homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa ma ajutati


#1 2009-11-06 12:33:16

My
New member
Inregistrat: 2009-09-02
Mesaje: 8

Vreau sa ma ajutati

Buna fetelor .
incep a ura tuturor mamicilor copii sanatoşi şi celor ce aspira la rolul de mamica sa le vina bebe cat mai curand.

Am şi eu o intrebare, daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns.

Valorile :

-    AFP: 39, 1
-    UE3 (estriol neconjugat) :  1.11
-    HCG: 88.04

Se incadreaza in saptamana 15-16 de sarcina?

Nu am nici un tabel de referinta pentru aceste valori.

Sunt valorile obtinute la triplu test, unde pur şi simplu şi-au batut joc de mine, pentru ca mi-au recoltat sange la 15-16 saptamani şi mi-au facut ecograful la 18 saptamani. Bineinteles ca valorile la sange au fost raportate la 18 saptamani şi au ieşit nişte factori de risc de nu are rost sa va spun. Doctorul m-a sfatuit sa repet testul cu ecograful şi recoltarea de sange din acceaşi zi.
Dar pana atunci, va rog daca aveti un tabel de referinta sau daca cunoaşteti valorile, dati-mi şi mie un raspuns.

Va multumesc anticipat.

Ultima oara a fost editat de My (2009-11-06 12:34:04)

Offline

 



#2 2009-11-07 15:15:39

My
New member
Inregistrat: 2009-09-02
Mesaje: 8

Re: Vreau sa ma ajutati

Dar chiar nu ştie nimeni?
Nimeni nu are un tabel de referinta pentru valori?

supa  supa

Offline

 

#3 2009-11-07 15:17:26

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Vreau sa ma ajutati

my, normal era sa iti dea laboratorul... referintele astea difera de la un lab la altul, nu prea are rost sa compari cu un alt sistem, risti sa-ti iasa niste prostii.

eu una n-am, pt ca nu am facut triplul test...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.