homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce anticonceptionale sa mai iau?


#1 2009-07-26 00:51:27

ali_alinuta
Membru
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2

Ce anticonceptionale sa mai iau?

Buna ziua!
Va rog sa imi dati idei ce anticonceptionale sa iau!
Dupa vreo 7 luni dupa ce mi-am inceput viata sexuala (Acum vreo 5 ani) am fost la ginecolog si mi-a recomdat sa iau Marvelon. Le-am luat vreo 2 ani (cu unele intreruperi deoarce logodnicul meu a fost plecat) si m-am simtit binisor, la inceput, in primele luni senzatia de balonare, greata si ... sa spun "scaderea poftei de a face  sexinpat  ..." Apoi la recomandarea medicului de familie am luat Yasmin vreo cateva luni si astea mi-au dat dureri de cap si palpitatii la inima asa ca am revenit la Marvelon dar din cauza lor am inceput sa am certuri cu prietenul meu din cauza "lipsei poftei" ca am ajuns sa facem de 2-3 ori pe saptamana si suntem tineri ...
Am fost la alt doctor ginecolog si mi-a spus sa incerc Diane ... dar m-am uitat pe internet si nu prea ma atrag, majoritatea au avut probleme.
Prezervativ nu pot sa folosesc deoarece imi face rani pe vagin orice as face, chiar si cel mai subtire!
Probleme de sanatate nu am.

Offline

 



#2 2009-07-26 00:57:57

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Ce anticonceptionale sa mai iau?

Nu cred ca are cineva cum sa-ti recomande niste anticonceptionale care sa-ti priasca, pt ca la fiecare persoana actioneaza diferit. Eu iau de aproape un an Karissa, si ma simt f bine, nu am avut niciun fel de reactii adverse nici macar la inceput, iar cat despre "pofta", slava domnului, am o gramada:D Totusi cred ca cel mai indicat ar fi sa mergi la un doctor bun caruia sa-i expui problemele acestea si sa-ti recomande el ceva

Offline

 

#3 2009-07-26 01:03:00

ali_alinuta
Membru
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2

Re: Ce anticonceptionale sa mai iau?

E cam rusinos sa ma duc la un doctor sa ii spun "nu am pofta" ...

Offline

 

#4 2009-07-26 08:40:53

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Ce anticonceptionale sa mai iau?

de ce sa fie rusinos?
si nu mai merge la ginecolog pt anticonceptionale.
mergi la un medic de planning.

Offline

 

#5 2009-07-26 11:19:04

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: Ce anticonceptionale sa mai iau?

mie endocrinologul mi le da  lol


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.