homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Candida facuta din cauza anticonceptionalelor


#1 2009-07-23 17:32:14

denisa_teasca
Membru
Inregistrat: 2009-06-06
Mesaje: 4

Candida facuta din cauza anticonceptionalelor

Buna,

Se pare ca din cauza anticonceptionalelor am facut candidoza vaginala.
Am urmat numeroase tratamente dar la un timp imi apare din nou.
Aveti ceva stafuri...mi-ar fid e amre ajutor.

Va pup

Offline

 



#2 2009-07-23 17:37:06

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Candida facuta din cauza anticonceptionalelor

Eu te sfatuiesc cand mergi la medicul ginecolog sa ceri pe langa examenul de secretie si o antifungigrama, ca sa vezi exact la ce medicament e sensibila candida ta si s-o tratezi cum trbuie.
Si trebuie sa faca si partenerul tratament.
Atentie si la ce mananci (mai putine dulciuri, fainoase, alcool, fiindca ele intretin candida) si poate ar trebui sa faci si un tratament pentru imunitate.

Offline

 

#3 2009-07-28 09:37:48

valentina31
New member
Inregistrat: 2009-07-27
Mesaje: 16

Re: Candida facuta din cauza anticonceptionalelor

Heimdall are dreptate, trebuie facute niste analize inainte. Eu am facut aceasta pcoste de candida din diferite motive, acum din cauza ac-urilor, alte ori de la antibiotice. Tratamentele variaza, dar sunt destul de bune niste medicamente (nu am voie sa fac reclama asa ca nu spun numele ), Incepe cu M, cauta pe google, sunt ovule, crema sau comprimate. Un pic cam scumpe dar merita. Partenerul trebuie sa faca numai in caz de au avut contact in aceasta perioada. Daca e sa ne luam si dupa ce mancam...eu chiar ar trebui sa tin post negru big_smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.