homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebare despre yaz


#1 2009-08-04 10:51:11

lisa
Membru
Inregistrat: 2009-08-04
Mesaje: 3

intrebare despre yaz

Buna ziua, as avea o intrebare : in prezent folosesc diane 35, cam de 3 ani cu pauze regulate, dar in ultimele 2 luni simt un disconfortotnt constant, mi greata, sunt balonata...printre altele si nu stiu daca ar fi indicat sa le schimb cu yaz. Am auzit ca este cea mai noua generatie de anticonceptionale ce se gaseste la ora actuala pe piata. mentionez ca eu am probleme si cu acneea.
multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri. lisa.

Ultima oara a fost editat de lisa (2009-08-04 11:24:39)


lisa

Offline

 



#2 2009-08-04 12:46:12

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: intrebare despre yaz

nu stiu daca acneea e un motiv destul de bun sa folosesti atata timp diane...dar daca acneea e singurul motiv pt care le iei atunci mergi si discuta cu un medic endocrinolog care ar fi cea mai buna solutie pt schimbarea lor...daca le folosesti pt protectie atunci mai indicata ar fi o vizita la medicul de planning...noi nu iti putem spune sa le schimbi si cu care...doar un medic poate face asta...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2009-08-04 13:27:49

lisa
Membru
Inregistrat: 2009-08-04
Mesaje: 3

Re: intrebare despre yaz

diane am folosit si pentru acnee si pentru protectie mi-a fost recomandat atat de endocrinolog, ginecolog si dermatolog ca fiind cea mai buna solutie pentru problema mea, 6 luni am mai luat si roaccutane...dupa care am fost sfatuitasa iau diane cu pauze regulate. dar in ultima perioada am citit foarte multe lucruri negative despre diane, desi eu nu am avut nici o problema pana acuma 2 luni. multumesc pentru sfat o sa consult un medic ginecolog.


lisa

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.