homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Manichiura - 4-114


#2148 2011-05-07 17:16:19

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Manichiura - 4

multumesc mult fetelor puss


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 



#2149 2011-05-07 17:39:46

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Manichiura - 4

Si eu le-am taiat si sunt la fel ca ale tale, rosii si cu floricele lipite bineinteles rodnar Sunt suuuuuper hjarta


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#2150 2011-05-08 10:56:26

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Manichiura - 4

Fetelor vreau si eu unghii luuungi ca ale voastre. Eu am unghiute de bebel, mici si taiate aproape din carne iar cand cresc daca nu le tin numai cu oja pe ele mi se rup. Stiti un tratament ceva? Momentan folosesc lotiune pentru tratarea unghiilor cu vitamina B5 de la farmec dar recunosc, mai uit de ea:Dbig_smilebig_smile incerc acum sa le las sa creasca si sa ma duc la un salon sa mi le faca cineva ca daca incerc sa le dau eu forma tot timpul am impresia ca sunt strambe si uite asa le pilesc pana ajung iar mici. Stiti cat costa manichiura la salon? Vreau doar sa mi se dea o forma si eventual sa ma dea cu oja, atat, eu pielitele nu mi le tai, am o oroare cand vad fete care isi taie pielitele dar oricum dupa parerea mea nici nu e cazul pentru ca nu le-am taiat niciodata deci nu se vad urat. Unghii false sau cu gel nu vreau sa imi pun ca am auzit ca dupa ce le dai jos ti se inmoaie unghia si asta mi-ar mai lipsi cand eu deja le am moi si se rupt de fiecare data

Offline

 

#2151 2011-05-08 11:03:33

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Manichiura - 4

mersi mult kaereste puss

karina de ce ai oroare de fetele care isi taie cuticulele? cuticulele ori se taie, ori se hidrateaza si se imping, eu nu stiu daca merg lasate asa, insa na, depinde de fiecare mana in parte cum arata.
depinde de unde esti, o manichiura poate fi de la 15 lei in sus, depinde de oras si salon.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#2152 2011-05-08 15:15:17

Alina_sweet
New member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-01-10
Mesaje: 36

Re: Manichiura - 4

Salutare, as avea si eu o intrebare, stiti cumva un salon in Timisoara sau cineva care pun unghii cu gel acasa?dar sa arate fain,pentru ca acum 2 veri mi`am pus unghii cu gel am plecat in concediu 2 sapt  si dupa nici 5 zile o inceput sa se desfaca tot gelu si tipa mi`a spus ca unghiile mele sunt devina,este adevarat?
doresc sa imi pun unghii cu gel si nu stiu unde.
Multumesc


"The best and most beautiful things in this world cannot be seen or even heard, but must be felt with the heart."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2153 2011-05-08 15:43:54

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: Manichiura - 4

Eu mi-am pus la un salon de prin Sagului si am fost multumita.m-au tinut aprox 1 luna.


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#2154 2011-05-08 17:01:47

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Manichiura - 4

coraline a scris:

karina de ce ai oroare de fetele care isi taie cuticulele? cuticulele ori se taie, ori se hidrateaza si se imping, eu nu stiu daca merg lasate asa, insa na, depinde de fiecare mana in parte cum arata.
depinde de unde esti, o manichiura poate fi de la 15 lei in sus, depinde de oras si salon.

Mai bine le imping decat sa le tai. Nu stiu, cand vad pe cineva ca taie cuticulele(inclusiv) pe mama parca am impresia ca isi taie degetele. Ma pot duce la orice salon sau numai in "saloanele respectabile" as putea sa o rog pe manichiurista sa imi impinga cuticulele nu sa mi le taie? Sunt hotarata sa fac orice sa am si eu unghii frumoase. Va invidiez, acum am vazut tot topicul, aveti niste unghiute foarte frumoase. Bravo.
Ce tratamente de intarire a unghiilor stiti? Am de la farmec, ma gandeam sa iau ulei de ricin, migdale, de masline si lamaie si eventual tratamentul de rimmel si sa tot alternez, sa ma dau in fiecare zi cu cel de la farmec si cu uleiurile sa ma dau in fiecare zi cu altu iar tratamentul de la rimmel sa il folosesc asa cum scrie pe sticluta(sper doar sa il gasesc in magazine) Fac mai mult rau daca imi tin unghiile incarcate in fiecare zi cu cate un alt tratament sau ulei? E prea mult?

Offline

 

#2155 2011-05-08 18:27:52

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: Manichiura - 4

In umilul meu oras , manichiuristele ca sa mai scape probabil de o munca in plus te intreaba daca vrei sau nu sa ti se taie cuticulele . Pana la urma asta ramane la latitudinea ta tongue Sunt unghiutele tale . Bafta . In legatura cu multitudinea de tratamente nu prea pot sa te ajut ..

Offline

 

#2156 2011-05-09 10:45:49

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Manichiura - 4

Karina_, nu cred ca ar fi nevoie chiar de atatea uleiuri. unul singur pt cuticule e de ajuns. desi daca nu le ai uscate (din ce ai scris, inteleg ca arata bine), poate n-ar fi nevoie nici de acela. tratamentul de la farmec e bun pt intarirea unghiilor, ar trebui sa isi faca efectul in scurt timp. pe cel de la rimmel nu l-am incecat, nu stiu cum e. eu folosesc ca base coat billionails de la essie, pe care il si recomand (doar ca e cam scumput).

