homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Facultate-75


#1407 2014-02-20 19:52:32

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Facultate

offtopic

friendliness  big_smile


defect profesional big_smile


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#1408 2014-02-20 20:03:24

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Facultate

@nimenialtu: merci pentru feed-back si sugestii. Problema e ca la aceste facultati ce tin de telecomunicatii se intra cu admitere. La analiza matematica poate as face fata dar fizica (cealalta materie la care se da admitere) nu am facut din clasa a 10-a (si nici atunci nu am stiut-o prea bine) iar geometrie (cealalta materie la alegere la care as putea da admitere) nu am facut inca din generala (in liceu nu se face geometrie). Practic, sansele mele sunt aproape 0 sa intru acolo, de fapt, poate sa am un noroc chior intr-un fel sau altul sa nu apuc sa ma inscriu la nicio facultate pana in toamna si sa ramana locuri libere astfel incat sa se ocupe fara admitere, asa cum i s-a intamplat acum 2 ani verisorului meu.
P.S. La faima se face destul de multa matematica si fizica dar are multe module economice din cate am vazut, nu mi se pare nici mie o facultate prea sigura pentru un job apoi dar nici la ASE nu m-as simti mai bine. Eu am afinitati spre business si domeniul economic, avand in vedere ca sunt la liceu cu acelasi profil.


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#1409 2014-02-20 20:35:14

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Facultate

sonia30 a scris:

offtopic

defect profesional big_smile

+ pot fii, ar fii chicot

Ultima oara a fost editat de sub (2014-02-20 20:36:28)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#1410 2014-02-20 21:39:15

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Facultate

sub,si astea,da mai mult ce tine de ce fac zilnic chicot


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1411 2014-02-21 09:42:29

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Facultate

Happylyka.

Nu stiu care e media cea mai mica de admitere la facultatile acelea, dar nu cred ca ar fii atat de greu. La poli din cate stiu eu e o singura admitere pentru toate facultatile, si apoi in fct de medie intri la facultatile la care te-ai inscris.
De asemenea, sunt facultati la poli unde nu se mai da admitere (gen chimie)... poate sunt si facultati mai noi unde nu e bataia asa de mare.

Personal, as incerca sa ma pregatesc pt o admitere la poli, asa macar nu as avea regrete ca nu am incercat. Si prietena mea a fost ferm convinsa ca e admiterea grea la poli si s-a dus la ceva uman. Needless to say ca degeaba a avut bursa si a facut un semestru in olanda, ca tot nu si-a gasit ceva pe domeniul de la facultate.
Tot in IT a ajuns sa lucreze, dar asta pt ca m-am tinut de ea sa faca niste cursuri care sa-i dea credibilitate in fata unui angajator.

Ma rog, poate parerea mea e biased. Dar in vremea cand toate ziarele vuiau ca peste tot se dau oameni afara, ca studentii nu-si gasesc job-uri dupa facultate etc, eu stateam frumos pe un salariu bunicel, cu beneficii de genul asigurare med privata, abonament la dinu pescariu, program flexibil si optiunea de a lucra de acasa macar 1 data pe saptamana... asa ca pot sa zic ca facultatea m-a ajutat in ceea ce priveste CV-ul si usurinta de a gasi un job cu acesta.

Cat despre ASE, nu cred ca o sa se ceara prea multa vreme economisti de la ASE. Cat despre Faima, nu stiu nimic despre ea. Poate e buna, but I wouldn't bet on it.
La poli exista si facultati care combina si partea de economie (la FILS germana e grupa care se axeaza pe marketing, contabilitate, statistica, project management etc). Nu cred ca exista facultate unde sa nu se faca macar un pic de economie in poli. Asa ca m-as interesa de acele facultati si de media de admitere (daca nu cumva se poate intra doar cu interview).


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1412 2014-04-22 13:59:39

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Facultate

Cum e la Finante-banci, "intra cine vrea, iese cine poate"? Sau "intra cine vrea, iese cine vrea"?
E genul de facultate care ridica probleme la a o termina?

Offline

 

#1413 2014-04-22 14:28:32

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Facultate

jeannie a scris:

Cum e la Finante-banci, "intra cine vrea, iese cine poate"? Sau "intra cine vrea, iese cine vrea"?
E genul de facultate care ridica probleme la a o termina?

eu am facut finante - licenta la ASE si pot spune ca a fost cea mai mare dezamagire din viata mea! sunt multe materii de toceala, putina matematica, ai doar una sau doua materii unde chiar tb sa gandesti pe semestru in rest blabla si cam atat! practica ... o gluma buna!

pt cine vrea la ASE - recomand cibernetica (eu am terminat masterul de statistica la aceasta facultate si e ok) acum sunt la doctorat in acelasi domeniu!

la finante - ase oricine poate termina cu macar 7 fara prea mare efort! doar sa faci proiectele/temele pe parcurs bine (conteaza intre 20% si 40% din nota finala) si cat de cat sa inveti pt examen!

