homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Manichiura - 4-110


#2072 2011-04-26 17:49:22

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Manichiura - 4

am meșterit și eu ceva azi.. așa rapid.. nu-i mare lucru dar asta mi-a venit să fac lol

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/24803_dsc00967.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/24803_dsc00970.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/24803_dsc00972.jpg

menționez că nu le-am făcut ?ntreținere de vreo 3 săptăm?ni.. așa că dacă par late este din cauza liniei de french și din cauză că nu le-am făcut ?ntreținere.. ?n ultima vreme le-am lăsat simple chicot


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 



#2073 2011-04-26 17:49:50

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Manichiura - 4

camy super modelul! sunt very precious hjarta


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2074 2011-04-26 17:58:24

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Manichiura - 4

ce unghii frumoase ai, almi hjarta ai gel pe ele?


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#2075 2011-04-26 18:16:29

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Manichiura - 4

heart_breaker a scris:

Fetelor, un remediu pentru unghiile casante? Nu stiu ce sa le mai fac, mi se crapa ba pe la colturi, ba pe lateral, fara sa fie prea lungi sau sa le lovesc. In afara de clasicul ulei de ricin bun la toate, mai stiti ceva? Poate e vreo firma care face un anumit tratament pentru asa ceva...

eu mi-am luat intaritor de la Revalid si sunt destul de multumita de el (protecting nail hardener scrie pe el, mai exista un alt tratament tot de la Revalid care nu stiu ce face)
si un ulei de unghii de la Tis, Regetis se cheama

Offline

 

#2076 2011-04-26 19:25:49

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Manichiura - 4

Multumesc, heim. O sa caut si eu. Se gaseste in farmacii intaritorul?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2077 2011-04-26 19:33:14

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Manichiura - 4

Ce dragute sunt, Almi hjarta


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#2078 2011-04-26 19:43:31

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Manichiura - 4

marya big_smile da, sunt cu gel puss mulțumesc

Crssy mulțumesc puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2079 2011-04-26 21:50:30

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: Manichiura - 4

heart_breaker a scris:

Fetelor, un remediu pentru unghiile casante? Nu stiu ce sa le mai fac, mi se crapa ba pe la colturi, ba pe lateral, fara sa fie prea lungi sau sa le lovesc. In afara de clasicul ulei de ricin bun la toate, mai stiti ceva? Poate e vreo firma care face un anumit tratament pentru asa ceva...

tratamentul de la farmec.. da rezultate 100%! de cand il folosesc (cam 3 sapt) nu mai am absolut niciun fel de problema

Offline

 

#2080 2011-04-26 22:04:32

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Manichiura - 4

Banana Split a scris:

heart_breaker a scris:

Fetelor, un remediu pentru unghiile casante? Nu stiu ce sa le mai fac, mi se crapa ba pe la colturi, ba pe lateral, fara sa fie prea lungi sau sa le lovesc. In afara de clasicul ulei de ricin bun la toate, mai stiti ceva? Poate e vreo firma care face un anumit tratament pentru asa ceva...

tratamentul de la farmec.. da rezultate 100%! de cand il folosesc (cam 3 sapt) nu mai am absolut niciun fel de problema

Cel cu viramina B5, nu?


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#2081 2011-04-26 22:05:48

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Manichiura - 4

off... numai la mine n`a dat rezultate tratamentul de la farmec. ce unghii dificile am sad oricum sunt f sigura ca e bun, dar sunt eu ciudata.


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#2082 2011-04-26 22:21:36

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: Manichiura - 4

k?reste a scris:

Banana Split a scris:

heart_breaker a scris:

Fetelor, un remediu pentru unghiile casante? Nu stiu ce sa le mai fac, mi se crapa ba pe la colturi, ba pe lateral, fara sa fie prea lungi sau sa le lovesc. In afara de clasicul ulei de ricin bun la toate, mai stiti ceva? Poate e vreo firma care face un anumit tratament pentru asa ceva...

tratamentul de la farmec.. da rezultate 100%! de cand il folosesc (cam 3 sapt) nu mai am absolut niciun fel de problema

Cel cu viramina B5, nu?

daaa hjarta

rosebunny, poate te-ai dat prea des, daca te dai prea des se crapa ca plasticul

Ultima oara a fost editat de Banana Split (2011-04-26 22:22:08)

Offline

 

#2083 2011-04-26 23:10:27

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Manichiura - 4

rosebunny a scris:

off... numai la mine n`a dat rezultate tratamentul de la farmec. ce unghii dificile am sad oricum sunt f sigura ca e bun, dar sunt eu ciudata.

stai linistita ca nici la mine nu a vut nici un efect. in schimb mi-am luat un tratament de la rimmel(la recomandarea unei fete de aici) si este f bun. sunt f multumita de el si in sfarsit pot sa am si eu unghii lungi si frumoase hjarta


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#2084 2011-04-27 07:35:43

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Manichiura - 4

Banana Split a scris:

k?reste a scris:

Banana Split a scris:


tratamentul de la farmec.. da rezultate 100%! de cand il folosesc (cam 3 sapt) nu mai am absolut niciun fel de problema

Cel cu viramina B5, nu?

daaa hjarta

rosebunny, poate te-ai dat prea des, daca te dai prea des se crapa ca plasticul

pai nu cred ca m`am dat prea des, am urmat instructiunile de pe sticlutza: m`am dat zilnic si apoi de 2-3 ori pe saptamana.


