homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6-99


#1863 2009-05-25 16:19:51

AnkSan
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 811

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Dragele mele dragi!!!
hopsieu
Va stampilez si va pupacesc de nu va vedeti... puss kram si va rog sa nu ma luati la bataitza ca nu v-am mai scris de atata amar de vreme.. sad  buga rugaciune... INSA am stat cu ochishorii pe voi.. smile

Katami majoreta Felicitari!!!! Sa ai o sarcina usoara si 1-2-3 (sau cati o vrea Doamne Doamne.. rotfl ) bebe - sanatosi si frumoshi.. puss

Garga, Adina Felicitari pt ovulatii.. majoreta spor la patfierbinte  hjarta



Asim te pupik dulce dulce si sa stii ca-mi pare tare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva. puss kram Daca te ajuta cu ceva ...sa stii ca si eu am trecut prin asa ceva...iar cand a trebuit sa-mi vina al 3-lea CM....surprizaaaaa.....n-a mai venit.. lol Sa dea Dumnezeu sa fie si la tine la fel popa puss

Camy....hai ca nu mai ai asa mult.. majoreta Vara va trece asa repede si ne vei anunta in scurt timp ca ai un gandacel, frumos si sanatos.. popa puss

Alex imi pare rau ca nu te simti prea bine.. sad Dar vbeste cu medicul tau sa-ti dea Concediu medical pt sarcina cu risc... roll  Acum bebe trebuie sa fie prioritatea ta nr. 1... puss (ar trebui sa-mi urmez si eu sfaturile..smile ) Un kram si sper sa te simti mai bine...

Ruxy capul sus ca bebe trebuie sa te gaseasca zambind popa puss si insanatosire grabnica kram

Buklu draga de tine....te pupacesc si sunt convinsa ca bebe iti tine de urat...mai ales cand iti da semnale....morse.. lol

Pass mamica.... e clar ca esti de-a mea...cu vreo 2-3 doage sarite... rotfl Asa m-a amuzat faza cu sutienul... rotfl Draga mea...la prestat cu tine... patfierbinte.. si popa
Si apropos...daca tot va certati...profitati de pasionalele impacari........dar fara distrugerea si poluarea mediului...inconjurator.. rotfl puss

Alina sa dea Doamne Doamne ca de ziua ta sa ai parte de cele mai frumoase liniutze... smile popa Tare mushel finutzul.. smile

Flower bafta multa la eco. popa
Maria ce mai faci? Cum a fost la mare? Te-ai bronzolat? puss

Pipa ce mai face Victoras? puss

Juli, Crys ce mai fac flacaii vostri? puss

Fleurette pupici la perechea ta de ingerasi.. puss

NafNaf, Carra, Mihaela puss kram

Noilor venite precum si tuturor aspirantelor le doresc liniutze duble cat mai intese si mai clare.....si cat mai repede posibil.. smile popa

Iar dulcilor mamici...pupicei dubli pt bebe i puss kram

Noi suntem bine; crestem si comunicam toata ziulica cu mami si cu tai...iar lui tati ii dam piciorushe si manutze in freza...si jucam box cu fata lui...cand ne asculta.. smile
E o perioada tare frumoasa si ma simt  al9leacer. Vineri mergem la eco si sper sa fie totul bine (nu am scapat de stres si de emotii...smile ).
Acum avem 21+ sapt....si suntem foarte "active" (dupa cum ne spune tati).
Cu o luna in urma ni s-a spus ca ar fi 80% titiza, acum 2 sapt se intrezareau (la un eco mai putin performant ce-i drept) "coplotzeii"...asa ca momentan 1:1...mister.. smilesmile Insa suntem tare fericiti si bucuroshi. smile

Va pupacim cu drag si va doresc o zi minunata ca voi si sa profitati de fiec secunda petrecuta cu cei dragi.....asa repede trece timpul... smile kram puss

Ultima oara a fost editat de AnkSan (2009-05-25 16:29:40)


Mamica de Ingerash blondutz angel

Offline

 



#1864 2009-05-25 16:23:01

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

anka, ce super ca ne-ai mai scris....

multumim de urari...

