homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mercilon


#1 2009-08-31 12:05:40

aprilie
Membru
Inregistrat: 2008-12-04
Mesaje: 4

mercilon

buna tuturor! am si eu o nelamurire...iau mercilon de vreo 7 ani cu cate o pauza de o luna doua pe an(unii zic sa o faci, altii nu) si as vrea sa stiu dak faptul k le iau  de atata timp este o problema? pot sa le iau in continuare fara frica ca utilizarea lor pe o perioada atat de mare sa nu  duca la infertilitate? ma simt mult mai bine cand le iau, pe fond psihic mai mult, imi ofera siguranta si nu sunt stresata chiar daca deocadata nu am un partener stabil si folosesc si prezervativul. m am gandit si sa nu le mai iau caci viata mea sexuala nu este una activa, dar pilula este foarte comoda caci stiu cand imi vine si nu am dureri. nu stiu daca sa o mai iau sau nu...cesafac...pot avea probleme dak mai continuu sa  o iau? multumesc

Offline

 



#2 2009-08-31 12:33:02

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: mercilon

daca analizele ies bine si nu ai pribleme cu ele nu vad de ce sa la intrerupi. ac nu duc la infertilitate deci nu ai de ce sa-ti faci griji din aceasta privinta
e indicat insa sa faci controale regulate

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.