homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?-9


#153 2010-03-18 13:07:08

Soldier
Banat
Inregistrat: 2010-03-16
Mesaje: 450

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Daca e doar fizic, as ierta.


Inofensiv ca un fluturas

Offline

 

#154 2010-03-18 13:11:40

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Chiar si asa as avea mari cosmaruri. Oricum, inainte de o eventuala despartire as sta sa cantaresc muuult si bine ce-as suporta mai usor: viata fara el, sau cu el stiind ce-a facut.


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#155 2010-03-18 15:10:45

Greenvision
Full member
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 241

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

CLDana a scris:

de multe ori am zis ca nu l as ierta, dar pusa in fata situatiei chiar nu stiu ce as face

da nu-ti dau ocazia iubita sa poti sa ma ierti sac   kram

Ultima oara a fost editat de Greenvision (2010-03-18 15:11:26)


ente....

Offline

 

#156 2010-04-16 23:08:04

CoffeeCup
New member
Inregistrat: 2010-03-24
Mesaje: 40

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

As putea sa iert,dar nu sa trec peste.Orgoliul meu e prea mare lol
Chiar daca as trece peste 'inselat',increderea ar fi egala cu 0,nu l-as mai privi cu aceeasi ochi cand stiu ca eu nu am fost de ajuns pentru el si a ajuns sa ma insele.M-as simtit foarte jignita si nu i-as acorda a2a sansa.
Am facut aceasta prostie,am acordat a2a sansa si dupa 3 luni m-a inselat din nou si de atunci m-am invatat minte >smile

Offline

 

#157 2010-05-08 01:16:34

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Nu as putea niciodata ....si totodata mi-as dori ca nici el sa nu ma ierte.......

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2010-05-09 14:34:14

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

sincer cred ca pana nu esti pus in fata faptului nu ai de unde sa sti....acum zic ca nu...in principiu, dar cunosc multe pers care au iertat si nu le pot judeca....acum depinde de situatie in imprejurari ...etc....


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#159 2010-05-09 22:36:30

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

eu stiu sigur ca nu as ierta, si am motivele mele sa spun asta. nu am fost inselata pana acum, dar daca ar fi sa aflu, mi`as calca pe inima oricat de greu ar fi si as pune punct...


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#160 2010-05-12 20:20:51

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

?n principiu cred că aş ierta. Există mai multe feluri de iubire, sau mai bine zis, iubirea trece prin mai multe stadii, şi de multe ori se face confuzie ?ntre iubire, pasiune, atracţie, ?ndrăgostire... Şi nu cred că există relatie fericită ?n care toate au fost roz, de la ?nceput p?nă la sf?rşit  (şi aici mă refer la căsniciile de zeci de ani), ?n care toate au mers ca pe roate, făra infidelităţi, pentru ca perfecţiunea nu există şi e inutil să alergăm după ea.
O relaţie fericită, durabilă, in care să nu se acumuleze frustrări de nici o parte, este o relaţie ?n care fiecare poate să fie el ?nsuşi, şi ?i dă acest drept şi celuilalt.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#161 2010-05-20 23:28:26

cenusareasa_ta
New member
Inregistrat: 2009-06-22
Mesaje: 55

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

nu l-as ierta pt ca odata ce tu lasi de la tine si il ierti el va continua sa procedeze la fel...stiind ca tu il vei ierta din nou...asa ca ma bine  wave

Offline

 

#162 2010-05-20 23:41:02

autumn.dreams
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 162

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

L-as ierta....dar nu as mai putea continua cu el.Mai ales daca s-ar fi intamplat si ceva intre noi.daca chiar as vedea ca vrea o adoua sansa..si se straduie..si...imi dmeonstreaza ca a fost doar o...chestie,atunci poate ar primi o a doua sansa.Dar si aia asa...cu garda sus.