si tu sa fii sanatoasa si tu si bebelul (indiferent ce o fi smile  )

vrem poze cu tine si buritca ta la ,, poze cu bebe la purtator,,
te rugammmmm,


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1865 2009-05-25 16:27:02

AnkSan
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 811

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Adina puss abia astept sa te aud...si pe tine vbim de bebe -ul tau.. lol Bafta la eco diseara.. popa

hopsieu de cand ma alud cu pozele si nu mai apuc....Sper sa reusesc cat mai curand....cat mai incap in "cadru"... smilesmile

puss


Mamica de Ingerash blondutz angel

Offline

 

#1866 2009-05-25 16:28:36

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Ank sa fii sanatoasa si bucuroasa tot timpul.
Mai asteptam vesti de la tine kram

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2009-05-25 16:28:53)

Offline

 

#1867 2009-05-25 16:30:57

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

anka,  ma bucur sa te citesc din  nou si ca sunteti bine tu si bebe  puss   kram

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1868 2009-05-25 16:31:49

AnkSan
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 811

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Ruxxy puss Merci mult!
Tocmai editasem si iti spusesem insanatosire grabnica.. puss

Upsssss cred ca va saluta si bebe ca se agita.. smile

Garga puss. Din pacate este o perioada destul de aglomerata la scarbici...iar seara....pic lata, insa promit sa va scriu mai des...ca de citit ma updatez aproape zilnic.. lol

Ultima oara a fost editat de AnkSan (2009-05-25 16:33:47)


Mamica de Ingerash blondutz angel

Offline

 

#1869 2009-05-25 16:43:58

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ancuta  par  puss  kram  ce ma bucur ca ai mai trecut pa la noi. ma bucur ca esti bine si ca si bebita e sanatoasa si voioasa  kram mai lasa grijile ca ai trecut de ce era mai greu
eu am vb cu doc mea si a zis ca de maine imi face internare (bine asa mai fictiva) si ma tine in internari si medicale pana la prenatal  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta
ce ma bucur big_smile
inca nu am anuntat la serv dar le dau maine tel de la spital si le zic ca ma internez iar...sa vezi soc diablo

Offline

 

#1870 2009-05-25 16:50:10

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ank sa fi santoasa si voioasa in continuare.
zi-i lui  bebe ca il/o saluta fetele de pe forum si suntem nerabdatoare sa ne cunoasteam.
pupici pe burtica si .. servici usor.
puss  par


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1871 2009-05-25 16:55:31

AnkSan
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 811

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Alex....ma bucur ca vei sta mai linistita si tu si bebe...pai...bravos.. majoreta
esti o dulcica.. puss kram

Carra Merci mumos! smile puss ...i-am transmis .. kram smile si a zis sa-ti zic ca in curand te vei bucura si tu de un bebe frumos ...popa


Mamica de Ingerash blondutz angel

Offline

 

#1872 2009-05-25 16:59:25

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

AnkSan a scris:

Alex....ma bucur ca vei sta mai linistita si tu si bebe...pai...bravos.. majoreta
esti o dulcica.. puss kram

Carra Merci mumos! smile puss ...i-am transmis .. kram smile si a zis sa-ti zic ca in curand te vei bucura si tu de un bebe frumos ...popa

puss  kram

Offline

 

#1873 2009-05-25 17:09:43

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Ank, multumim de urari si tie la fel  par  Ai facut morfologia fetala?
Bebeul meu il saluta pe al tau  bebe (se misca aproape non-stop  big_smile )

Mary, ai patit ceva? te simti bine?


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#1874 2009-05-25 17:12:59

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

fetele mi-am luat teste de ovulatie oview. cred ca am scris corect.  de cand sa ma apuc. sunt in ziua a 10. la un ciclu de 30 de zile.

daca liniuta e intensa ca cea de control inseamna ca in ziua aia e ovulatia?

