homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!-7


#115 2010-01-06 13:52:38

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Si totusi, de ce un om ar tine o relatie daca sexul nu merge si se ajunge la jigniri? Doar ca sa fie? Sunt de 2 ani impreuna din ce am inteles. 2 ani sunt nesemnificativi in comparatie cu viata unui om. Eu am un principiu: nu iti este ok cu o persoana, ai incercat sa discuti cu ea, sa remediezi, du-te la altul si lasa-l. Pentru ca ai dreptul sa fii fericita, sa te simti in siguranta, sa ai orgasme multiple si tipete de placere. Iar eu una nu inteleg ce este tot acest factor de stres. Sunt de parere ca atunci cand esti cu cineva, comunici despre problemele pe care le ai, le rezolvi impreuna, explici si cauti o solutie. Nu te stresezi singur degeaba, ca mai rau faci. Dar asta e doar parerea mea mea.

Mai mult, mi se pare la fel de normal ca tipul sa ii arate tipei ca o vrea. Ca sa stau cu o leguma, pot si eu. Sau ma mut cu cel mai bun prieten al meu si am scapat de-o grija, ca pana la urma tot aia e. Poate ca eu sunt mai superficiala, dar peste anumite chestii nu trebuie sa treci, mai ales daca persista. Are el o problema si nu te lasa sa-l ajuti? Sa si-o rezolve singur atunci.

Offline

 

#116 2010-01-06 17:04:27

irina35
Membru
Inregistrat: 2010-01-06
Mesaje: 4

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

fetelor....haideti sa nu mai fim asa de radicale si sa dam sfaturi care sa fie constructive pentru Camelia si sotul ei.Sunt sigura ca dupa ce Camelia a purtat discutia ceea mai dura el,el se gandeste probabil la ce i-a spus el ei si probabil ca acum ii pare rau ca a jignit-o si nu sa gandit ca consecinte ar avea.A spus ca poate si el greseste pe undeva si are si el ceva probleme,chiar daca a trebuit sa se ajunga la o ditamai cearta intre ei doi.
Daca Camelia ar fi epuizat toate sansele de a mai face ceva in legatura cu aceastra problema nu cred ca ar mai fi scris pe acest forum.Poate ea considera ca omul cu care este si cu care sa casatorit si se intelege bine mai merita o sansa.Daca vroia sa termine relatia cu el ar fi facut-o si nu mai apela la ajutorul nostru asa ca haideti sa vedem miezul problemei si nu invelisul.Ea a spus ca la inceput nu erau asa atunci inseamna ca problema nu exista pe atunci din moment ce el era mai activ.Eu una asa deduc din ce a spus camelia.Faptul ca ei avu avut o discutie mai dura,cei drept,faptul ca el a si  citit ce sa scris pe aici,faptul ca ea sa dus la acel prieten si sa intalnit cu el ar fi trebuit sa-l trezeasca instant si sa constientizeze.Faptul ca a spus ca ii pare rau pentru ce a spus inseamna ca la trezit deja si ca intradevar nu cred ca a spus-o doar de dragu de a spune ceva.Poate trebuia sa fie scuturat putin sau putin mai mult ca sa-si dea seama ca nu este numai el si ca mai are pe cineva de care trebuie sa aiba mai multa grija,daca pot sa spun asa.
Eu sunt mai optimista de fel si cred ca lucrurile se pot rezolva si altfel decat o simpla despartire  definitiva.Asa ca asteptam vesti de la tine.Sper sa se rezolve problema ta cu sotul tau.

Offline

 

#117 2010-01-06 17:19:58

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

irina35 a scris:

Faptul ca ei avu avut o discutie mai dura,cei drept,faptul ca el a si  citit ce sa scris pe aici,faptul ca ea sa dus la acel prieten si sa intalnit cu el ar fi trebuit sa-l trezeasca instant si sa constientizeze.Faptul ca a spus ca ii pare rau pentru ce a spus inseamna ca la trezit deja si ca intradevar nu cred ca a spus-o doar de dragu de a spune ceva.Poate trebuia sa fie scuturat putin sau putin mai mult ca sa-si dea seama ca nu este numai el si ca mai are pe cineva de care trebuie sa aiba mai multa grija,daca pot sa spun asa.
Eu sunt mai optimista de fel si cred ca lucrurile se pot rezolva si altfel decat o simpla despartire  definitiva.Asa ca asteptam vesti de la tine.Sper sa se rezolve problema ta cu sotul tau.

