homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dupa o despartire-2


#20 2009-08-21 15:22:41

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: dupa o despartire

eu sunt genul care plang, astfel imi descarc toate emotiile negative, apoi merg mai departe, imi iau viata in maini si privesc increzatoare in viitor, desi ma mai apuca perioade knd bocesc...dak despartirea a fost una amiabila, dak se poate spune asa, da' pe viitor raman prietena cu fostul , insa las sa treaca catva timp pana sa ajungem de la statutul de prieteni, iubiti la statutul de amici.. insa o perioada nu mai vb deloc cu X-ul, incerc sa-mi vad de viata mea..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 



#21 2009-08-21 15:24:35

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: dupa o despartire

eu sunt genul care imi pare rau chiar daca stiu ca nu se mai poate,nu imi place sa pierd ceva...dupa o despartire ies cat mai mult,incerc sa imi fac prieteni sa nu stau singura pt ca daca raman singura incep regretele,plansete&co


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#22 2009-08-21 19:27:38

kadiha
Full member
Inregistrat: 2009-08-07
Mesaje: 103

Re: dupa o despartire

De uitat nu poti sa uiti diana22, chiar daca nu ramaneti amici de uitat nu o sa-l uiti daca a existat iubire. Se aplica asta si in cazul lui, daca te-a iubit nu o sa te uite. Depinde ce anume iti doresti tu daca vrei sau nu sa mai pastezi legatura cu el poti s-o faci, daca nu iti doresti aceasta poti sa renunti definitiv, acum depinde si de el cum se comporta ca amic. Baietii pot spune ca vor sa ramane amici cu fostele prietene asta in cazul in care chiar nu mai au sentimente pentru ele, iar tu ca fata daca il iubesti inca chiar daca sunteti despartiti iti va fi greu sa-l privesti ca un amic si o sa-ti doresti sa fi cu el sau o sa ai in suflet mereu o speranta. Eu cred ca amici pot fi doar persoanele care nu au sentimente de dragoste.
In ceea ce priveste suferinta sa stii ca e absolut firesc sa suferi din dragoste, toti trecem mai devreme sau mai tarziu prin experienta asta, practic asta inseamna sa iubesti, la un moment dat tot vei suferi iti asumi un risc cum ar veni smile depinde de la persoana la persoana, unele trec mai repede peste o dezamgire din dragoste, altele foarte greu, altele prefera sa ramana singure multa vreme, o despartire te poate marca pentru intreaga viata si iti poate schimba conceptiile despre barbati sau femei.
Eu cred ca te va ajuta rugaciunea, roaga-te la D-zeu fii credincioasa si o sa-ti fie bine.


gravida 16+
bebe mami si tati te asteapta cu nerabdare hjarta

Offline

 

#23 2009-08-22 11:15:45

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: dupa o despartire

Si eu am avut o rel de 2 ani jumatate si am zis ca cel mai bine este sa ramanem prieteni(sa ne zicem totu` ca inainte) sa mai iesim la suc,dar in felul asta nu se poate(cel putin la noi) pentru ca tot speri ca te vei mai impaca.Am rupt legatura definitiv de vreo 2 sapt(in care crek am vb un min la tel - in total) si mi-a fost f.bine pana aseara.Am tinut-o numai in showuri, iesiri cu fete , chiar nu am avut timp sa ma gandesc la el...aseara , insa , chiar mi s-a facut dor de el,am plans..i-am trimis sms(ca o proasta ce sunt) shi astazi m-am trezit f.indispusa...

Tot ce trebuie sa faci,este sa iesi,sa-ti ocupi timpul liber,gateste,iesi cu fetele,mergi la film,fa cam tot ce se poate pt a nu avea timp sa te gand la el...pe mine m-au ajutat f mult noptile albe cu fetele ca veneam aksa obosita si nu mai aveam timp sa ma gandesc la el...

Ultima oara a fost editat de Andreea89 (2009-08-22 11:16:55)


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

#24 2009-09-04 11:55:57

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: dupa o despartire

Trec printr-o despartire destul de urata si nu pot sa dorm desi sunt fff obosita... Atipesc 15-30 minute dupa care ma trezesc si tot asa...
Ce sa fac sa pot dormi, ca sa ma odihnesc si ca sa pot sa uit...?!?! Simt ca innebunesc ca nu pot dormi si simt ca se rupe sufletul in mine, am un nod in gat si nu pot manca nimic...
Ce sa fac sa pot dormi macar cateva ore legate?
Oare as putea trece pe la o farmacie sa cer ceva un calmant?

Ultima oara a fost editat de Papucica (2009-09-04 12:00:12)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-09-04 12:05:49

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: dupa o despartire

Nu stiu cat e de bine sa apelezi la calmante si in plus ma indoiesc ca o sa-ti elibereze cineva fara prescriptie medicala! Incearca sa bei seara fie un ceai de tei, fie lapte caldut cu miere, sa te uiti la un film sa citesti o carte! Stiu ca e simplu de dat sfaturi, dar dificil ptr cel in cauza sa le aplice! Incearca sa iti ocupi timpul ziua cu o activitate! Ceva sport sau orice care sa-ti tina mintea ocupata si sa te faca sa fii obosita seara!
Oricum, dupa parerea mea, suferinta asta dupa despartire e o etapa care nu poate sa dispara asa de la o zi la alta! Dar o sa treaca cu timpul!

