homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Matrimoniale pt. HPV-2


#20 2009-07-02 16:37:10

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: matrimoniale pt. HPV

neutral vorbesti de parca ai avea 70 de ani (era sa zic 50, da` mi-am dat seama ca mama are 50 si nu vorbeste nici pe departe asa)

totusi, fetele...nu`i mai sariti asa in cap...mno, a deschis topicul...o framanta problema asta...a crezut ca e ok, noua ni se pare ciudat... asta e... nu tre sa se ajunga la nush ce discutii..


hjarta

Offline

 



#21 2009-07-02 16:41:41

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: matrimoniale pt. HPV

pai daca are o problema si vrea sa discute despre ea.. asta e altceva... dar sa deschizi un topic de matrimoniale pt cei cu HPV  yikes
anyway... nu ma intereseaza subiectul si nu o sa mai postez aici asa ca... spor la gasit barbati... de 30, 40 sau de cati ani vrei  big_smile


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#22 2009-07-02 16:46:07

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: matrimoniale pt. HPV

ideea ar fi buna daca am fi pe un forum de matrimoniale, dar asa....nu stiu doar sa caute cineva matrimoniale pe google si sa dea de topicul asta....altfel nu inteleg...cine sa se cupleze cu cine de pe aici? ca suntem 90% fete cred smile


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#23 2009-07-02 16:46:14

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: matrimoniale pt. HPV

love_t a scris:

Daca cineva vrea sa afle date despre HPV, avem topic special...
Nu trebuia sa il deschizi tu pe asta, sa ne arati cat de informata esti.
Si daca acele "domnisoare" prefera barbatii de 30 de ani... unde este problema?

PS: De ce nu faci si clubul celor cu alte boli? Sa isi gaseasca toata lumea partener.. domne'  hmm

imi cer scuze..acest subiect l-am deschis tocmai la acel topic special despre care imi vorbesti tu...hpv...dar a fost mutat dimineata aici....nu e vina mea...
...iar subiectul pe care l-am propus are alta conotatie...cea de cuplu, care difera din multe puncte de vedere cu cele postate anterior de ceilalti membrii....
... nu am vrut sa te "ofensez" cu "informatiile" mele
...in ceea ce priveste preferintele tuturor nu am nici o problema...ma refeream doar la inceputul unor relatii (matrimoniale le-am zis sa le dau un aspect mai ...modern) unde fiecare trebuie sa fim constienti ca daca sunt purtatori de hpv trebuie sa aibe grija de cel care este sanatos...iar o relatie intre doua persoane purtatoare de hpv nu ar mai fi stresanta din acest punct de vedere.....
....
...iar, referitor la propunerea de noi subiecte , eu consider ca este binevenit orice membru al acestui site...daca am gresit, imi cer inca o data scuze....

Ultima oara a fost editat de andora (2009-08-04 21:38:49)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#24 2009-07-02 19:01:29

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: matrimoniale pt. HPV

1. locul subiectului nu era unde a fost deschis...acolo se pun intrebari legate de probleme medicale...
2. avand in vedere ca in proportie de 99,5% suntem femei pe acest site sunt f slabe sansele ca un cuplu sa se formeze
3. discutia a deviat f mult de la subiect asa ca eu propun mutarea acesteia la un topic deja existent despre hpv...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-07-02 20:41:50

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: matrimoniale pt. HPV

Eu am hpv,l-am luat de la un iubit de-al meu..nu m-am prins inca de la care ptr ca la jumatate de an de cand eram cu actualul mi-am facut un test si mi-a iesit hpv pozitiv si maaaaaaare surpriza,lui i-a iesit negativ.Asa ca m-am dus la fostul,cu care am stat 3 ani si l-am rugat sa-si faca test(probabil ca m-a inselat undeva la sf relatiei si a luat hpv ptr ca in decursul anilor de relatie am fost la gino si n-aveam nicio problema) dar omu' a ratat programarea la doctor(ca sa vezi!)
Acum ce sa va spun,am dat ca nesimtita vina pe actualul ca m-a imbolnavit,l-am trimis la doctor iar baiatul e curat.
In ressssssttt...facem sex normal,fara prezervativ,doctorita mea mi-a spus ca daca nu a luat pana acum nu o sa ia si asta e viata....pana la urma hpv nu este sida,nu e un virus deosebit de periculos,se poate trai fara probleme cu el asa ca nu vad de ce ar fi o mare rusine sa-i spui iubitului ca il ai....
Nu e nevoie sa facem o tragedie din prezenta virusului asta in organismul nostru.Eu am o rana pe col + 2 tulpini high risk de hpv ,dar imi urmez tratamentul cumintica si sunt sigura ca nu voi avea probleme enorme din cauza acestui hpv...

