homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Aceeasi problema.....urgenta din pacate


#1 2009-06-10 20:03:55

ioana_1236
New member
Inregistrat: 2008-07-07
Mesaje: 79

aceeasi problema.....urgenta din pacate

aceeasi problema de care va spuneam undeva in luna martie in topicul "eu si problema mea" (durerile astea de burta  incep doar dupa ce ies afara  si sunt destul de groaznice ... nu as putea sa spun ca sufar de constipatie dar as vrea sa inceteze durerea asta) ... in fine de atunci am mai facut un control cica chistuletele s-au mai retras si pt ca totusi durerile nu incetau am continuat cu investigatiile
1. Mi-am facut analizele : toate bune mai putin tgp = 80 si tgo =65 destul de mari
2. Radiografie stomac : stomac cu hipersecretii si duoden diskinetic
3: Radiografie colon : constipatie  pe colon drept si colon spastic pe cel stang
4 "Ex coproparazitologic : negativ
5 : Ecograf : totul absolut normal

Am mers la un gastroenterolog, diagnostic : colon iritabil ;   mia dat debridat apoi spasmomen iar pt ficat silimarina din pacate nu mi-au ajutat nici una
Simptome : aceleasi dureri de burta dupa defecatie, prezente zilnic  constipatie nu am (adica ies in fiecare zi )  dar durerile astea ma termina  sad nimic nu-mi ajuta simt ca inebunesc... nu stiu ce sa mai fac unde sa mai merg.. ce parere aveti ce am ???
astept sfaturi  nocry multumesc

Offline

 



#2 2009-06-11 09:28:59

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: aceeasi problema.....urgenta din pacate

si alte investigatii ginecologice ai facut?

Offline

 

#3 2009-06-11 10:15:09

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: aceeasi problema.....urgenta din pacate

ioana continua te rog la topicul deschis de tine in luna martie. e aici http://forum.anticonceptionale.ro/t2350 … a-mea.html
de atunci au trecut 3 luni si am cam uitat despre ce e vb
topic inchis

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.