Offline

 

#26 2009-09-04 12:10:07

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: dupa o despartire

incearca sa faci ceva, orice, care sa te oboseasca fizic. fa sport, alearga, lucreaza in gradina, plimba-te, iesi cu prietenele si stai cat mai mult. supararea asta te macina si te oboseste, dar numai psihic. oboseala fizica te va ajuta sa dormi, chiar daca te bantuie ganduri sumbre.


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#27 2009-09-04 12:41:13

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: dupa o despartire

Ma simt pustiita si ma doare inauntru, parca se rupe tot in mine... Fizic parca sunt ametita, amortita si sunt la munca si tot ce fac, fac din obisnuinta si inertie...Si nici nu pot sa plec sa ma duc acasa sa zac, si sa incerc sa dorm... Nici sa plang nu pot... Doar tremura carnea pe mine si atat...

Offline

 

#28 2009-09-04 12:57:23

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: dupa o despartire

mai bine incearca un pahar de lapte cald seara, inainte sa te bagi in pat. calmantele sunt o solutie imediata, cu efecte indelungate.
e normal sa te simti asa acum, insa vei vedea ca in timp trece durerea. nu repede, asa cum am vrea toate in astfel de situatii, insa trece pana la urma.

Offline

 

#29 2009-09-04 23:50:50

in_love
Full member
De la: mai aproape decat crezi
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 663

Re: dupa o despartire

la mine depinde de motivul despartirii

daca m-a inselat,nu mai aude in veci de mine=> nu se pune problema de prietenia de dupa

daca a fost de comun accord poate ca vom ramane prieteni (dar e putin probabil )


kapitulation

Offline

 

#30 2009-09-05 00:15:10

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: dupa o despartire

Eu cred ca e bine sa faci exact cum crezi de cuviinta, daca tu simti ca e ok sa ramai prietena cu el si e de acord si el cu asta poti s-o faci. Fa ceea ce-ti dicteaza sufletul si constiinta cred ca asa e cel mai bine.

Offline

 

#31 2009-09-07 11:59:02

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: dupa o despartire

Papucica a scris:

Ma simt pustiita si ma doare inauntru, parca se rupe tot in mine....

Iubita, poate te ajuta sa stii ca mai este cineva fix in aceeasi situatie chiar acum. puss Nu mai mananc, nu mai dorm, plang si atat.... nu mai am chef de nimic sad

Ultima oara a fost editat de Sidoni@ (2009-09-07 11:59:32)

Offline

 

#32 2009-09-07 12:06:55

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: dupa o despartire

Sidoni@  puss felicitari pentru ca ai luat o hotarare si multa putere iti doresc ca sa treci cat mai repede peste asta
Stiu cat e de greu, dar trece pana la urma. Ai grija de tine

Offline

 

#33 2009-09-07 12:57:07

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: dupa o despartire

eu si iubitul meu suntem de 2 ani impreuna...dupa 2 ani am decis (eu ) sa acem o pauza..... adika sa vedem daca  ni se face dor unu de altu sau e gata..... in plus am o situatie complicata.... l-am inselat cu un fost iubit cu care inca vorbesc si imi zice ca ma iubeste.....si in a carui companie ma simt f bne....am fluturasi in stomac cand sunt cu el etc..... cu actualu iubit....nu mai simt aceste lucruri(cred ca e normal dupa 2 ani) .... pe langa asta nu stiu ce sa fac pe care sa aleg...si ca sa mai vina si cireasa de pe tort...mai este un baiat care umbla tot dupa mine si care arata f bine, imi place cum gandeste cum arata e foarte ok ....dar deja e f incurcata situatia....pt ca nu stiu pe cine  sa aleg......si pb e ca fostul prieten cu baiatul "ok" sunt la aceeasi facultate.... nus ce sa fac


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#34 2009-09-07 13:52:20

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: dupa o despartire

complicata situatie oana! eu zic sa nu alegi deocamdata...lasa sa mai treaca un timp, pune-ti ordine in ganduri, analizeaza-i bine pe toti si pe urma ia o hotarare


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#35 2009-09-07 13:59:14

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: dupa o despartire

Oana chiar e obligatoriu sa ai pe cineva oare si sa alegi pe vreunul? nu mai bine stai un timp singura sa-ti pui in ordine gandurile si sentimentele? acum tu faci cum simti ca tu stii mai bine ceea ce e in inima ta dar ai grija sa nu te pripesti atunci cand decizi.
Sidoni@ imi pare rau ca v-ati despartit din ce in ce mai multe cupluri cu probleme bag de seama. Lasa-l daca te cauta si vorbiti nu e nimic grav doar, depinde cat de bine iti face tie, dar oricum daca tu simti ca n-o sa mai fie nimic intre voi nu iti face sperante.

Offline

 

#36 2009-09-07 14:04:31

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: dupa o despartire

pai faza e ca .... chiar nu stiu.... dfotul prieten...e plecat la academie deci numa in week-enduri ne putem vedea dac ar fi de o relatie...si cu actualul parca nu mai vreau....adika nu vreaus a ajungem intr-un  moment sa ne despartim scotandu-ne ochii cu reprosuri si etc.....mai bne ne despartim amiabil si sa ramanem cu clipe si amintiri frumoase decocamdata nu stiu ce sa fac....


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#37 2009-09-07 14:07:49

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: dupa o despartire

pai tu pe cine iubesti pana la urma? ca n-ai cum sa iubesti 2 barbati in niciun caz. inceara sa fii rationala

Offline

 

#38 2009-09-07 14:11:38

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: dupa o despartire

pai asta e pb ca nu imi dau seama pe cine..... pe fostul il visez noaptea imi doresc sa fiu cu el etc....cred ca cu iubi cu care am stat 2 ani a intervenit si obisnuinta .....


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.