homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum sa scap de tricomonas


#1 2009-06-28 09:39:56

emma77
Membru
Inregistrat: 2009-06-26
Mesaje: 4

cum sa scap de tricomonas

Buna

Am avut o sarcina oprita in evolutie anul trecut. Dupa 3 luni, am contactat de la piscina cu apa termala o infectie cu tricomonas. Asta era in februarie. Am urmat tratament si eu si sotul, am refacut analizele si amandoi eram vindecati. Dupa contactul sexual, infectia a revenit. Si asta se intampla din februarie, in fiecare luna. Am fiert lenjerie, am dezinfectat zilnic baia, degeaba.

Ultima luna am asteptat 3 sapatamani dupa tratament fara contact sexual sa vad daca revine. Am facut analizele si eram amandoi sanatosi. Dupa contactul sexual, avem iarasi.

Nu stiu ce sa ma mai fac. Precizez ca nu poate fi vorba de infidelitate, pentru ca ne dorim foarte tare un copil, mai ales dupa pierderea primului.

Am mai avut boala asta in urma cu cativa ani, dar am luat tratamentul o singura data si a fost ok. Nu stiu daca are vreo legatura cu avortul din toamna trecuta.

Daca i s-a mai intamplat cuiva, dati-mi un sfat.

Offline

 



#2 2009-06-28 09:45:31

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: cum sa scap de tricomonas

emma77 ai warn pt postare multipla. citeste te rog regulamentul.
topic inchis.
ii las link doctoressei pt topicul la care ai postat prima data

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.