homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Picatura de placere..adevara sau mit?-6


#96 2010-08-08 21:46:58

andreutza89.dreaming
Full member
Inregistrat: 2009-08-12
Mesaje: 389

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

eu sincer la al meu am simtit un gust asa mai sarat putin.... va    ahhh ce as mai vrea putin...  drool   big_smile  offtopic   deja mi-e dor de el styrka   teiubesc


“Dragostea noastra a inceput k o scanteie.Niciunul din noi nu a simtit cand sa aprins focul magic intre noi.Tot ce ne amintim e k am fost rapusi de o dragoste  puss si puss  de care nu ne putem vindeca...:k�ra:

Offline

 

#97 2010-08-08 22:11:07

Alessya_13
Sr. member
De la: in braţele lui :x
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 1248
Site

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

la asta ma asteptam si eu, insa...nimic. oare sa nu existe la el asta?


Să nu batjocorim dragostea, cu ea nu se joacă nimeni, iar ea nu se joacă cu nimeni! http://nomoreclouds.wordpress.com

Offline

 

#98 2010-08-09 10:34:11

Alessya_13
Sr. member
De la: in braţele lui :x
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 1248
Site

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

aproximativ....


a smile si nu imi pare rau. de data asta cred ca a fost o decizie corecta


Să nu batjocorim dragostea, cu ea nu se joacă nimeni, iar ea nu se joacă cu nimeni! http://nomoreclouds.wordpress.com

Offline

 

#99 2010-08-29 00:30:32

deea_si
Full member
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 607

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

So... prietenului meu, cand se excita foarte tare, adica inainte sa o facem, ii curge putin mai mult decat o picatura de placere.. cand se ridica de pe mine de exemplu, sa-si puna prezervativul, deja simt vreo 2-3 picaturi cum curg pe abdomenul meu.. iar penisul lui e ud destul de tare. Nu cred ca e ejaculare precoce, pentru ca nu e nici chiar atat de mult cat un ejaculat, plus ca-l tine apoi ceva timp si ejaculeaza destul de mult. Problema mea e ca daca el inainte sa-si puna prezervativul, atinge atat lichid si il lasa pe prezervativ, cat de riscant e? Sau..cu alte cuvinte, picatura asta a placerii cum mai e numita, poate fi atat de.."multa" dar sa contina muuuult mai putini spermatozoizi?


*Even the biggest failure, even the worst, beats the hell out of never trying.
*Sa fii veterinar este unul din cele mai speciale lucruri din lume hjarta
*16.04.13 - cea mai frumoasa zi

Offline

 

#100 2010-08-29 18:19:31

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

Picatura placerii contine spermatozoizi ramasi pe canal de la o ejaculare anterioara... daca de la ultima ejaculare a facut pipi, nu mai e nici o problema tongue Riscul apare la partide de sex repetate.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2010-09-04 22:13:40

amelie35
New member
Inregistrat: 2010-09-04
Mesaje: 13

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

Buna. Eu folosesc anticonceptionale Yaz. Am vazut ca aici este vorba despre picatura placerii. Prietenul meu am observat ca are asa ceva, dar nu-mi dau seama daca este cazul sa-mi griji pt asta avand in vedere ca el nu ejaculeaza in mine. Help !

Offline

 

#102 2010-09-04 22:40:03

deepsleep
Full member
Inregistrat: 2009-03-19
Mesaje: 178

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

daca iei anticonceptionale nu vad de ce ti-ai face griji pentru orice picatura...

Offline

 

#103 2010-09-05 01:14:44

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

yoyolina a scris:

Picatura placerii contine spermatozoizi ramasi pe canal de la o ejaculare anterioara... daca de la ultima ejaculare a facut pipi, nu mai e nici o problema tongue Riscul apare la partide de sex repetate.

sunt cam in ceata la ora asta big_smile faceti'ma sa inteleg si sa'mi alung niste ganduri care in ultima perioada nu imi dau pace...deci ce spui tu este 100% adevarat? adik daca am avut 2 contacte...dupa primul contact el a urinat...din ce spui tu sunt sanse 0 sa ramai insarcinata chiar daca apare aceasta picatura a placerii...am inteles bine nustiu  dar la primul contact ??? eu stiam ca poti ramane insarcinata....pana la urma cum e  va


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 

#104 2010-09-05 01:56:55

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

oanaflori...ce vrei sa stii exact?
tu iei AC?
tongue


fucking perfect...

Offline

 

#105 2010-09-05 14:28:13

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

cred ca am fost destul de clara... am luat ac ...acum nu mai iau


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 

#106 2010-09-05 14:49:39

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

Daca a facut pipi dupa prima ejaculare, au murit toti spermatozoizii ramasi pe canal (ei mor in contact cu apa, daramite cu urina, care are si acid si alte chestii). Asta e parerea mea smile

Aaa...si faza cu "picatura placerii", din cate stiu eu, e urmatoarea: e lichid care ajuta la lubrifiere. Cand se produce ejacularea, acest lichid se amesteca cu spermatozoizii (care saracii stau de capu' lor pe acolo, si au nevoie de ceva umed cu care sa se amestece ca sa fie expulzati). Lichidu' ala oricum e eliminat la inceputul actului sexual, dar e limpede si "pur", neamestecat cu chestii inotatoare cu coada, repet, decat in cazul ejacularii.

