homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)-5


#77 2010-08-20 14:20:16

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

anabella_n a scris:

dianah a scris:

baieti,dar ce ziceti de fetele ce au par pe burta? forgetit  sau mai rau...intre sani?aveam o colega in liceu cu cateva fire de par intre sani,dar ,saraca,cred ca nu le dadea importanta...si mai purta si decolteu  chicot

și ce e de r?s ?n asta? e un defect de la natură, chiar trebuie să arate toți oamenii impecabil sau să se ascundă ca să nu mai r?dă lumea de ei?

radeam de ignoranta fetei,nu de faptul ca avea par pe piept.acum,pe bune...tu una,sa stii ca ai par pe piept nu ai incerca sa-l inlaturi?sau sa-l acoperi?si nu ma refer la puf...ci chiar fire lungi de par

Ultima oara a fost editat de dianah (2010-08-20 14:22:12)


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#78 2010-08-20 16:23:19

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

ba da, dar cred că m-aș simți cumplit să aud lume ?n jurul meu care r?de de mine sau de alte persoane asemeni mie. poate fata respectivă nu știa ce metodă poate folosi pt ?ndepărtarea părului sau ascunderea lui. că doar n-o să renunți pe viață la decolteu pt că altora li se pare nasol părul tău

iar ?n primele 2 fraze cu siguranță n-ai r?s de ignoranța fetei. exemplul ei a venit ca o completare răutăcioasă la ceea ce ai spus ?n acele fraze smile
iar asta ți-o spun fără răutate sau cu intenția de a te judeca, ci pur și simplu ca o constatare

Offline

 

#79 2010-08-20 18:32:57

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

Si eu am puf pe burta, si cateva firicele mai lungi. Dar nu are nimeni treaba cu el. Toata lumea are puf pe corp, mai mult sau mai putin vizibil.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#80 2010-12-28 11:23:55

Diananaid
Hero member
Inregistrat: 2010-12-24
Mesaje: 2212

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

O colegă are pielea foarte alba şi par negru pe corp. Se epilează pe m?ini, burtă, peste tot, deasupra buzei superioare, fiindcă e jenant si neplăcut sa porţi un tricou sau rochie şi sa se vadă acest contrast.
Respect fetele care se ingrijesc, "e o munca să te menţii frumoasă."


Tu siempre me respondes: quizas, quizas, quizas...

Offline

 

#81 2010-12-28 12:51:31

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

al meu are par pe piept si pe burta si chiar imi place, singurele locuri unde imi baga "mainele" este inghinal si la subtioara in rest cum este de la mama natura si mi se pare mult mai ok asa decat sa il vad gol pusca...fara par ma refer. Probabil unde m-am si obisnuit dupa 6 ani  chicot
pana la urma gusturile nu se dicuta nu?  kapitulation


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2010-12-28 13:15:16

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

nu stiu cum e asta cu gusturile, epilatul nu tine de gusturi, tine mai mult de igiena si estetica.... nu cred ca baietii ar accepta ca o fata sa vina "ca de la mama ei natura". eu sunt obsedata de epilat, ma fac absolut peste tot si nu mi se pare normal ca o fata sa stea neepilata, nici macar pe maini unde este mai controversat.

un baiat este frumos sa se ingrijeasca, fara forme si desene cum se zicea mai sus. sa ma fereasca D-zeu daca dau de un baiat cu triunghiulete si fulgerase in zona inghinala, cred ca il iau la bataie rotfl ingrijirea parului corporal tine foarte mult de igiena, arata ce fel de om este acela, daca tine la corpul lui si are grija de el sau nu. am intalnit si baieti care se epilau pe picioare, pana la urma e mai bine asa decat sa stea cu stuful peste tot. in domeniul asta cred ca e mai bine mai mult decat mai putin tongue

al meu la subrat, inghinal este mereu tuns si frezat lol pe piept nu prea are din nastere, doar pe maini si picioare. dar este si norocos, pana si sprancenele le are in forma perfecta, parca e pensat. in primul an chiar il banuiam ca se penseaza lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#83 2010-12-28 13:19:12

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

ma refeream la barbatii care se epileaza, nu la femei.