Offline

 

#163 2010-05-20 23:42:39

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

autumn.dreams a scris:

L-as ierta....dar nu as mai putea continua cu el.Mai ales daca s-ar fi intamplat si ceva intre noi.daca chiar as vedea ca vrea o adoua sansa..si se straduie..si...imi dmeonstreaza ca a fost doar o...chestie,atunci poate ar primi o a doua sansa.Dar si aia asa...cu garda sus.

hmm..si preferi sa stai asa...cu garda sus? doar pt ca a venit el spasit si zice ca regreta...
just askin`


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#164 2010-05-21 10:55:13

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Chestia cu iertatul tine de orgoliul fiecaruia, cred.
Eu as fi dispusa sa iert si sa acord o a doua sansa, pe cand el mi-a spus clar ca nu ar putea sa faca asa ceva. Oricum la o faza din asta ar trebui ceva timp de gandire, pentru ca in momentul in care un partener calca stramb inseamna ca ceva scartaie in relatia actuala, si ca, probabil chiar nu are rost acea a 2a sansa, ca oricum mai devreme sau mai tarziu vor aparea 2 drumuri separate big_smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#165 2013-07-22 18:02:55

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

N-as putea sa il iert daca Doamne fereste m-ar insela. Efectiv n-as putea trece peste faptul ca a preferat sa mearga la alta, decat sa vorbeasca cu mine. Intr-adevar barbatii cauta in alta parte ce n-au acasa, dar as prefera sa imi zica asta si sa facem cumva sa fie bine.
Mereu mi-as imagina cum s-a culcat cu alta si i-as scoate ochii cu asta zilnic. Mi-as imagina cum a sarutat-o pe ea si cum i-a tras-o.
Vai de mine, ca as innebuni grater
Deci nu, nu l-as putea ierta si daca l-as iubi enorm de mult...

Offline

 

#166 2013-07-22 22:28:13

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

cred ca n-as putea nici eu ierta.. si nici macar un one night stand.. odata facut, il poti face si a 2-a, a n-a oara


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#167 2013-07-22 23:20:12

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Nici eu nu as ierta, pur si simplu m-ar macina mai mult sa stiu ca il iert, suntem din nou impreuna, dar avand in vedere ca increderea mea in el ar fi 0, as fi banuitoare mereu decat daca ne-am desparti si as stii ca nu eu am gresit si am fost vinovata pentru despartire. Atata timp cat eu nu o fac desi pot, am cu cine si rezist tentatiei, el de ce nu ar face-o. Nu..


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#168 2013-07-29 16:15:32

anouk75
Membru
De la: bucuresti
Inregistrat: 2013-07-29
Mesaje: 3

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

daca este doar o aventura si nu sunt alte implicatii... de ce sa strici o casnicie? smile
nimeni nu este furat dintr-o relatie. daca apare infidelitatea, ceva nu merge si, daca vrem musai sa dam vina pe cineva, vina apartine amandurora. este doar o parere smile


life can be so delicious smile

Offline

 

#169 2013-07-30 15:21:59

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

ce nu stii ,nu te omoara


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#170 2013-07-30 15:45:06

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

anouk, eu sunt de alta parere. Sunt sigura ca avem alte mentalitati fiecare. eu cred ca inselata odata, va mai insela si a doua oara. si daca ceva nu merge, de ce sa nu faceti amandoi sa fie bine, sa vorbiti despre asta si sa incercati sa reparati, nu sa fuga la alta la prima poticnire, mai ales intr-o casnicie. Eu, una, n-as suporta sa fiu inselata si oricat l-as iubi, m-as desparti de el, pentru ca asta inseamna ca a preferat sa plece in bratele alteia in loc sa incercam impreuna sa ne fie bine.
Intr-adevar, ce nu stii, nu te omoara, dar si daca as afla.....rotfl

Ultima oara a fost editat de pinkyheels (2013-07-30 15:45:21)

Offline

 

#171 2013-07-31 20:07:29

kalasnikov
New member
Inregistrat: 2013-07-31
Mesaje: 9

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

sigur n-as putea s-o iert.
sunt deschis la multe dar nu la tradare si injoseala.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.