homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Buna ziua..prima folie


#1 2009-10-13 21:06:01

alexxa09
Membru
Inregistrat: 2009-10-13
Mesaje: 2

buna ziua..prima folie

am intrat si eu pe acest forum deoarece nu am inteles prea bine ce trebuie sa fac...am fost la un control ginecologic si doctorul mi-a prescris sa iau yasmin...le-am luat de la farmacie dar acum nu stiu am citit si acolo scria ca atunci cand iti vine prima menstruatie sa iei prima pastila.am luat-o si acum mai am 2 pastile si termin folia...trebuie sa incep alta folie??sau sa astept aceea pauza de 7 zile??in aceea pauza de 7 zile trebuie sa imi vina menstruatia??daca sau incheiat acele 7 zile si mi-e nu mi-a venit menstruatia ce trebe sa fac???sa incep sa iau din nou??va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa mai fac...va multumesc mult..astept raspunsul si sugestile voastre

Offline

 



#2 2009-10-13 21:16:08

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: buna ziua..prima folie

vei lua si aceste doua pastilute, una pe zi si apoi faci pauza 7 zile, din cea de a opta zi incepi o noua folie. in pauza de 7 zile iti va veni menstruatia. daca se intampla sa nu vina insa tu stii ca ai luat corect pastilele, incepi din a opta zi...daca nu le-ai luat corect sau ai facut ceva care sa scada protectia....mai vorbim ( eventual test de sarcina, dar nu cred ca va fi cazul  smile  )


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#3 2009-10-14 16:36:20

alexxa09
Membru
Inregistrat: 2009-10-13
Mesaje: 2

Re: buna ziua..prima folie

multumesc pentru informatie..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.