homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tampoane interne sau absorbante...?-3


#39 2007-08-05 06:48:51

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

eu nu pot sa imi bag ob-uti da palniuta aia.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 



#40 2007-08-05 09:59:39

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

sorana76 a scris:

Si eu vreau sa-mi cumpar, nu mai suport absorbantele pe caldura asta. Mitzili, zici ca-ti place, nu e nici o problema, nu?

Eu mi-am pus de nevoie....k trebuia sa imi vina vineri dupa-amiaza si eu vineri dim aveam programare la epilat.....si mi-a venit vineri dim si ca sa pot sa ma epilez mi-am pus ob. Nu a fost greu deloc....a intrat imediat nici nu l-am simtit....e super bine cu ob. Si in ziua aia m-am imbracat si in fustitza big_smile


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#41 2007-08-06 01:58:51

dojo
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 276
Site

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

Folosesc OB cel putin de 5 ani.Nu am avut niciodata probleme. Am mers la antrenamente in zilele in cauza (ca's maniaca si nu doream sa pierd antre din cauza asta) si au functionat excelent. Nici nu ma gandesc sa mai folosesc absrobantele .. urasc sa 'baltesc' si sa le simt asa groasa ... uff .. acum folosesc OB si un "proteje slip" de control, sa nu fac boacane direct pe haine. Sa speram ca nu voi avea probleme ...

La chestia cu deflorarea ... mi-as fi dorit eu .. Am folosit ocazional si pe cand eram mai 'tanara' si nu s-a intamplat nimic. Nu s-a rupt nimic, nu s-a schimbat statutul de "cuminte" din cauza lor ..

Offline

 

#42 2007-08-13 16:41:17

joana criss
New member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 7

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

Cum e cu tampoanele OB (nu am folosit pana acum tampoane, am auzit ca ar fi bune) Cate sunt in pachet? Cat costa? Se folosesc greu?

Offline

 

#43 2007-08-13 18:25:58

PN
Full member
Inregistrat: 2006-10-21
Mesaje: 589

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

ob-urile sunt la pachet mic 8 si la mare 16...cel mic costa in jur de 5 lei si ceva ..cel mare 10 si ceva(asta pentru marime normala...mai sunt si mai subtiri si mai groase in functie de flux)...acu depinde de unde le iei...o singura bucata este 80 de bani...pentru incepatoare se recomanda cele subtiri ...acu depinde si de fiecare femeie..dak esti virgina..sau mai stramta... trebuie sa fi relaxata atunci cand il introduci..si mai citeste pe aici ca sa te informezi de mai multe.
Mai sunt si tampoane interne de la always cu aplicator...te ajuta sa il introduci mai usor. Gasesti instunctiunile in pachet.


bebe

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-08-18 00:36:16

Rallu
New member
Inregistrat: 2007-07-30
Mesaje: 7

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

Satina a scris:

Comode tare tampoanele interne, aproape uitam ca sunt la ciclu... uff, dar pe cat sunt de comode, pe atat de rau fac. Eu am patit-o rau cu candida de la ele, asa ca am renuntat. Poate o sa mai folosesc dar in cazuri cu totul si cu totul speciale.
Absorbantele mi se par si mie tare neplacute, ca urmare le folosesc doar in cazul in care plec pentru mai mult timp de acasa pentru ca sun mai sigure. Cat timp sunt acasa, radeti daca vreti, folosesc vata infasurata in fasa lata de tifon ca sa nu se lipeasca asa neplacut. Cu banala vata, senzatia de umezeala calda, inabusala sa-i zic asa, nu mai apare.

Cum sa faci candida de la tampoane?? Eu consider ca daca le folosesti corect exact cum scrie in prospect, nu pui mana murdara pe ele inainte sa le introduci...chiar nu ai cum sa patesti ceva. Oricum nici o boala nu se ia de la un tampon. Si rana pe col? cum??? il introduci cu pistolu'?

Offline

 

#45 2007-08-18 01:11:37

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

ba se poate sa faci


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#46 2007-08-18 08:54:46

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

rallu...rana pe col se poate face si de la actele sexuale...care de obicei sunt mai fine decat un tampon...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#47 2007-08-18 09:37:46

sweet_di
Full member
Inregistrat: 2007-04-02
Mesaje: 408

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

eu folosesc tot ob-uri din cauza caldurii, dar in general folosesc tampoane normale...always...dar am observat in ultima vreme de ob-uri k m-au iritat.....abia astept sa scap de ele sincer....smile


To live is the rarest thing in this world.....most people exist, that's all (Oscar Wild)

Offline

 

#48 2007-08-18 09:59:39

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

Rallu a scris:

Satina a scris:

