homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebare


#1 2009-08-05 13:32:27

monpapillon
Membru
Inregistrat: 2009-08-05
Mesaje: 1

intrebare

am fost la controlul ginecologic anual pt testul papanicolau si pt analizele care tre facute inainte de a ramane insarcinata. In ziua aceea, dna dr. mi-a spus ca e totul perfect si ca sunt si in perioada ovulatiei, fapt de care am profitat. Dupa 10 zile am fost sa-mi iau rezultatul analizei. Am aflat ca as avea o bacterie, neimportanta, leptothrix, dar, ca ar fi bine sa urmez un tratament cu cervucid ovule. Am folosit in doua seri cate unul, nu am reusit sa-l plasez bine, fapt pt care l-am eliminat in max. 2 ore si nu am mai folosit. Dupa 1 zi de la intarzierea menstruatiei, mi-am facut testul de sarcina si a iesit pozitiv. Suntem f bucurosi, numai ca bucuria mea e umbrita de faptul ca , citind prospectul pt cervucid ovule,am aflat ca e contraindicat in primul trimestru de sarcina si nu se administreaza. Ce sa fac? oare am facut rau ca am folosit cele 2 ovule?

Offline

 



#2 2009-08-05 15:54:12

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: intrebare

in primul rand, felicitari pt bebe, sa fiti sanatosi amandoi....

eu zic ca mari probleme nu ar trebui sa fie la 2 ovule, cel mai indicat e sa mergi la medic sa-i spui si sigur va decide daca iti va da ceva sau nu.....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#3 2009-08-05 21:22:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: intrebare

n-ar trebui sa fie pb... teoretic e totul ok chiar daca iei antibiotice total interzise in primele zile, pt ca ovulul fecundat nu e inca nidat si bebe nu se hraneste inca din organismul tau plin de antibiotic... deci cu atat mai putin cred ca sunt pb de la un ovul smile dar cel mai bine vb cu medicul tau. si... felicitaaaari!! applause


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.