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2010-09-05 14:53:55)


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#107 2010-09-05 18:06:17

amelie35
New member
Inregistrat: 2010-09-04
Mesaje: 13

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

deepsleep a scris:

daca iei anticonceptionale nu vad de ce ti-ai face griji pentru orice picatura...

pai nu stiu.. cu toate ca nu ejaculeaza inauntru.. mi-e frica.. lol.. la insistentele mele el isi pune si prezervativ la 80 % din cazuri.. si mi-e putin teama...si oricum.. placerea e mai mare fara prezervativ.. dar.. nah.. mi-a fost un pic teama.. pt ca eu am intrebat o prietena ce e cu secretia aia.. si tipa mi-a spus ca cica asa au baietii mereu.. ca e normal.. dar.. ei au atunci cand sunt super excitati sau cateodata noaptea?.. sa ma corecteze cineva daca gresesc.. multumesc pt raspuns oricum big_smile

Offline

 

#108 2010-09-05 19:46:09

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

amelie, atata timp cat iei anticonceptionale corect, poate sa ejaculeze linistit in tine, asa ca nu te mai stresa pentru nicio picatura. Asa de ce mai iei anticonceptionale daca folositi prezervativ?

Offline

 

#109 2010-09-06 09:38:04

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

Amelie, au secretia respectiva tot timpul cand sunt excitati, fie ca e vorba de preludiu sau de un vis umed (tocmai de la secretia aia ii zice vis umed). Precum spuneam mai devreme, e un lubrifiant natural...creierul le spune sa pregateasca vaginul partenerei de penetrare smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#110 2010-09-06 21:11:07

amelie35
New member
Inregistrat: 2010-09-04
Mesaje: 13

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

taisha a scris:

amelie, atata timp cat iei anticonceptionale corect, poate sa ejaculeze linistit in tine, asa ca nu te mai stresa pentru nicio picatura. Asa de ce mai iei anticonceptionale daca folositi prezervativ?

pai.. de nebuna ce sunt in primul rand.. si in al doilea rand pt ca sunt Toma necredinciosu` lol.. 
ni s-a intamplat o data sa se rupa prezervativul si el sa ejaculeze pe langa mine.. s-a intamplat.. si desi eu luam Ac m-am speriat. Ei.. am fost rapid la farmacie.. si farmacista mi-a zis ca exista un pericol.. etc etc.. si m-a speriat .. deja ma gandeam la pilula de-a doua zi.. ei.. mama mi-a spus sa stau linistita.. dar nah.. Oricum.. multumesc mult big_smile

Offline

 

#111 2010-09-06 21:26:23

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

picatura limpede se mai numeste....wink) bine...e o picatura mai mare...sau chiar pot fi doua trei picaturi, depinde de interpretare...
dar nu asta vroiam sa zic, ci faptul ca picatura asta umezeste capul si pielea de pe langa... ca sa nu se frece aiurea si sa iasa fum, nu umezeste vaginul si nici nu-l pregateste pentru penetrare... alcool pentru asta e nevoie de ceva mai multa "umezeala"...
nah, stiti voi ca doar vi se intampla (mai mult sau mai putin) frecvent...puss


fucking perfect...

Offline

 

#112 2010-09-07 12:57:25

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

luisjota a scris:

picatura limpede se mai numeste....wink) bine...e o picatura mai mare...sau chiar pot fi doua trei picaturi, depinde de interpretare...
dar nu asta vroiam sa zic, ci faptul ca picatura asta umezeste capul si pielea de pe langa... ca sa nu se frece aiurea si sa iasa fum, nu umezeste vaginul si nici nu-l pregateste pentru penetrare... alcool pentru asta e nevoie de ceva mai multa "umezeala"...
nah, stiti voi ca doar vi se intampla (mai mult sau mai putin) frecvent...puss

Ba pregateste si vaginul, in functie de cantitate tongue Ma rog, nu aia e important smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#113 2010-09-07 13:15:29

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

yo, nu pregateste vaginul....ca-l pregatiti voi ...poate doar uda "umpicutz" labiile ca sa alunece bine la intrare, daca tipul respectiv inca n-a invatat ca trebuie sa le desfaca mai intai cu limbutza, oral...in preludiu si sa le umezeasca bine, ca sa nu aiba probleme la intrare...si nici s-o faca pe biata fata sa-si muste buzele de durere daca intra ca nesimtitul.....hihihi
smile


fucking perfect...

Offline

 

#114 2010-09-07 19:29:30

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Picatura de placere..adevara sau mit?

Pai de intrare era vorba, nu de adancuri,mai tongue Ca centimetrul ala de la intrare e rareori bine lubrifiat, si aici intervine masculul.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.