Si faptul ca a spus ca ii pare rau l-a facut sa constientizeze ceva? Eu pot sa spun cuiva ca il iubesc si ca as face orice pt el fara sa simt deloc acest lucru. Si pot fi cea mai ipocrita persoana de pe pamant, incat sa te fac sa crezi ceea ce vreau eu. Bine ca nu i-a trimis si un mail cu chestia asta. Ca sa fie si mai personal.

Din moment ce nu are nicio reactie, ar trebui sa fie lasat sa se duca unde vede cu ochii. Cel putin vreo cateva saptamani, ca sa se prinda si el pe ce lume traieste. Daca chiar tine la ea, se va schimba. Daca nu, altul, ca lumea e plina de barbati.

Offline

 

#118 2010-01-06 17:20:20

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

offtopic irina, nu te supara, dar ca psiholog ai putea sa fii mai coerenta si sa folosesti cratima mereu.

Offline

 

#119 2010-01-07 15:10:37

irina35
Membru
Inregistrat: 2010-01-06
Mesaje: 4

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Eu cred ca am fost destul de coerenta in ce am vrut sa spun, poate m-am intins la vorba si de asta al lungit-o asa, dar sper sa-i fie de folos.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2010-01-07 17:31:09

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Salutare tuturor! n-am mai intrat pentru ca am avut foarte mult de lucru, stres cu jobul...stiti si voi cum e! Multumesc tuturor pentru sfaturi, din pacate nu pot sa raspund fiecaruia in parte.
va scriu pt ca am noutati. Sotul meu si-a dat seama ca a gresit si se vede ca-i pare rau. Sper doar sa nu fie fenomenul orice minune nu tine mai mult de trei zile. De curand, mi-a facut un cadou foarte dragut...implinim si noi cateva luni de la casatorie. Mi-a zis ca asta este motivul pentru care mi-l face si nu ca sa-l iert. Aici il cred pt ca eu spun de multe ori ca nu suport oamenii care-ti dau in cap si apoi vin cu cadouri sa te imbuneze.
Vreau sa zic ca ieri am facut dragoste in doua reprize si nu stiu cum s-a facut ca l-a tinut mai mult de o ora si nu 5 min asa cum pretindea el ca e normal. I-am aratat ca nu sunt frigida asa cum ma acuzase si pot sa simt placere sexuala dar in conditiile alea nu prea aveam cum.
Plus de asta i-am aratat ca nu are nici o problema ci pur si simplu era comod si gasea filmele si documentarele mai interesante decat sa comunice cu mine.
Sper sa-l tina aceasta schimbare pt ca asa cum v-am zis, ne intelegem bine pe celelalte planuri.

Offline

 

#121 2010-01-07 17:39:33

taniusha
Full member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 275

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

camelialia a scris:

Salutare tuturor! n-am mai intrat pentru ca am avut foarte mult de lucru, stres cu jobul...stiti si voi cum e! Multumesc tuturor pentru sfaturi, din pacate nu pot sa raspund fiecaruia in parte.
va scriu pt ca am noutati. Sotul meu si-a dat seama ca a gresit si se vede ca-i pare rau. Sper doar sa nu fie fenomenul orice minune nu tine mai mult de trei zile. De curand, mi-a facut un cadou foarte dragut...implinim si noi cateva luni de la casatorie. Mi-a zis ca asta este motivul pentru care mi-l face si nu ca sa-l iert. Aici il cred pt ca eu spun de multe ori ca nu suport oamenii care-ti dau in cap si apoi vin cu cadouri sa te imbuneze.
Vreau sa zic ca ieri am facut dragoste in doua reprize si nu stiu cum s-a facut ca l-a tinut mai mult de o ora si nu 5 min asa cum pretindea el ca e normal. I-am aratat ca nu sunt frigida asa cum ma acuzase si pot sa simt placere sexuala dar in conditiile alea nu prea aveam cum.
Plus de asta i-am aratat ca nu are nici o problema ci pur si simplu era comod si gasea filmele si documentarele mai interesante decat sa comunice cu mine.
Sper sa-l tina aceasta schimbare pt ca asa cum v-am zis, ne intelegem bine pe celelalte planuri.

