homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O mica lamurire


#1 2009-08-02 18:24:57

yupy_gya
Membru
Inregistrat: 2009-08-02
Mesaje: 2

o mica lamurire

in primul rand buna tuturor si mii d sqze dak postez unde nu trebuie dar sunt noua p forum.am si eu o problema:aqm 1 an am luat karissa timp d o luna,dupa un avort,iar doctorul respectiv nu mi-a pus nici o intrebare si pur si simplu mi-a dat un biletel q numele pastilelor.din moment ce nu mai aveam viata sexuala nu am luat pastilele mai mult d o luna.aqm insa sunt "nevoita" sa le iau pentru k am o relatie si nu stiu c sa fac,sa iau tot karissa sau sa merg la un alt medic ? (q toate k nu prea am timp).tin sa mentionez k nu fumez,nu am probleme grave de sanatate.va multumesc frumos si sper din tot sufletul sa imi raspundeti si mie.

Offline

 



#2 2009-08-02 20:52:17

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: o mica lamurire

cel mai indicat ar fi sa mergi la un medic care sa stea de vorba cu tine ( stie el ce sa te intrebe despre tine si familia ta ) sa iti faci analizele necesare si in functie de asta sa iti recomande pastilele potrivite. sunt hormoni, nu e de joaca...


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#3 2009-08-03 10:15:10

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: o mica lamurire

mie mi le-a recomandat tot un medic ginecolog insa m-a intrebat anumite lucruri importante fara a-mi face vreo analiza si nu am avut nici o reactie adversa de la ele. inca mi-au mai trecut cateva cosulete insuportabile...

ar fi bine sa mergi la un medic chiar daca nu iti face analize...

Offline

 

#4 2009-08-03 14:07:22

yupy_gya
Membru
Inregistrat: 2009-08-02
Mesaje: 2

Re: o mica lamurire

ok,multumesc frumos pt raspunsuri.o sa va urmez sfatul si o sa imi fac timp sa ajung l medic.va doresc o zi buna! wink

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.