homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Orgasm fara ejaculare....un mit?


#1 2010-06-16 20:47:36

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Orgasm fara ejaculare....un mit?

Chiar asta vreau sa va intreb, exista orgasmul fara ejaculare?
Ce parere aveti....atexista asa ceva?

Se spune ca anumiti barbati (poate din cei mai experimentati) sunt capabili sa ajunga la orgasm fara ejaculare, asta producand o placere intensa si deosebita ...si, cel mai important, de mai lunga durata...in cele din urma barbatul ejaculeaza cand isi doreste, obtinand un lucru pe care putini barbati domina, controlul ejacularii...

din pacate din cate am citit, sunt f putini barbatii care experimenteaza asa ceva....sau nu?
din experientele voastre, voi ce credeti?
exista sau e doar un basm? voi ati intalnit? vreunul din partenerii vostri a reusit asta?

let's dance, girls....


fucking perfect...

Offline

 

#2 2010-06-16 20:56:02

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

eu am citit ca exista....dar pana nu vad nu cred...
tongue


fucking perfect...

Offline

 

#3 2010-06-16 21:08:36

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

Jessica_M a scris:

Din c?te ştiu, ?ntotdeauna ejacularea este ?nsoţită de orgasm, dar poţi să ai orgasm şi fără să ejaculezi.

Cine ştie...totul este posibil.

Nu neaparat.... Am ejaculat si fara sa ating orgasmul...

Cat despre orgasm fara ejaculat.. asta ar presupne sa controlezi niste muschi pe undeva care sa opreasca sperma.... si nu cred ca e vreun barbat cu un asemenea control. Unless he hardwired his nature to not ejaculate with an orgasm.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#4 2010-06-17 08:13:18

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

nimenialtu a scris:

Jessica_M a scris:

Din c?te ştiu, ?ntotdeauna ejacularea este ?nsoţită de orgasm, dar poţi să ai orgasm şi fără să ejaculezi.

Cine ştie...totul este posibil.

Nu neaparat.... Am ejaculat si fara sa ating orgasmul...

Cat despre orgasm fara ejaculat.. asta ar presupne sa controlezi niste muschi pe undeva care sa opreasca sperma.... si nu cred ca e vreun barbat cu un asemenea control. Unless he hardwired his nature to not ejaculate with an orgasm.

nici nu e bine sa opresti... cand iti vine iti vine, si dai. n-ai de ce sa opresti sperma..
Si eu pot sa ejaculez fara orgasm, de exemplu. Orgasm fara ejaculare insa nu am smile (sau nu am avut pana acu)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#5 2010-06-17 10:32:08

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

free a scris:

De ce să nu o opreşti?

pentru ca am inteles ca nu e bine, nu e recomandat. e ca si cand trebuie sa stranuti, dar tii in tine. daca iti vine sa dai, dai..pnm

Ultima oara a fost editat de tot_el23 (2010-06-17 10:32:26)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-06-17 11:18:19

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

free a scris:

P?i şi nu eşti egoist faţă de femeie?

?
Nu inteleg. Ce treaba are egoismul cu ce am zis?


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#7 2010-06-17 13:02:36

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

Nu la asta se referea, free. Da, se pot opri, cand totusi nu e prea tarziu, dar asta e inainte ca macar sa inceapa orgasmul. In momentul in care sunt in plin orgasm, arata-mi tu daca cel mai altruist barbat din lume se poate opri wink

Cat despre subiect, nu cred ca este orgasm fara ejaculare... eventual e un pseudo-orgasm, mai putin intens. Prietenul meu mai pateste asa smile I se incoarda muschii, si se simte ca si cand ar avea orgasm, dar continua fara probleme, pana "termina" pe bune.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#8 2010-06-17 13:20:53

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

yoyolina a scris:

Nu la asta se referea, free. Da, se pot opri, cand totusi nu e prea tarziu, dar asta e inainte ca macar sa inceapa orgasmul. In momentul in care sunt in plin orgasm, arata-mi tu daca cel mai altruist barbat din lume se poate opri wink

Cat despre subiect, nu cred ca este orgasm fara ejaculare... eventual e un pseudo-orgasm, mai putin intens. Prietenul meu mai pateste asa smile I se incoarda muschii, si se simte ca si cand ar avea orgasm, dar continua fara probleme, pana "termina" pe bune.

ai descris destul de bine ideea, din cate am citit se incepe cam asa, e vorba de antrenament; si mie mi se intampla de multe ori asa cand imi propun, dar de aici pana a avea un control aproape total si a obtine orgasm interior, fara ejaculare, e cale lunga...

otra cosa...
am observat cateva posturi in care se afirma ca cei in cauza au ejaculat fara orgasm (?????); ca sa fiu finut, as zice ca e o gluma....daca n-as fi, as muri de ras big_smile
nush ce sa fac...big_smile


fucking perfect...