Offline

 

#26 2009-07-02 21:03:33

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: matrimoniale pt. HPV

Nu cred ca ar trebui sa aruncam cu pietre in andora.
Oamenii sunt asa de rai in ziua de azi, mai ales femeile. Cum spun americanii, incercati sa vedeti "the silver lining"
De ce nu incercati in sinea voastra sa realizati ca ea a incercat sa faca un lucru bun, dar rezultatul a iesit un pic wierd. Ea e bolnava si vede altfel lucrurile, noi astia oamenii sanatosi ne simtim ofensati de post-ul asta si "credem" k incearca sa se dea mare pe aici cu informatiile pe care le are despre HPV.
Si, love_t informatiile pe care le-a zis referitor de barbatii de 30+ ani sunt adevarate, nu trebuie sa iei personal. Si prietenul meu are 33 de ani si nu m-am simtit deloc ofensata de ce-a zis ea. Sunt realitati!
Eu sincer am apreciat intentia buna, desi trebuie sa recunosc ca intr-adevar e un pic ciudat topicul. In fond si la urma urmei scopul a fost de a nu se mai raspandi virusul.

Bravo! Eu am apreciat ce ai incercat sa faci


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#27 2009-07-02 22:30:58

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: matrimoniale pt. HPV

pink,dar iti dai seama,daca te indragostesti de cineva,nu o sa stai sa te gandesti ca ii dai virusul,o sa faci sex cu acea persoana si cu asta basta.nu?

Offline

 

#28 2009-07-02 22:44:24

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: matrimoniale pt. HPV

Nush, nu m0am gandit la situatia in sine. Mai mult am reactionat la ce-au zis fetele la adresa andorei


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#29 2009-07-02 23:17:04

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: matrimoniale pt. HPV

va ...deci sa inteleg k cei care au hpv nu pot duce o viata normala langa o persoana sanatoasa ?  mad ...sau cum ?...trebuie sa se cupleze doar cu cineva infectat cu hpv sau ce ? ...bai frate  skitarg ...asta nu e de glumit ...ce naiba ....asta e pierdere de timp ...sa nu mai zik si altceva  neutral


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#30 2009-07-02 23:47:14

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: matrimoniale pt. HPV

pink_martini a scris:

Nu cred ca ar trebui sa aruncam cu pietre in andora.
Oamenii sunt asa de rai in ziua de azi, mai ales femeile. Cum spun americanii, incercati sa vedeti "the silver lining"
De ce nu incercati in sinea voastra sa realizati ca ea a incercat sa faca un lucru bun, dar rezultatul a iesit un pic wierd. Ea e bolnava si vede altfel lucrurile, noi astia oamenii sanatosi ne simtim ofensati de post-ul asta si "credem" k incearca sa se dea mare pe aici cu informatiile pe care le are despre HPV.
Si, love_t informatiile pe care le-a zis referitor de barbatii de 30+ ani sunt adevarate, nu trebuie sa iei personal. Si prietenul meu are 33 de ani si nu m-am simtit deloc ofensata de ce-a zis ea. Sunt realitati!
Eu sincer am apreciat intentia buna, desi trebuie sa recunosc ca intr-adevar e un pic ciudat topicul. In fond si la urma urmei scopul a fost de a nu se mai raspandi virusul.

Bravo! Eu am apreciat ce ai incercat sa faci

Daca spun lucrurilor pe nume asta nu inseamna ca sunt rea si nu cred ca ai vreun drept sa ma judeci din moment ce nu ma cunosti.
Si iti dai seama ce informatii importante.. ca fetele prefera barbatii de 30 de ani?!?! Wooow dar ce veste.... pe cine ar trebui sa intereseze informatiile astea, daca tot zici ca a vrut sa faca "un lucru bun"?
Adica pe tine te doare undeva daca vecina de la blocul de langa tine.... care are 20 de ani, are o relatie cu unul de 30??

Oamenilor, ati luat-o razna?? De cand am inceput sa facem statistici?? De ce nu numarati si de cate ori fac sex ca sa fim si mai informati???

Si daca exista topicul asta, nu se va mai raspandi virusul?
Eu propun sa le scrieti mare pe frunte, si cu rosu daca se poate "HPV"
Geeezzzz...


Andora, nu te supara.
Nu am nimic cu tine, Doamne fereste... dar vad ca se ajunge la alte discutii total pe langa subiect.

Ultima oara a fost editat de love_t (2009-07-02 23:48:07)


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#31 2009-07-03 00:00:28

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: matrimoniale pt. HPV

love_t a scris:

pink_martini a scris:

Nu cred ca ar trebui sa aruncam cu pietre in andora.
Oamenii sunt asa de rai in ziua de azi, mai ales femeile. Cum spun americanii, incercati sa vedeti "the silver lining"
De ce nu incercati in sinea voastra sa realizati ca ea a incercat sa faca un lucru bun, dar rezultatul a iesit un pic wierd. Ea e bolnava si vede altfel lucrurile, noi astia oamenii sanatosi ne simtim ofensati de post-ul asta si "credem" k incearca sa se dea mare pe aici cu informatiile pe care le are despre HPV.
Si, love_t informatiile pe care le-a zis referitor de barbatii de 30+ ani sunt adevarate, nu trebuie sa iei personal. Si prietenul meu are 33 de ani si nu m-am simtit deloc ofensata de ce-a zis ea. Sunt realitati!
Eu sincer am apreciat intentia buna, desi trebuie sa recunosc ca intr-adevar e un pic ciudat topicul. In fond si la urma urmei scopul a fost de a nu se mai raspandi virusul.

