homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Te poti dezvirgina cu Ob-urile?-2


#20 2010-02-09 19:22:41

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

ma abtin cu greu sa nu spun ceva urat, asa ca o sa incerc sa cenzurez. cum poti sa accepti sa iti spuna 'iubitul' sa nu mai porti tampoane. cat despre ce e el sigur ca trebuie sa curga, la asta chiar ma abtin.

Offline

 

#21 2010-02-09 21:49:49

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

ina...eu inainte sa imi incep viata sexuala mi-am pus un singur tampon pe care l-am tinut 10 minute pentru ca nu l-am suportat...si cu toate astea nu mi-a curs nicio picatura de sange...absolut deloc...dar prietenul meu nu s-a crizat...e documentat si stie care e faza...

documenteaza-l si tu pe el...arata-i ce am scris noi...mai cauta articole pe net si vedeti-va de vietile voastre in continuare...daca o sa curga sau nu sange...ce o fi o fi tongue


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#22 2010-02-09 22:06:28

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

hai mai, chiar nu i se pare nimanui strigator la cer ca el vrea sa curga sange? ca ei i se pare normal ca el vrea asta si se agita ca nu cumva sa il fi lipsit de aceasta mare onoare?

Offline

 

#23 2010-02-09 22:20:26

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

nu credeti ca poate faza asta cu sangele depinde si de el...de cat de atent si suav se poarta?...si in cazul asta...de ce ar mai fi asa de mandru ca ai umplut u un cearceaf cu sange?


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#24 2010-02-09 22:32:29

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

Daca vrea sange, sa fie sange!  box  Sunt la magazinele cu chestii traznite, capsule cu sange fals, ca-n filme. Bagi una, vine el cu arma din dotare, trage si atunci sa vezi sange.

Ma scuzati dar nu m-am putut abtine.  angel

Eu eram obsedata de treaba cu sangele, legata de prima ora, mi-era groaza ca o sa-mi petrec noaptea spaaland cearceafuri (decat de o potentiala durere) si n-am avut deloc. Da' si de-l punea  diablo  sa comenteze ceva cred ca-l zvanturam cu dezvirginarea lui cu tot.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2010-02-09 22:58:25

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

da...si eu eram ingrozita si stanjenita totodata de ideea asta...din fericire n-a fost sa fie tongue


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#26 2010-02-10 01:26:22

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

nici mie nu mi`a curs sange deloc..


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#27 2010-02-10 03:01:10

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

nici mie nu mi-a curs sange. si mi s-ar fi parut jignitor ca partenerul sa verifice...
dar sincer ina, ai 21 de ani si esti cu prietenul tau de 1 an jumate. mai are dubii ?neutral adica.. o femeie care nu este virgina nu asteapta 1 an jumate ca sa faca sex !

Offline

 

#28 2010-02-10 13:09:50

ina26
New member
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 39

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

s-a inteles gresit la faza cu ce isi doreste prietenul meu. E o pura obsesie a mea nu a lui..el nu are nimic de comentat, el e sigur ca eu sunt asa cum am zis, doar ca imi doresc eu confirmarea asta, nu-l consider asa badaran sa nu ma creada, mai ales ca prima data trebuie sa intre greu, daca esti virgina indiferent de himen.


The brain can be easy to buy, but the heart never comes to market...

Offline

 

#29 2010-02-10 13:18:42

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

in mod normal daca esti relaxata si el stie ce face nu ar trebui sa doara, sau sa intre greu, sau sa simti ca te taie, sau sa faci balta de sange rotfl

cat despre cum s-a inteles, imi pare rau pentru comentariul de mai sus daca asa e cazul smile

Ultima oara a fost editat de PillBlast (2010-02-10 18:53:36)

Offline

 

#30 2010-02-10 15:14:26

ina26
New member
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 39

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

cred ca depinde de persoana, dar eu am folosit tampoane doar in cazul in care mergeam la mare si ma prindea pe acolo si sincer abea le suportam, si cand se umpleau ma durea destul de tare, deci cred ca mie nu imi va fi chiar asa usor lol


The brain can be easy to buy, but the heart never comes to market...