Offline

 

#9 2010-06-17 13:53:15

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

sa crezi smile

Offline

 

#10 2010-06-17 14:31:59

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

chiar exista ejaculare fara orgasm.. nu dai atata sperma ca si cand ai avea orgasm, dar ceva dai. si nu, nu ai orgasm in mom ala


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#11 2010-06-17 17:55:36

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

Luis se refera la acele metode orientale de a controla ejacularea, nu si orgasmul.
O poveste cam lunga... dar poate il ajuta pe Luis.... http://www.luckymojo.com/tknorthaustin.html


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#12 2010-06-18 18:46:52

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

anca90 a scris:

sa crezi smile

si ce-as putea sa cred, dupa tine...? tu ce crezi? rotfl


fucking perfect...

Offline

 

#13 2010-06-20 00:47:24

spiridus7
Full member
Inregistrat: 2009-06-18
Mesaje: 303

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

Cred ca e posibil (din punct de vedere al unui barbat) doar atunci cand iubesti foarte mult si ai o parere foarte buna despre persoana de langa si e placut sa o doresti tot timpul mai mult si mai mult fara intrerupere. Daca e vorba doar de sex, e imposibil pt ca atunci vrei doar sa te descarci.

Offline

 

#14 2010-06-20 11:10:21

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

spiridus7 a scris:

Cred ca e posibil (din punct de vedere al unui barbat) doar atunci cand iubesti foarte mult si ai o parere foarte buna despre persoana de langa si e placut sa o doresti tot timpul mai mult si mai mult fara intrerupere. Daca e vorba doar de sex, e imposibil pt ca atunci vrei doar sa te descarci.

sa inteleg ca "muritorii de rand" care atunci cand au orgasm langa noi ejaculeaza, nu ne iubesc prea mult - vor doar sa se descarce, nu?  smile
nu prea vad legatura dintre abilitatile fizice ale unor barbati si iubirea fata de partenera, dar ma rog...


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#15 2010-06-20 21:29:24

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

Sunt singurul care nu reuseste sa inteleaga nimic concret din post-ul spiridusului sau voi va dati cu presupusul legat de ce ar fi putut sa vrea sa zica?


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#16 2010-06-20 22:29:35

Greenvision
Full member
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 241

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

adica la el ejacularea are legatura cu placerea trupeasca, carnala pe cand orgasmul fara ejaculare e cauzat de iubire


ente....

Offline

 

#17 2010-06-21 11:20:21

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

Eu cred ca se referea ca in momentul in care iubesti tipa de langa tine, incerci sa te abtii si sa amani momentul orgasmului, ca sa o faci sa se simta biiiiiiiine, in timp ce o simpla partida de sex se poate termina in 3 minute, ca ala ii e scopul, sa se descarce tensiunea nustiu


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#18 2010-06-21 11:33:44

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

...chiar si in partidele de sex e indicat sa nu uiti de partenera, eu n-as putea sa uit de asta pentru ca, cel mai mult, imi provoaca placere, extazul si orgasmul ei, sunt innebunit s-o vad si s-o simt cum escaladeaza spre orgasm si cum intensitatea creste din ce in ce mai mult, asta ma excita enorm; deci eu vreau sa savurez asta inainte sa ejaculez ....deabia atunci as putea sa ma eliberez big_smile

nu cred ca are vreo legatura iubirea cu asta; daca vrei sa te simti bine, te poti simti superb si intr-o partida de sex...cu o partenera daruita la maxim, pentru ca ai innebunit-o si nu mai stie de ea....big_smile

hm...


fucking perfect...

Offline

 

#19 2010-06-21 13:03:48

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: Orgasm fara ejaculare....un mit?

yoyolina a scris:

Eu cred ca se referea ca in momentul in care iubesti tipa de langa tine, incerci sa te abtii si sa amani momentul orgasmului, ca sa o faci sa se simta biiiiiiiine, in timp ce o simpla partida de sex se poate termina in 3 minute, ca ala ii e scopul, sa se descarce tensiunea nustiu

eu am inteles mai degraba ca odata ce o iubeste, se simte atat de atras de ea, incat practic poate atinge "apogeul" fara sa ejaculeze... ca atunci cand are o parere atat de buna despre ea si o doreste "tot timpul mai mult si mai mult" sexul e atat de placut si de intens incat il poate face sa aiba orgasm si fara a ..termina propriu-zis. n`a pomenit nimic de placerea ei nustiu


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.