homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dermatocosmeticele-2


#20 2009-08-19 15:05:02

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: dermatocosmeticele

si mama a vrut sa cumpere, dar i-am zis eu sa nu dea banii pe prostii din astea lol
crema e aia din ...melci? acklad


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 



#21 2009-08-19 15:08:12

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: dermatocosmeticele

nu smile e dint-o substanta extrasa din cochilie de melci. ideea e ca melcii isi pot regenera cochilia. si alte animale se pot regenera,dar la melci e foarte rapid procesul. asta o stiu de la biologie... dar deja mie nimic nu mi se mai pare scarbos. eu am folosit si crema facuta din gandaci pasati,deci iti dai seama ce disperata eram...  si credeam si eu,ca si tine,ca e o prostie. si am folosit crema asta cu asa o lehamite in prima luna.. dar cand am vazut ca nu e vrajeala,am pupat-o pe mama si i-am zis ca o iubesc big_smile

Offline

 

#22 2009-08-19 15:23:10

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: dermatocosmeticele

A bun atunci, inca ceva de luat in considerare.
Oare...merge si la vergeturi?


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#23 2009-08-19 15:31:41

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: dermatocosmeticele

n-am folosit-o decat pe fata,si nici n-am vergeturi,deci nu stiu... dar,din cunostintele mele,vergeturile  - mai ales cele albe - nu trec cu nimic,decat eventual cu laser,si nici atunci nu-i chestie sigura.

Offline

 

#24 2009-08-19 22:54:48

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: dermatocosmeticele

fetele, un fond de ten cu acoperire buna, dar fara sa incarce tenul...imi puteti recomanda si mie? huh  am destule probleme cu tenul..acnee, se ingrasa f repede..nici un fond de ten nu mi-a rezistat mai mult de 4 ore mad
Am avut de la Ja-de, Astor, Maybelline, Seventeen, avon roll  pfoai


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-08-19 23:22:32

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: dermatocosmeticele

poti incerca infaillible de la l'oreal..insa tre sa aplici o baza de machiaj prima data...si eu am tenul tot ca al tau (se ingrasa repede si probl cu acneea)..mie imi place..poti sa te duci la b&b sa te machieze acolo si vezi exact dak iti place sau nu..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#26 2009-08-19 23:38:07

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: dermatocosmeticele

sau accord parfait smile tot de la l'oreal. are cam acelasi efect ca infallible,dar are o textura mult mai usoara tongue si eu am tenul gras smile

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2009-08-19 23:38:32)

Offline

 

#27 2009-08-20 00:53:50

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: dermatocosmeticele

oare cu ce am gresit pe lumea asta sa avem tenul gras??? rotfl ...este o mare pacoste ....insa stiti totusi este si o parte buna, tenul se rideaza mai greu, in comparatie cu tenul uscat la care ridurile apar mai repede..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#28 2009-08-20 01:05:15

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: dermatocosmeticele

maica-mea,de exemplu,are ten gras,exact ca mine... are 58 de ani si nu cred ca pot sa numar 5 riduri pe fata ei tongue deci eu zic ca e un plus tongue  later edit : btw,nu foloseste nici macar o crema,decat din an in paste,si asta pentru ca ii reprosez eu ca i-am luat-o degeaba.

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2009-08-20 01:06:06)

Offline

 

#29 2009-08-20 01:40:34

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: dermatocosmeticele

asa si mama nu e adepta cremelor...pe cand eu mama-mama tot timpul sunt la curent cu ce face crema aia, pt ce e buna cealalta..
apropo de acnee, de knd am inceput sa iau ac am observat k situatia s-a imbunatatit, nu-mi mai apar multe cosuri, inainte knd nu luam ac aveam o gramada de cosuri pe spate si dupa c m-am apucat d ac ele brusc au inceput sa dispara...anu asta am facut o pauza d ac 2 luni doamne si iar incepuse calvarul, fata mea devenise k a unei adolescente la pubertate, plina frunte de cosuri micute, si pe obraji, barbie aveam cosuri ..groaznic...cum m-am apucat iar de ac situatia a inceput sa devina iar una buna...in cazul meu sunt ok Ac-urile...cred k am niste dereglari hormonale ..din cauza asta si acneea...si dupa cum spuneam tre sa tratam cauza si nu efectele, asa k iau Ac sa tratez cauza si dermatocosmeticele sa tratez efectele si sa le previn


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#30 2009-08-20 11:28:48

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: dermatocosmeticele

si eu sunt cu dermatocosmeticele si la fel ca multe dintre voi, exclud din aceasta categorie vichy.
am folosit cu succes produsele uriage, avene si de la bioderma am avut o cremuta tare placuta ca si textura, dar care imi inflama fata-cred insa ca nu mi s-a potrivit mie personal.
in rest pentru tratarea acneei am trecut printr-o multime de produse de la eritroacnol, unul dintre cele mai ieftine, si pana la gamele mai sus mentionate, destul de scumpicele.
am fost si la dermatologi pt tratarea acneei, cu unele preparate mi-a mers o perioada si apoi gata, sau era bun ca trata acneea, dar luceam in juma de ora ca soarele, sau...sau...sau...asa ca am inceput sa citesc singurica si sa ma pun pe incercat. aaa, am avut ci clenciuri cu un medic, care se tot incapatana sa imi recomande un produs pe care eu il incercasem si el tot insista...asta ca sa vedeti cat de mult fac unii doar ca sa recomande respectiva firma...
anyway, eu dincolo de cremele de tratament pe care le folosesc zilnic, am inceput sa ma spal pe fata cu un ceai concentrat din musetel si galbenele si chiar se vede ca s-a calmat fata, nu mai am semnele asa de rosii si aspectul e mai placut.
ah, si mai fac masca cu acit salicilic si miere/iaurt. asta e buna pt exfolierea pielii si depigmentare....