Comode tare tampoanele interne, aproape uitam ca sunt la ciclu... uff, dar pe cat sunt de comode, pe atat de rau fac. Eu am patit-o rau cu candida de la ele, asa ca am renuntat. Poate o sa mai folosesc dar in cazuri cu totul si cu totul speciale.
Absorbantele mi se par si mie tare neplacute, ca urmare le folosesc doar in cazul in care plec pentru mai mult timp de acasa pentru ca sun mai sigure. Cat timp sunt acasa, radeti daca vreti, folosesc vata infasurata in fasa lata de tifon ca sa nu se lipeasca asa neplacut. Cu banala vata, senzatia de umezeala calda, inabusala sa-i zic asa, nu mai apare.

Cum sa faci candida de la tampoane?? Eu consider ca daca le folosesti corect exact cum scrie in prospect, nu pui mana murdara pe ele inainte sa le introduci...chiar nu ai cum sa patesti ceva. Oricum nici o boala nu se ia de la un tampon. Si rana pe col? cum??? il introduci cu pistolu'?

mie medicul ginecolog mi a spus sa evit ob urile si panty urile...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#49 2007-08-18 10:56:49

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

de la ob mai ales daca nu sunt puse cum trebuie poti sa te alegi cu rana pe col iar de la panty uri poti sa faci candida smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#50 2007-08-18 11:45:43

kitty_024
Full member
Inregistrat: 2007-07-04
Mesaje: 387

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

nu stiam k poti sa te raneshti cu ob-urile:( is destul de confortabile.eu mai folosesc uneori, k mai am perioade knd ma tine menstra reo7-10zile si ma irit de la absorbante,,sau knd merg la mare k sa pot sta pe plaja cu slipi.
   zicea cineva mai devreme de ob-uri ,dak dizvirginaza sau nu.eu zic k nu,ptru k am folosit ob-uri(mini) inainte sa o fac prima oara,si tot ma durut,si tot mi-a curs sange,si prima,si a 2a oara:Psad sau poate alea mai mari or mai 'periculoase'..pot largi himenul cred..dar nu folosesc marii,k incomodeaza.

Offline

 

#51 2007-08-18 12:24:02

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

auziti pe voi nu v-a usturat sauv durut cnd ati scos tamponul? era din ala micutz...da sunt confortabile dar uite ca se poate face rana pe col de la ele....am fost al farmacie cu o prietena care si-a luat ob-uri si a intrebat-o p farmacista si i-a zis k nu dezvirginaza si sa-si ia dn alea mici....fata fiind virgina. nushu ma gandesc ca e ca un ovul  tampnul ala.... si din cate stiu ovulele nu sunt recomandate virginelor.deci care este mit si care-i adevar?

Ultima oara a fost editat de blue_elf (2007-08-18 12:24:44)


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#52 2007-08-18 13:47:05

kitty_024
Full member
Inregistrat: 2007-07-04
Mesaje: 387

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

nuj sincer..de durut doare numa dak nu e plin knd il scoti..sau dak  nu il bagi destul.ji ai dre[ptate...mai mult ustura dekt doare.dar ar dezvirgina atunci avand in vdre k eu am folosit de ff multe ori,nu ar fi trebuit sa ma doara knd mo dezvirgo 'ubitu meu,nope?dar a durut putin si a curs sange curat si cu putin tesut si prima si a doua oara knd am facut-o si a durut si a 2a oara la penetrare,si mini am folosit...deci nu crek dezvirgineaza:P poate il fac ,mai elastic..alea mari,k alea mici nici atata nu au facut:P..la mn cel putin:P

Offline

 

#53 2007-08-18 14:31:04

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

daca introduci ceva in vagin himenul intact fiind risti sa il rupi ca e tampon ,ovul,deget sau penis rotfl2).ideea este ca virginele dupa capul meu nu ar trebui sa foloseasca ob-uri ,dar daca ele vor sa isi rupa singure himenul asta e treaba lor smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#54 2007-08-18 19:15:43

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

zicea doctoressa k himenul e la 2 4 cm de intrarea in vagin. varful tamponului intra mai mult


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#55 2007-08-18 19:18:22

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

dar himenul este elastic...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#56 2007-08-18 20:29:05

domino
Full member
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 250

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

exact...daca ar fi atat de mare probabilitatea sa te dezvirgineze, nu credeti ca zburau de mult de pe piata?


Nothing happens without a reason...

Offline

 

#57 2007-08-18 20:32:09

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Tampoane interne sau absorbante...?

multe chestii care fac ra inca se gasesc pe piata.intrebare daca cu degetul poti sa rupi himenul cu n ob. de ce nu se poate?????


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.