homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Bolile copilariei


#1 2009-11-08 17:21:59

flo2009
Full member
De la: brasov
Inregistrat: 2009-11-06
Mesaje: 106

bolile copilariei

as dori sa stiu daca este periculos pentru baiatul meu care are16 ani si nu mi-a facut nici o boala a copilariei poate sa-l afecteze cind o sa fie adult wave

Offline

 



#2 2009-11-08 20:13:23

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: bolile copilariei

in general, bolile copilariei facute la maturitate se manifesta muuult mai chinuitor si mai violent.

ca "sechele"... citisem pe aici ca oreionul facut la maturitate poate afecta fertilitatea masculina...

oricum, daca fiul tau nu le-a facut, dar A STAT INTR-UN MEDIU IN CARE ERA EXPUS, e posibil sa aiba o imunitate naturala impotriva lor (desi e cam greu de crezut ca are impotriva tuturor...).


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.