Bravo! Eu am apreciat ce ai incercat sa faci

Daca spun lucrurilor pe nume asta nu inseamna ca sunt rea si nu cred ca ai vreun drept sa ma judeci din moment ce nu ma cunosti.
Si iti dai seama ce informatii importante.. ca fetele prefera barbatii de 30 de ani?!?! Wooow dar ce veste.... pe cine ar trebui sa intereseze informatiile astea, daca tot zici ca a vrut sa faca "un lucru bun"?
Adica pe tine te doare undeva daca vecina de la blocul de langa tine.... care are 20 de ani, are o relatie cu unul de 30??

Oamenilor, ati luat-o razna?? De cand am inceput sa facem statistici?? De ce nu numarati si de cate ori fac sex ca sa fim si mai informati???

Si daca exista topicul asta, nu se va mai raspandi virusul?
Eu propun sa le scrieti mare pe frunte, si cu rosu daca se poate "HPV"
Geeezzzz...


Andora, nu te supara.
Nu am nimic cu tine, Doamne fereste... dar vad ca se ajunge la alte discutii total pe langa subiect.

Love mie mi se pare ca ai o atitudine cam artagoasa. Nu este primul topic la care ai inceput sa te iei de opiniile celorlalti sau de actiunile lor. Las-o mai moale un picutz.

Si acum incepi sa clasifici tu informatiile de pe forum? Daca sunt importante sau nu? Mie poate mi se par importante si poate altor fete la fel. Daca tie nu ti se par importante nu te apuca sa comentezi k vezi domne tie nu ti se par relevante. Pe mine ma intereseaza, spre exemplu.
Nu te intereseaza, nu intri frate! Intra la topicuri care iti plac. Se numeste liberul arbitru

Si zic sa terminam cu astea, fiindca deja s-a degenerat in altele.

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2009-07-03 00:06:06)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#32 2009-07-03 00:09:43

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: matrimoniale pt. HPV

Din moment ce ai o opinie despre mine, mi se pare normal sa ma apar.
Asa ca pe viitor te-as ruga frumos sa iti tii opiniile pentru tine, atata timp cat nu ma cunosti, ok?
Si acum sa nu imi spui ca urmaresti topicurile la care scriu sa vezi daca am sau nu o atitudine artagoasa  lol

Fa-mi si un dosar daca tot nu ce face...

E grav daca te intereseaza cine cu cine si-o trage si cati ani au... foarte grav...

Si atata timp cat voi avea ceva de spus, voi spune fie ca iti place sau nu... "frate" wink


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#33 2009-07-03 06:57:43

persifona
Vizitator

Re: matrimoniale pt. HPV

Fetelor, mai usor, ce v-a apucat? Incercati sa vorbiti civilizat

 

#34 2009-07-03 09:32:47

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: matrimoniale pt. HPV

n-am inteles cum ati ajuns la discutiile astea...
eu am incercat sa abordez problema hpvului si a cuplului,sa-i dovedesc fetei ca nu e asa grav ca ai hpv .....dar vad ca voi ati luat-o off topic rau...mai bine sa sfatuim fata ptr ca evident ea vede virusul asta ca un capat de tara...

Offline

 

#35 2009-07-03 14:44:37

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: matrimoniale pt. HPV

love_t a scris:

Din moment ce ai o opinie despre mine, mi se pare normal sa ma apar.
Asa ca pe viitor te-as ruga frumos sa iti tii opiniile pentru tine, atata timp cat nu ma cunosti, ok?
Si acum sa nu imi spui ca urmaresti topicurile la care scriu sa vezi daca am sau nu o atitudine artagoasa  lol

Fa-mi si un dosar daca tot nu ce face...

E grav daca te intereseaza cine cu cine si-o trage si cati ani au... foarte grav...

Si atata timp cat voi avea ceva de spus, voi spune fie ca iti place sau nu... "frate" wink

Nu te flata caci nu te-am urmarit in mod special. Ci pur si simplu am participat si eu la topicurile respective si am obs ca ... te cam pripesti, sa spunem asa  roll .


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#36 2009-07-03 14:49:08

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: matrimoniale pt. HPV

Nu crezi ca ar fi mai bine sa incheiem discutia asta care oricum nu duce nicaieri?  wink


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#37 2009-07-03 20:55:58

un_gandacel
Full member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 918

Re: matrimoniale pt. HPV

andora.. topicul asta m-a facut sa citesc cate ceva despre HPV, asa ca multumesc ca l-ai deschis, pentru mine a fost folositor.
Cat despre partea de offtopic de pe aici.. hai sa incercam pe viitor sa respectam parerile altora sau daca nu suntem capabili de asa ceva, macar sa nu avem pretentia sa ni se mai respecte noua parerile.

Offline

 

#38 2009-07-04 15:45:37

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: matrimoniale pt. HPV

un_gandacel a scris:

andora.. topicul asta m-a facut sa citesc cate ceva despre HPV, asa ca multumesc ca l-ai deschis, pentru mine a fost folositor.

idem

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.