dr. imi zisese ca tb. sa-mi fi dat seama dupa simptome si manifestari ca nu era bine
eh, in fine

came, ma bucur ca sunteti bine    goodluck

Ultima oara a fost editat de asim (2009-05-22 12:14:19)

Offline

 

#1633 2009-05-22 12:18:07

cameliat
New member
Inregistrat: 2009-01-24
Mesaje: 75

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Asim, trebuie sa fii optimista, important este ca stii ca poti sa ramai insarcinata. Daca ai ramas insarcinata acum, inseamna ca mai poti sa ramai, doar ca treb sa fii atenta din prima, si probabil sa iei ceva medicamente pt sustinere.
Asa ca iti doresc sanatate, curaj si spor la munca....pana-n decembrie cand treb sa nasc, te vreau si pe tine cu burtica, da?


gravida  +20
Iubirea lui mami, noi te asteptam!

Offline

 

#1634 2009-05-22 12:28:31

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

hello,

Felicitari pentru ovulatie, mihaela si adina  puss

asim, sper din suflet sa-ti revii repede si sa incerci din nou sa ai un bebe. data viitoare va fi bine!  puss

Pupici pentru toata gashca!  kram

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.