homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale


#1 2009-10-01 10:45:13

paulitza01
New member
Inregistrat: 2009-09-30
Mesaje: 7

anticonceptionale

pana acum vreo 2 ani nu am avut probleme cu tenul insa acum...pfff sunt perioade cand imi apar  cosuri si nu shtiam ce sa le fac; de curand insa am aflat ca o rezolvare ar putea fi utilizarea anticonceptionalelor.Nu  a suinat deloc rau si , ca atare mi'am luat inima in dintzi si ieri am fost la un ginecolog care, mi'a recomandat Yasmin...inainte sa le iau m'am interesat despre aceste pastile si .. am constatat ca parerile sunt impartzite,sunt situatzii in care rezolva problema acneei si situatzii in care persoana in cauza i'a proportzii...neplacut nu mi'ash dori sa am parte de niciuna din situatziile acestea...acum astept prima zi de vizita a lui"mos craciun" si sa vedem ce'o sa iasa...smile

Offline

 



#2 2009-10-01 10:48:36

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: anticonceptionale

si intrebarea este.....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2009-10-01 10:50:03

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: anticonceptionale

ar fi trebuit sa faci niste analize hormonale si sa vezi daca acneea ta e data intr-adevar de un dezechilibru hormonal, caz in care anticonceptionalele ar fi o solutie
daca e vorba de o cauza infectioasa (un stafilococ de exemplu) n-au ce sa faca anticonceptionalele, trebuie tratment cu antibiotic
deci trebuie investigat inainte sa vezi care e cauza, mergi eventual la un dermatolog

Offline

 

#4 2009-10-01 10:50:49

paulitza01
New member
Inregistrat: 2009-09-30
Mesaje: 7

Re: anticonceptionale

poi...nu am spus faptul ca am oscilatzii de greutate si ca , de ceva vreme iau pastile de slabita pe baza de plante si ma gandesc...este asta vreo problema?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.