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-05-25 17:13:07)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#1875 2009-05-25 17:13:50

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Anka, bine ai revenit printre noi  kram si lui bb kram
Mary, chiar mă bucur f bine faci inseamnă că de acum ai să ai mai mult timp să stai cu noi pe forum chicot

Eu am venit de la dr meu, i-am dus rezultatele de la spermogramă si dozarile mele hormonale, prl si testosteron.
Din păcate mi-a spus că amandoi si eu si sotul meu santem la limita normalului, eu urma să imi fac HSG, dar se amană pt că sant suspectată de o inflamatie pelviană care din cat cred eu o port după mine de mult timp, si mi-a dat să fac VSH sant cam demoralizată si cred că am să mă pun de luna viitoare cu asteptări de bb pt anul 2010 sad , nu cred că va fi ceva pt mine anul asta,....eram sigură că nu e chiar totul bine din mom ce incercam de atata timp,..si nimic

mi-e aiurea că totul durează atat de mult, tratament pt infectia asta am mai luat acum 3 luni  dr mi-a dat antibiotice, dar vad ca persista,....si nu imi mai trece odată sad


hjarta M&M=S

Offline

 

#1876 2009-05-25 17:17:37

maryland
Sr. member
De la: New York
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 1774

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Juli a scris:

Ank, multumim de urari si tie la fel  par  Ai facut morfologia fetala?
Bebeul meu il saluta pe al tau  bebe (se misca aproape non-stop  big_smile )

Mary, ai patit ceva? te simti bine?

nu am patit nimic in mod special dar tot am contractii si ma doare spatele si acum vad ca a inceput sa ma doara si burta...si chiar nu mai vad rostul sa vin la serv atata timp cat prea multa treaba nu am...sau am doar cand ar avea toata lumea...doar ca cad toate in capul meu  sad

naf multumesc mult  kram
yeap acum o sa pot sa stau mai mult cu voi  smile

Offline

 

#1877 2009-05-25 17:18:44

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

oooof naaaaf imi pare sincer. 2010???
wooow, imi pare as de mult.
rugaciune sa treaca repede sau se fi inselat medicii.
mie daca mi-ar spune asa cred ca as pica in depresie instant.
ufff.
puss  par


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1878 2009-05-25 17:22:22

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Mary ma bucur ca ai reusit si ca de maine esti libera. O sa fii si tu mult mai linistita si implicit si bebe smile

Naf eu zic ca e important intai sa scapi de inflamatie si apoi sa te apuci linistita de bebe. Nu fii suparata ca se vor rezolva toate kram

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2009-05-25 17:22:58)

Offline

 

#1879 2009-05-25 17:22:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

naf, se trateaza, stai fara grija, nu te demoraliza asa usor  kram

adina, cel mai tarziu prin ziua 12 zic eu. cand testul este pozitiv, in 12-48 ore se produce ovulatia.

Offline

 

#1880 2009-05-25 17:24:27

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

ankutza dragutza, ce ma bucur ca ai intrat sa ne saluti, frumos din partea ta ( si a lui bebe big_smile ) ! va pupam dulce! sarcina usoara in continuare si fii relaxata, totul e bine, doar iti comunica si bebe asta!   puss  par  kram

naf, sunteti la limita normalului? pai asta inseamna ca sunt mari sanse sa ai bebe in 2010, nu sa il concepi atunci!
ce infectie ai avut?
nu mai stiu de cat timp incerci tu sa ai bebe, am uitat... mai imi zici o data, te rog? sunt ametita si uituca.  rodnar

Offline

 

#1881 2009-05-25 17:28:57

AnkSan
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-12-10
Mesaje: 811

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 6

Juli... si al meu este fff activ.. smile ii raspunde la salut bebe linului tau.. rotfl dance
Poate se chatuiesc.. smile isi mai tin de urat.. rotfl
Vineri o fac la ....Dna. Steriu.. smilesmile Am ceva emotii...smile Sper sa fie totul ok. smile
Apropos tu unde ai facut-o?

Naf Naf puss kram sa dea Domnu' sa nu fie ceva grav si avand in vedere ca sunteti la limita sper sa vina asap bebe popa kram

Pass puss merci mult de tot. kram Si la tine go  spermatozoid go.. popa

Ultima oara a fost editat de AnkSan (2009-05-25 17:30:58)


Mamica de Ingerash blondutz angel

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.