homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

A urmat cineva tratamentul asta si a ramas?


#1 2009-08-24 22:09:35

myha_myha
Full member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 174

a urmat cineva tratamentul asta si a ramas?

buna fetele,am fost la medic prin februarie si a azis ca am anexita, am facut 3 luni polidin, am luat zanocin si cervugid ovule, din pacate nu am ramas, am luat acum 2 luni o luna de tinctura de branca ursului si nimik,sambata am fost la medic pt ca mi-a venit menstruatia la 21 de zile si m-a tinut 13 zile si imi curgea normal nu mai putin si de atunci am numai scurgeri maronii( m-a tinut de pe 4 august pana pe 16), medicul mi-a zis ca am o usoara dereglare si raceala si mi-a dat sa iau arefam din prima zi de ciclu cu desire pt femei, no spa si un antiinflamator.ati mai luat arefam cu desire ?????.......chiar nu stiu dac ma ajuta......oare pot sa raman si eu insarecinata vreodata???? pwp

Offline

 



#2 2010-04-06 21:21:16

nikool
New member
Inregistrat: 2010-04-06
Mesaje: 18

Re: a urmat cineva tratamentul asta si a ramas?

cu multa rabdare si fara stres vei ramane cu siguranta insarcinata,iti doresc un bebic  cat mai curand


Viata e frumoasa daca stii sa o traiesti...

Offline

 

#3 2011-02-28 09:31:26

Bogd@n@
New member
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 34

Re: a urmat cineva tratamentul asta si a ramas?

buna,
am si eu o nelamurire...in octombrie 2010 am fost operata (laparoscopic) si mi-a fost scos un ovar deoarece am avut un chist dermoid.IN FEBRUARIE 2011 am fost la control la medic si mi-a intrerupt contraceptivele(la jumatatea foliei)deoarece mi-a depistat un fibrom intraparietal submucos de 0.64/0.44 si mi-a dat duphaston 3 luni 10 pastile/luna din ziua 14-ziua 28 a cm...si nu stiu daca este mare fibromul ca nu mai pricep cum este cu dimensiunile acestea.mi-e frica ca nu voi putea ramane insarcinata.azi am luat prima pastila si mai am 9 zile de tratament adica pana in data de 9.medicul mi-a zis asa"Nodulul nu afecteaza viitoarea sarcina din punct de vedere genetic, adica nu da malformatii, poate pune probleme la implantare, adica se pot pierde sarcini. Depinde cat creste si unde e situat. Cu cat ramaneti gravida mai repede cu atat mai mari sansele sa nu afecteze.''Dar eu am luat si antibebe 4 ani cu intrerupere anuala de 3 luni.si mi-e frica deoarece am doar un ovar si acum mai am si fibromul acela si nu voi putea avea un copil...ajtati-ma va rog!!!


"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi."

Offline

 

#4 2011-02-28 13:38:11

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: a urmat cineva tratamentul asta si a ramas?

este destul de micut fibromul. ca pune probleme la implantare nu este tot una cu a pierde sarcini. daca nu exista implantare nu putem vorbi despre sarcina. dar este adevarat, poate impiedica implantarea. daca vezi ca nu ramai insarcinata sau daca in timp creste, se poate opera, interventia este foarte simpla. oricum ar fi, copii vei avea daca iti doresti.

LE  ai warn pentru mesaje multiple. te rog sa citesti regulamentul

Ultima oara a fost editat de gargarita (2011-02-28 14:02:53)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.