homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Escapelle, nu


#1 2009-08-21 16:10:39

maria_ii
Membru
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 1

escapelle, nu

Fetelor nu luati pilula de a doua zi, eu am luat escapelle si nu si-a facut efectul....
am ramas insarcinata desi am luat cand trebuia (la 7 ore dupa), cand am aflat am intrat in panica pt ca evident nu-mi doream, dar in saptamana in care am asteptat programarea la doctor mi-am dat seama ca niciodata nu voi fi pregatita pt un copil si incepuse sa incolteasca ideea ce frumos ar fi sa-l pastram (evident varsta si relatia cu partenerul mi-ar fi permis sa am un copil, nu ar fi fost probleme aici, doar simteam eu ca nu acum, cariera, nunta altele erau in fata unui copil) nu va puteti imagina ce mult m-a durut cand am aflat ca nu pot tine sarcina pt ca pilula de a doua zi este foarte puternica si daca este fetita poate face cancer la colul uterin si daca este baietel poate avea trasaturi feminizate pt ca pastila contine un hormon care da aceste reactii........a fost trist din punct de vedere psihic si pentru mine si pentru el. Din fericire am trecut cu bine peste moment (am facut intreruperea cu anestezie totala, in vena, nu simti nimic, nu te doare nimic, pleci doar putin ametita si adormita) dar nu as mai lua niciodata asa ceva. sper sa nu treceti prin ce am trecut eu.

Offline

 



#2 2009-08-21 21:11:03

marcela2009
Membru
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 3

Re: escapelle, nu

si eu am patit la fel cu postinor 2...l-am luat coret(la 16 ore prima si la 12 a doua), nu am luat niciun alt medicament care sa-i scada eficienta si folosisem si prezervativ (care se rupsese), eu una nu recomand pastila de a doua zi pe langa deregrarile care le creaza nu te ajuta cu nimic eficienta ei fiind foarte foarte mica...dupa experienta am inceput sa ma documentez si am aflat de multe cazuri asemanatoare...asa ca aveti grija...mai bine o evitati...si intradevar nici pe mine dctori nu m-au sfatuit sa tin acel copil(3 doctori)...e trist

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.