Offline

 

#31 2010-02-10 17:52:03

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

ina26 a scris:

da...pt mine e important, la fel si pt el. El e sigur ca nu are cum sa nu iti curga sange daca esti virgina, si de asemenea imi spune ca eu sunt in regula si ca mi-ar prinde bine sa nu mai folosesc Ob-uri niciodata daca tot mi-e teama de ele

ina I'm sory dar din ce ai spus tu aici asta se intelege...ca e important sa iti curga sange...atat ptr el cat si ptr tine...


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#32 2010-02-10 19:05:05

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

AyraBlack a scris:

ada.vogue a scris:

probabil se referea la faptul ca e un momentu unic atunci cand are loc prima penetrare. gandul ca el a fost primul. Gandul ca ai facut dragoste cu persoana pe care o iubesti, si te-ai incredintat lui..

Da, dar asta tine strict de psihic.

Faptul ca ai himen sau nu este muuuult secundar.
@ally18: exact asta voiam si eu sa zic.
Cum faptul daca mai ai himen, iar nu conteaza.

Da' ma rog, eu una apreciez persoanele care isi duc fetele la ginecolog sa le fie "taiat" himenul. Nu doar, nu curge sange aproape deloc, total igienic. Si totul dureaza 2 minute cu tot cu statul de vorba apoi lol

evident ca nu himenul "te face" virgina sau daca curge sau nu sange...
dar cele mai multe prefera ca primul contact sa nu fie cu ob-ul sau cu bisturiul medicului, sa fie cu .. iubitul. asta voiam eu sa spun.

Offline

 

#33 2010-02-10 19:06:18

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

ina26 a scris:

cred ca depinde de persoana, dar eu am folosit tampoane doar in cazul in care mergeam la mare si ma prindea pe acolo si sincer abea le suportam, si cand se umpleau ma durea destul de tare, deci cred ca mie nu imi va fi chiar asa usor lol

eu cred ca nu le-ai introdus suficient de adanc. scrie si pe ele ca daca sunt corect folosite nu ar trebui nici macar sa le simti, cu atat mai putin sa te doara. am spus asta pt ca si eu am patit de cateva ori asa cu ele, la inceput, pana m-am prins cum functioneaza treaba.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#34 2010-02-10 20:26:51

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

Eu nu as ajunge in pat cu un asemenea neanderthalian,scuzati ca spun. neutral E ca si cum ai spune ca un castravete e mai castravete daca il culegi tu decat daca (,) cade el singur. neutral

Offline

 

#35 2010-02-10 20:37:52

ina26
New member
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 39

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

pai tocmai ce ziceam eu...nu el isi doreste asta ci eu...sunt perceptii diferite, dar eu asa imi doresc...


The brain can be easy to buy, but the heart never comes to market...

Offline

 

#36 2010-02-10 20:51:41

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

Da,mai,stiu,ca si eu am vrut... la mine n-a fost la fie. M-a dezvirginat cu degetul,si o saptamana later am ajuns la sex propriu zis,dar a fost mai bine. Stii de ce? Pentru ca in momentele alea speciale (prima oara chiar e speciala,e ceva nou si numai asta o face deosebita,fara sa mentionez de apropierea emotionala care va avea loc intre voi doi) iti trebuie orice altceva decat sa ti se prelinga sange pe picioare. Gandeste-te: tu,el,pat,preludiu,te simti in al noualea cer,il vrei,te vrea,faceti dragoste...te doare,simti cum se prelinge sangele,faceti voi treaba,vrei sa mai stai in bratele lui pentru ca e absolut divin sa faci asta dupa,e linistitor,paradisiac,si nu poti,pentru ca ai o pata uda,rosie sub fund si esti murdara pe fofoloanca,fund si picioare,iar el pe puta. Sunt aspecte pro si aspecte contra,dar eu una ma bucur ca n-am trecut prin cele enumerate mai sus.

Offline

 

#37 2010-02-10 20:58:38

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

Eh, Shine, ce imi place oamenii care gandesc ca tine smile

La modul propriu si fara misto.

Dar deh smile

Offline

 

#38 2010-02-10 21:02:21

rogvaiv
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 213

Re: Te poti dezvirgina cu Ob-urile?

Cam insangerat actul, vezi ca sperii fetele  rotfl2 
Mi se pare o prostie sa te gandesti macar la dezvirginatul cu ob-ul, eu tin minte ca la mine s-a chinuit oleaca flacaul si eu nu ziceam decat au au au. Daca as vedea ca ob-ul nu intra si provoaca durere, nu as insista pana am orgasm.


qed

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.