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#31 2009-08-20 12:35:54

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: dermatocosmeticele

infaillible l-am vazut la o colega, si ii arata tenul incarcat..se vedea ca un strat zdravan de pudra..bine, ea are si tenul altfel..dar cred ca merita incercat, important e sa acopere.
Acord parfait vroiam sa-l incerc de mult, dar n-am gasit decat sub forma de pudra..mai caut.
Ce baza de machiaj folositi?...de fapt, intreg procesul...lotiune tonica, crema ceva? big_smile


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#32 2009-08-20 12:52:54

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: dermatocosmeticele

Infaillible are cel mai mare grad de acoperire, plus ca este si anticearcan si antirid in acelasi timp. accord parfait are si el grad destul de mare de acoperire....astea doua sunt pentru toate tipurile de ten.
Pentru tenul uscat si sensibil este transllucide (dar nu stiu daca se mai fabrica), este super finut si arata foarte natural pe fata. Pentru tenul mixt este ideal balance, care acopera super bine, nu luceste si nu se strange pe fata.
Si pudra de la accord parfait este foarte buna dar este mai mult pentru tenul fara probleme pentru ca nu are un grad mare de acoperire ca si fondul de ten.

Offline

 

#33 2009-08-20 13:50:58

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: dermatocosmeticele

o crema buna pt acnee din cate stiu este isotrexin..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#34 2009-08-20 16:34:21

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: dermatocosmeticele

ce bine ca a deschis cineva si topicul asta smile ; eu sunt maaaare fana dermatocosmetice , mie cremele normale imi incarca fata intr-un mare fel .... si dupa vreo doua zile de folosire mi se aduna pe fata ( cred ca pielea mea pur si simplu le refuza ) ; eu caut doar creme fara parabeni , noncomedogenice ... si caut sa folosesc toata gama de la aceasi firma , deoarece unele firme merg pe un complex activ , altele pe altul ... si daca folosesc de la mai multe firme risc sa imi umplu fata de prea multe substante smile
eu caut chestii cat mai usoare ptr fata , desi tin sa mentionez ca nu am un ten cu probleme deloc deloc , decat  un pic obosit din cand in cand ... poate si datorita varstei ... ( nu sunt foarte batrana dar nici varsta cosurilor nu o mai am tongue ) ; in afara de faptul ca fiecare ten se comporta cum vrea el la cosmetice , si e absolut normal ca ceea ce imi merge mie sa nu mearga tuturor , sunt complet de acord cu faptul ca mostenirea genetica isi spune cel mai puternic cuvantul ... mostenire care evident nu vine doar de la mama smile
in concluzie , am folosit pana acum produse de la vichy , ivaterm , iwostin , avene , uriage , la roche posay .. am ramas fidela celor de la avene , dar castiga teren si cele de la iwostin ... desi nu am incercat prea multe de la ei ... si la fel foarte bune au fost si cele de la La roche posay , dar repet eu folosesc doar produse ptr hidratare , ca nu am deocamdata alte probleme ...

Ultima oara a fost editat de whitneyfree (2009-08-20 16:36:12)


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

#35 2009-08-30 16:22:14

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: dermatocosmeticele

cate pareri anti-Vichy pe aici.... mie uan imi fac bien produsele lor, adica am asa: apa termala. Myokine de zi. balsam de buze. si fond de ten flexilift. sunt f multumita
dar si de la Roche-posay sunt f bune Effaclar K si AI - pt cele cu ten gras si cosuri

Offline

 

#36 2009-08-30 16:29:28

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: dermatocosmeticele

asta pt cosuri de la LaRoche-posay l-am avut si e bunicel ....dar as vrea sa incerc si altceva , de fapt toata gama de ingrijire pt k m-am umplut de cosuri si nuj ce sa mai fac ....ce-mi recomandati ?


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#37 2009-09-04 13:39:27

whitneyfree
Full member
Inregistrat: 2009-04-09
Mesaje: 445

Re: dermatocosmeticele

claudia78 a scris:

cate pareri anti-Vichy pe aici.... mie uan imi fac bien produsele lor, adica am asa: apa termala. Myokine de zi. balsam de buze. si fond de ten flexilift. sunt f multumita
dar si de la Roche-posay sunt f bune Effaclar K si AI - pt cele cu ten gras si cosuri

si mie imi place fondula de ten de la vichy , ala flexilift , desi e ptr tenul matur ... am mai avut produse de la vichy bune... tocmai am primit un tratament ptr buze crapate , arata ca o crema de ochi , dar e suuuperbun  happydance
si am mai avut si o crema de ochide la ei ... si era destul de ok, adica mai mult de atat nu a facut nici o crema ptr ochii mei vreodata ...


To see the world in a grain of sand,
And heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour

Offline

 

#38 2010-01-14 20:59:34

jucaria nimanui
Full member
De la: plec pe marte...
Inregistrat: 2008-03-15
Mesaje: 962

Re: dermatocosmeticele

nu voiam sa mai deschid alt topic.....a folosit cineva de la roche posay effaclar K ?sau in general ce parere aveti despre produsele de la roche posay?


stiu ca pot.....stiu ca pot !!!!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.