homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am nevoie de un sfat de la proaspetele mamici dar si de la gravidute!!


#1 2009-11-27 23:58:16

M_M
Full member
Inregistrat: 2006-10-10
Mesaje: 594

am nevoie de un sfat de la proaspetele mamici dar si de la gravidute!!

buna fetele. am o mica problema. acum cateva minute am fost la baie si am gasit o pata maronie. sunt insarcinata in 14 sapt si 3 zile. aceste pete le-am avut si la inceput cand am depistat ca sunt insarcinata. acum 2 saptamani am fost la control si mi-a facut eco transvaginala iar a doua seara am sangerat. am fost la urgenta si mi-a zis ca bebe este ok e posibil din cauza ecotv sa-mi fi atins colul si de asta am sangerat. acum nu e sangerare, este doar o pata. am sa verific dupa cateva minute sa vad in ce stadiu este. sincera sa fiu sunt putin ingrijorata daca se agraveaza plec la urgente dar pana una alta m-am gandit sa cer un sfat aici de la voi care ati trecut prin asta si sa-mi spuneti daca sunt normale sau .... ufff. recunosc ca azi n-am fost foarte potolita, am exagerat am stat in bucatarie mai toata ziua. va rog mult astept un sfat, o parere din partea voastra. va multumesc mult de tot.


bebe 22.05.2010 a venit pe lume minunea noastra Radu Stefan. multumim Domnului rugaciune pt copilul sanatos pe care ni l-a dat.

"Fericirea nu este ceva gata facut. Ea vine din faptele tale." - Dalai Lama

Offline

 



#2 2009-11-28 06:51:01

walkiria_c
Full member
De la: Brasov
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 739

Re: am nevoie de un sfat de la proaspetele mamici dar si de la gravidute!!

fuguta la spital...sau macar sa-ti suni dr sa-i spui ce si cum...eu am o mica mica sangerare doar dupa ce mi s-au recoltat culturi de col si atat...ai grija de tine si sa ne tii la curent...

Ultima oara a fost editat de walkiria_c (2009-11-28 06:51:07)


Perfectiune, pisc de lacrimi greu...te stie numai D-zeu.
mami de Eduard Andrei

Offline

 

#3 2009-11-28 08:01:17

M_M
Full member
Inregistrat: 2006-10-10
Mesaje: 594

Re: am nevoie de un sfat de la proaspetele mamici dar si de la gravidute!!

walkiria_c multumesc mult pt raspuns. nu am fost la spital pt ca fost doar aia pata, am vazut-o dupa ce am fost la baie. in rest nu am mai avut nimic, nu s-a agravat. ma simt bine acum sper sa fie ok daca nu cu siguranta la spital voi merge. multumesc inca o data.


bebe 22.05.2010 a venit pe lume minunea noastra Radu Stefan. multumim Domnului rugaciune pt copilul sanatos pe care ni l-a dat.

"Fericirea nu este ceva gata facut. Ea vine din faptele tale." - Dalai Lama

Offline

 

#4 2009-11-28 08:08:34

walkiria_c
Full member
De la: Brasov
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 739

Re: am nevoie de un sfat de la proaspetele mamici dar si de la gravidute!!

pentru nimic....dar ar trebui totusi sa-ti suni medicul care iti urmareste sarcina si sa-i spui...el hotaraste ce e de facut..

Ultima oara a fost editat de walkiria_c (2009-11-28 08:08:42)


Perfectiune, pisc de lacrimi greu...te stie numai D-zeu.
mami de Eduard Andrei

Offline

 

#5 2009-11-28 08:20:13

M_M
Full member
Inregistrat: 2006-10-10
Mesaje: 594

Re: am nevoie de un sfat de la proaspetele mamici dar si de la gravidute!!

l-as suna, dar eu nu sunt in tara si aici e mai greu. ai probleme mergi la urgente, e cam aiurea. n-a fost pata de sange.stii secretia normala, a fost putin colorata spre maroniu. atat. nu a fost ca data trecuta cand a curs sange de m-am speriat rau, atunci am fugit direct fara discutii. am stat toata noaptea cu grija si am avut numai cosmaruri. de asta sunt treaza la ora asta. sper sa fie bine azi.


bebe 22.05.2010 a venit pe lume minunea noastra Radu Stefan. multumim Domnului rugaciune pt copilul sanatos pe care ni l-a dat.

"Fericirea nu este ceva gata facut. Ea vine din faptele tale." - Dalai Lama

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-11-28 09:33:37

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: am nevoie de un sfat de la proaspetele mamici dar si de la gravidute!!

Ar putea sa fie de la eco vaginala. Eu am avut pete maro inca de la inceputul sarcinii din cazua placentei.
Sangerarile maro nu sunt motiv de panica, asta mi-a spus mie dr, sunt ori sangerari mai vechi ori cheaguri de sange care se eliminina


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#7 2009-11-28 12:38:12

M_M
Full member
Inregistrat: 2006-10-10
Mesaje: 594

Re: am nevoie de un sfat de la proaspetele mamici dar si de la gravidute!!

eco am facut-o a cum 2 sapt. nu este maro maro, secretia aceea obisnuita nu este alba este foarte putin colorata. nu este sange. de asta am stat un pic linistita. si am momente cand ma doare burta ori jos, ori sus, un fel de crampe, nu stiu sa le explic. astea or fi probabil de la bebe pt ca se dezvolta si el, nu? nu stiu ce sa zic. cateodata am impresia ca ma mint singura smile de asta am intrat aici sa mai cer un sfat de la voi. va multumesc din suflet pt raspunsuri.


bebe 22.05.2010 a venit pe lume minunea noastra Radu Stefan. multumim Domnului rugaciune pt copilul sanatos pe care ni l-a dat.

"Fericirea nu este ceva gata facut. Ea vine din faptele tale." - Dalai Lama

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.