Ultima oara a fost editat de ciresica_oky_doky (2014-04-22 14:30:18)


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#1414 2014-04-25 15:05:07

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Facultate

ok

Ultima oara a fost editat de jeannie (2014-04-25 20:30:40)

Offline

 

#1415 2014-04-25 15:40:23

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Facultate

Daca nu ma insel,trebuie sa o duci la inscriere ( faci cerere dincolo sa o scoti cateva zile), apoi faci o declaratie pe propria raspundere ca o ai la facultatea initiala..


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#1416 2014-08-21 13:52:19

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Facultate

Faci cerere la facultatea la care e diploma si ti-o elibereaza pt 48 sau 72 de ore. Daca la prima facultate ai fost la buget, trebuie sa returnezi diploma originala. La a doua vei fi automat la taxa si nu trebuie diploma originala, ci doar copia legalizata.

Offline

 

#1417 2014-08-21 13:57:59

cleopatr@
Full member
Inregistrat: 2010-01-19
Mesaje: 632

Re: Facultate

daca vreau sa mai urmez o a doua faculta si o postliceala, care are si locuri la buget,mentionand ca prima faculta am terminat-o la cu taxa, oare pot sa fac si a doua faculta la fara taxa si postliceala tot la fara taxa? coffestudiu

Offline

 

#1418 2014-08-21 18:56:53

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Facultate

jeannie, diploma oricum trebuie s-o scoti ca sa faci copie legalizata. La orice facultate, indiferent ca e de stat sau particulara, te poti inscrie doar cu o copie legalizata, urmand ca daca intri la buget, sa confirmi locul cu diploma originala. Avand in vedere ca nu e situatia ta, cand intrii la o facultate cu taxa, confirmarea se face cu plata unei rate din taxa, nefiind nevoie si de diploma in original. Daca explici la inscriere ca diploma e la cealalta facultate, nu au cum sa ti-o ceara (plus ca o sa completezi un formular cu am absolvit/ sunt student la o alta facultate).

cleopatra, n-ai cum sa mai faci doua scoli la buget. Ori o facultate, ori postliceala, nu ambele. N-ai dreptul decat la un singur set de studii superioare finantat de la buget.

Offline

 

#1419 2014-08-21 19:16:21

cleopatr@
Full member
Inregistrat: 2010-01-19
Mesaje: 632

Re: Facultate

heart_breaker a scris:

jeannie, diploma oricum trebuie s-o scoti ca sa faci copie legalizata. La orice facultate, indiferent ca e de stat sau particulara, te poti inscrie doar cu o copie legalizata, urmand ca daca intri la buget, sa confirmi locul cu diploma originala. Avand in vedere ca nu e situatia ta, cand intrii la o facultate cu taxa, confirmarea se face cu plata unei rate din taxa, nefiind nevoie si de diploma in original. Daca explici la inscriere ca diploma e la cealalta facultate, nu au cum sa ti-o ceara (plus ca o sa completezi un formular cu am absolvit/ sunt student la o alta facultate).

cleopatra, n-ai cum sa mai faci doua scoli la buget. Ori o facultate, ori postliceala, nu ambele. N-ai dreptul decat la un singur set de studii superioare finantat de la buget.

thanks!

Offline

 

#1420 2014-08-22 11:51:16

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Facultate

M-am lamurit. Mersi, fetelor.

Ultima oara a fost editat de jeannie (2014-09-10 14:04:40)

Offline

 

#1421 2014-09-10 11:22:06

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Facultate

Fete, daca am o restanta si nu pot sa ajung in sesiunea de restante sa o dau si as vrea sa merg in sesiunea de medicale. cum se procedeaza?


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#1422 2014-09-10 14:59:08

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Facultate

"te imbolnavesti" instant si depune cineva pt tine adeverinta medicala din care rezulta ca tu ai boala X care te face inapta pentru deplasat...daca te poti "interna" este si mai bine.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1423 2014-09-10 15:20:53

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Facultate

si adeverinta asta cand trebuie dupa? atunci cand e sesiunea de medicale sau in sesiunea normala?
just multumesc puss


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#1424 2014-09-10 21:12:14

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Facultate

in principiu trebuie dusa cand "debuteaza" boala...dar cred ca e ok si in sesiunea speciala. baga o pneumonie, ceva...


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1425 2014-09-11 14:50:21

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Facultate

multumesc frumos pt raspuns puss


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.