Offline

 

#2157 2011-05-09 11:33:08

Chamomile
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 584

Re: Manichiura - 4

ally18 a scris:

Eu mi-am pus la un salon de prin Sagului si am fost multumita.m-au tinut aprox 1 luna.

Si eu tot la un salon din Sagului mi-am pus si au tinut vreo 3 saptamani fara probleme, dupa a trebuit eu sa le dau jos... Dar cred ca ar mai fi durat smile


"Sex relieves tension - love causes it."  ~Woody Allen

Offline

 

#2158 2011-05-09 23:35:01

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: Manichiura - 4

Chamomile a scris:

ally18 a scris:

Eu mi-am pus la un salon de prin Sagului si am fost multumita.m-au tinut aprox 1 luna.

Si eu tot la un salon din Sagului mi-am pus si au tinut vreo 3 saptamani fara probleme, dupa a trebuit eu sa le dau jos... Dar cred ca ar mai fi durat smile

si pe mine ma mai tineau,doar ca erau crescute si a trebuit sa le dau jos smile


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#2159 2011-05-10 16:53:22

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Manichiura - 4

denise_dd a scris:

In umilul meu oras , manichiuristele ca sa mai scape probabil de o munca in plus te intreaba daca vrei sau nu sa ti se taie cuticulele . Pana la urma asta ramane la latitudinea ta tongue Sunt unghiutele tale . Bafta . In legatura cu multitudinea de tratamente nu prea pot sa te ajut ..

Sunt obligate sa intrebe, iar un profesionist nu-ti va recomanda niciodada sa-ti tai/e cuticulele, pt ca e ca si cand ai deschide poarta microbilor si i-ai invita inauntru smile; ideal si f sanatos este sa le inmoi/hidratezi si sa le impingi.


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#2160 2011-05-10 18:10:50

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: Manichiura - 4

Crssy85 a scris:

denise_dd a scris:

In umilul meu oras , manichiuristele ca sa mai scape probabil de o munca in plus te intreaba daca vrei sau nu sa ti se taie cuticulele . Pana la urma asta ramane la latitudinea ta tongue Sunt unghiutele tale . Bafta . In legatura cu multitudinea de tratamente nu prea pot sa te ajut ..

Sunt obligate sa intrebe, iar un profesionist nu-ti va recomanda niciodada sa-ti tai/e cuticulele, pt ca e ca si cand ai deschide poarta microbilor si i-ai invita inauntru smile; ideal si f sanatos este sa le inmoi/hidratezi si sa le impingi.

Eu una asta fac, dar oricum am vazut destula lipsa de interes din partea lor , nici macar nu mi le egalase si nu tineam neaparat la lungimea lor . Oricum eu am fost doar o singura data tongue

Offline

 

#2161 2011-05-10 19:21:30

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Manichiura - 4

eu refuz sa le inmoi si sa le imping tongue daca fac asta, sansele ca la prima baie/spalare de vase etc sa se duca dracu toata manichiura. prefer sa le tai si niciodata nu am avut probleme.

ce m-a deranjat la manichiurista (am fost de 2 ori din lene si lipsa de timp) este ca desi le aveam foarte lungi si i-am zis ca asa  vreau sa ramana, mi le-a scurtat la jumate. mi-a laudat forma,. insa mi-a stricat-o complet.

ma bucur ca stiu sa mi le fac singura, altfel as fi aruncat multi bani si as fi fost tare dezamagita de  manichiuristele noastre


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#2162 2011-05-11 12:14:20

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Manichiura - 4

Denise, f bine faci, si eu am fost la manichiura d 2-3 ori pana acum big_smile; eu le imping si le dau cu uleiul ala special ca sa nu mai creasca si tocmai pt ca nu umblu la ele, nu cresc; cred ca dak le-as taia luna d luna, s-ar face cat casa si s-ar si intari neutral ; intr-adevar, manichiuristele noastre sunt destul de lenese............ indiferent ca e salon de fitze sau unul de carier; o fi si din cauza ca-s f prost platite; nu ar fi o scuza, dar nah...


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#2163 2011-05-11 13:45:55

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: Manichiura - 4

Crssy85 a scris:

Denise, f bine faci, si eu am fost la manichiura d 2-3 ori pana acum big_smile; eu le imping si le dau cu uleiul ala special ca sa nu mai creasca si tocmai pt ca nu umblu la ele, nu cresc; cred ca dak le-as taia luna d luna, s-ar face cat casa si s-ar si intari neutral ; intr-adevar, manichiuristele noastre sunt destul de lenese............ indiferent ca e salon de fitze sau unul de carier; o fi si din cauza ca-s f prost platite; nu ar fi o scuza, dar nah...

Si ce ulei folosesti ? big_smile Si ce lac de unghii stiti care sa nu dispara la 1 zi dupa aplicare ?sad

Offline

 

#2164 2011-05-11 14:37:04

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Manichiura - 4

cele mai scumpute ar trebui sa reziste. eu am un base coat tratament de la essie si ramane intact chiar si dupa o saptamana. de opi iarasi sunt multumita.

Offline

 

#2165 2011-05-11 14:37:39

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Manichiura - 4

anca de unde iei essie?

Offline

 

#2166 2011-05-11 14:40:12

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Manichiura - 4

exista essie.ro, dar am avut surpriza sa constat, dupa ce in toamna imi luasem de acolo niste oje cu 23 ron ca acum sunt 44.5  neutral pe vremea aia trebuia sa faci comanda de minim 200 ron parca, ei fiind distribuitori pentru saloane

Ultima oara a fost editat de heimdall (2011-05-11 14:40:28)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.