(Nu am comentat la subiec tinsa lam citit in intregime..)Felicitari!!! Sper so tina tot asa wink ma bucur mult pt voi si succese patfierbinte  patfierbinte  patfierbinte  patfierbinte

Offline

 

#122 2010-01-07 18:01:42

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

camelia..ai vazut ca se poate??
ma bucur ptr voi,poate chiar se ,,da pe brazda,,...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#123 2010-01-07 22:21:16

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Ma bucur foarte mult pt. tine.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#124 2010-01-07 22:55:23

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

bravo! smile

Offline

 

#125 2010-01-07 23:18:53

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Bravo!   applause

Sa ne tii la curent!


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#126 2010-01-08 15:03:53

irina35
Membru
Inregistrat: 2010-01-06
Mesaje: 4

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Chiar ma intrebam de ce nu ai mai scris nimic.
Cred ca si-a dat seama ca a gresit si acum sper ca totul sa mearga bine intre voi.Ati facut dragoste in doua reprize?si la tinut in mai mult de o ora spui tu?
Inseamna ca este ok si ca nu are probleme cu jucaria.Ma bucur pentru tine si sper sa fie ok si in continuare tot asa.Acum ca vine weekend-ul poate sta si el mai mult in pat dimineata si atunci sari si tu pe el si aplica ce ti-am spus in posturile anterioare si vezi cum reactioneaza.Ar trebui sa reactioneze bine, sa fie mai receptiv la stimuli.Poate in weekend nu mai este asa de presat cu serviciul si poate nu-i mai sta gandul asa de mult la problemele de la munca,desi ai spus tu ca la el la munca situatia este destul de nasoala.
Asteptam vesti in continuare de la tine.

Offline

 

#127 2010-01-08 17:03:18

Pako
Full member
De la: Brasov
Inregistrat: 2010-01-04
Mesaje: 419

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

camelialia a scris:

Sper doar sa nu fie fenomenul orice minune nu tine mai mult de trei zile.

cu putina ambitie,multe fluide,niste energizante,si daca are nevoie,si niste "alb?strele",se poate  applause


glumesc,ma bucur foarte mult pentru voi,sa o tineti tot asa! patfierbinte

Ultima oara a fost editat de Pako (2010-01-08 17:04:02)


Anyone can die.Stare into death's eyes but have the courage to live.

Offline

 

#128 2010-01-08 17:58:27

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

daaa.era o idee buna cu week-endul numai ca e posibil sa lucrez eu. Ma bucur ca i-a iesit din cap faptul ca s-ar putea sa aiba probleme cu jucaria.Nu mai stiu daca v-am mai spus pe aici dar a vb cu un amic de-al lui sexolog si i-a zis ca poate sa incerce sa se culce mai devreme ca e obosit si de-aia nu are chef. Bineinteles ca sotul meu nu vroia, documentarele si filmele erau pe primul loc. Aseara am avut mult de lucru si am stat cu ochii in laptop pana pe la vreo 12 noaptea. I-am zis sa ne culcam si mi-a zis ca ramane sa se uite la nu stiu ce documentar. M-am tinut de capul lui sa se culce, sa se odihneasca.
m-a ascultat si s-a culcat! cred ca-si da seama si el ca n-o zic spre raul lui!

Offline

 

#129 2010-02-11 14:21:29

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

*

Ultima oara a fost editat de sleeping_beauty (2010-09-26 09:54:21)

Offline

 

#130 2010-02-16 20:03:04

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

luminitza a scris:

camelia s-a mai schimbat ceva ? puss

salutare! scuze, acum am vazut intrebarea!
Pai pot sa spun ca suntem ok si minunea vad ca tine mai mut de 3 zile (Doamne ajuta!). Cred ca a inteles ca nu era normal sa avem o astfel de relatie si acum se comporta ca un sot normal. Uneori o facem si de 2 ori pe noapte si eu ma simt iar ca la inceput. Sa speram ca ne va tine!
Cred ca a fost o lectie destul de dura dar buna pentru el!

Offline

 

#131 2010-02-16 20:32:30

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

applause  bravo bravo

Offline

 

#132 2010-02-16 21:27:31

taniusha
Full member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 275

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

Felicitari!! ma bucur mult pt u puss

Offline

 

#133 2010-02-16 21:40:58

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: sotul meu nu vrea sa faca dragoste cu mine...ajutor!

*

Ultima oara a fost editat de sleeping_beauty (2010-09-26 09:54:48)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.