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#2085 2011-04-27 07:37:03

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Manichiura - 4

maryahs a scris:

rosebunny a scris:

off... numai la mine n`a dat rezultate tratamentul de la farmec. ce unghii dificile am sad oricum sunt f sigura ca e bun, dar sunt eu ciudata.

stai linistita ca nici la mine nu a vut nici un efect. in schimb mi-am luat un tratament de la rimmel(la recomandarea unei fete de aici) si este f bun. sunt f multumita de el si in sfarsit pot sa am si eu unghii lungi si frumoase hjarta

pt ce anume e tratamentul asta ? tu inainte cum aveai unghiile ? ale mele sunt uscate, casante, au fff multe striatii, iar varfurile unghiilor sunt crapate si mereu ma agat in haine cu ele.


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#2086 2011-04-27 07:49:34

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Manichiura - 4

daca ai unghii casante nu e bine sa folosesti tratamentul de la farmec, ti le va face si mai casante. eu cred ca sunt foarte tari si de aceea nu mai au flexibilitate, se "sparg" efectiv. eu stiam ca e bun tratamentul cu ulei pentru ca le hidrateazaa si reda flexibilitatea.
tu nu ai probleme ca se rup nu, doar ca se sparg? chiar cred ca sunt foarte tari si de aia....
pentru striatii, aia nu mai stiu. si mama are si nu i-au mai disparut cu nimic.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#2087 2011-04-27 08:21:47

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Manichiura - 4

coraline a scris:

daca ai unghii casante nu e bine sa folosesti tratamentul de la farmec, ti le va face si mai casante. eu cred ca sunt foarte tari si de aceea nu mai au flexibilitate, se "sparg" efectiv. eu stiam ca e bun tratamentul cu ulei pentru ca le hidrateazaa si reda flexibilitatea.
tu nu ai probleme ca se rup nu, doar ca se sparg? chiar cred ca sunt foarte tari si de aia....
pentru striatii, aia nu mai stiu. si mama are si nu i-au mai disparut cu nimic.

da.... si nu stiu de ce nu sunt flexibile. acu 5 ani erau flexibile, nu erau casante, au devenit asa deodata. am incercat cu ulei de masline, sa`mi tin unghiile in ulei cald, dar mirosul de ulei de masline incins imi facea rau, nu`mi place deloc cum miroase cald. si nici nu aveam rabdare sa le tin inmuiate timp de 5-10 min.... ma gandeam sa`mi iau ceva cu care sa ma ung pe unghii, vreo solutie cu ulei, ca sa nu fiu nevoita sa stau cu unghiile in ulei de masline cald. dar nu stiu ce solutie e buna, nu cunosc piata. ma mai gandeam sa`mi iau suplimente de zinc, ceva pt unghii, poate problema e si din interior.

nu ma deranjeaza striatiile, cat ma deranjeaza faptul ca se sparg, pur si simplu sar bucatele de unghie, si se vede stratul de dedesubtul unghiei, parca am cratere in unghii sad

Ultima oara a fost editat de rosebunny (2011-04-27 08:24:38)


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#2088 2011-04-27 09:18:11

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Manichiura - 4

denise_dd a scris:

Le-am vazut deja pe blog-ul tau, imi plac foarte mult !!!!hjartahjartahjarta

Vroiam sa te intreb : Cum se numeste ustensila cu care ai facut punctuletele big_smile si unde iti cumperi ustensilele? tummenupp  tummenupp  tummenupp

Multumesc puss
este vb de dotting tool. acelea le-am primit, dar pensule si alte chestii mi-am luat de pe ebay.


Banana Split a scris:

camysh, cu ce te dai pe varful degetelor? pare ceva cu textura uleioasa, banuiesc ca te dai ca sa fie usor de sters in caz ca scapi oja pe langa unghie
foarte frumoase unghiutele<3

e sprayul pt uscare rapida de la avon. ma dau cu el dupa ce imi termin manichiura smile

Offline

 

#2089 2011-04-27 10:07:27

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Manichiura - 4

rosebunny a scris:

coraline a scris:

daca ai unghii casante nu e bine sa folosesti tratamentul de la farmec, ti le va face si mai casante. eu cred ca sunt foarte tari si de aceea nu mai au flexibilitate, se "sparg" efectiv. eu stiam ca e bun tratamentul cu ulei pentru ca le hidrateazaa si reda flexibilitatea.
tu nu ai probleme ca se rup nu, doar ca se sparg? chiar cred ca sunt foarte tari si de aia....
pentru striatii, aia nu mai stiu. si mama are si nu i-au mai disparut cu nimic.

da.... si nu stiu de ce nu sunt flexibile. acu 5 ani erau flexibile, nu erau casante, au devenit asa deodata. am incercat cu ulei de masline, sa`mi tin unghiile in ulei cald, dar mirosul de ulei de masline incins imi facea rau, nu`mi place deloc cum miroase cald. si nici nu aveam rabdare sa le tin inmuiate timp de 5-10 min.... ma gandeam sa`mi iau ceva cu care sa ma ung pe unghii, vreo solutie cu ulei, ca sa nu fiu nevoita sa stau cu unghiile in ulei de masline cald. dar nu stiu ce solutie e buna, nu cunosc piata. ma mai gandeam sa`mi iau suplimente de zinc, ceva pt unghii, poate problema e si din interior.

nu ma deranjeaza striatiile, cat ma deranjeaza faptul ca se sparg, pur si simplu sar bucatele de unghie, si se vede stratul de dedesubtul unghiei, parca am cratere in unghii sad

Daca nu reusesti in ulei cald, incearca in zeama de lamie, poate are efect nustiu


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#2090 2011-04-27 10:09:27

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Manichiura - 4

am zis eu, rose, uleiul de la Tis - Regetis (contine ulei de catina, vitaminele A si E) si mai exista un gel hidratant pentru unghii tot de la Tis
astea, spre deosebire de alte solutii, sunt bune si pentru cuticule

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.