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#84 2010-12-28 13:22:02

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

eu ma refeream la ambii tongue e important in viziunea mea sa ai grija de tine, orice sex ai avea tongue cum am zis si mai sus, mai bine mai mult decat mai putin tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#85 2010-12-28 13:26:49

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

asta cam asa este  tummenupp


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#86 2010-12-28 13:30:57

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

Soulshard a scris:

papushik a scris:

Vladu' a scris:

Dar nu trebuie sa fie ras jos, cel putin nu total. Niste model e binevenit oricand. Bine, aia care se epileaza pe picioare, nu ca as vrea sa etichetez, dar sunt bulangii. big_smile

ce baiat isi face modele,  mie mi nu mi-ar palacea sa aibe tot felu de frunzisoare si triunghiulete lol

rotfl rotfl nu m'am putut abtine rotfl rotfl cata imaginatie poti avea rotfl2

rotfl  rotfl  suuper , de revel o sa ii zic ca vreau artificii rotfl


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#87 2010-12-28 16:08:54

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

OffTopic : Sunteti Bestiale ! )))))

OnToppic : Mi se pare oarecum scarbos parul de pe spate smile


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#88 2010-12-28 23:30:04

Izza_bella
Full member
Inregistrat: 2010-12-07
Mesaje: 310

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

rotfl2
Nu am nimic cu baietii care se epileaza p picioare desi nu imi plac,dar s t epilezi cu forma ohh dhaa  rotfl2 ,noul tip de tatuaj temporar. rotfl2

Nu imi place l baieti parul pe piept,p burta daca este in exces si p spate arata destul d urat tot asa in exces.Dar na acum ei sunt cam "opusul nostru" ,s zic asa,deci daca noi avem puf ei pot s aiba par negru.Bine un lucru nu as suporta s creasca par mare din nas (vizibil) sau ureche rotfl2 ->mare mare turn off

In legatura cu fetele e mai sensibila faza.Eo nu zic nimic,ai par p spate,pe piept,pe gat..unde ai tu la locurile mai vizibile nha..cred ca mai bine s.ar face cu ceara.Pentru ca ceara e cam singura care rareste firul de par,sau penseta daca snt 2-3 fire vizibile.Cu lama am vazut fete facute p spate si p maini si sincer s zic arata ft urat imediat ce incepea s creasca.

Cat despre picioare si inghinal tot ceara recomand ,mentine culoarea naturala a parului tau si creste greu + rareste.Eo sunt ft multumita de ceara si ii multumesc si Mamei Natura ca am par doar p picioare si inghinal,si hai s recunosc si p burtica dar trece cu penseta.


Sunt pro pensat la baietii daca le sta bine ( nu s arate ca niste fete in devenire rotfl2 ) si daca au nevoie,m refer l baietii cu sprancene ceva mai "generoase"

Ultima oara a fost editat de Izza_bella (2010-12-28 23:32:21)


cold

Offline

 

#89 2011-01-02 08:14:18

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

parul pe spate/umeri mi se pare gretos in orice cantitate.. pe piept si burta e ok cat timp nu e pe tot pieptul/burta. Pe picioare e ok cat timp nu e atat de lung cat sa-i faci codite. Mie mi se pare urat sa vad un barbat epilat pe maini, in rest nu am treaba


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#90 2011-01-02 09:52:04

kokomal
Full member
De la: Coltul Blocului
Inregistrat: 2010-10-30
Mesaje: 109

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

Stef a scris:

Subrat si zona intima da, orice altceva nici sa ma bati. Daca nu ii place domnisoarei sa fie sanatoasa si sa mearga sa epileze pe altul.

Subscriu big_smile
Nu ma incanta deloc partea cu modele , ce-ar mai fi sa gasiti fluturasi si o buburuza pe acolo pe jos?, o sa ajungem sa ne taiem si unghiile de la picioare in model? rotfl

Cat despre fetele cu par pe sani sau pe spate , nu este chiar estetic dar nici de condamnat, atata timp cat nu e mare si negru rotfl


Toate femeile din viata mea mi-au zis ca m-au iubit, de asta am plecat inainte de a fi parasit wow

Offline

 

#91 2011-01-02 12:57:36

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

doamne fereste, sa apare vreun barbat cu fluturasi sau garofite in anumite zone ca ... ma las de meserie lol

adevarul este ca sunt unii care sunt chiar imblaniti saracii.imi dau seama ca este dureros sa te epilezi, dar sa pui mana pe el si sa simti doar parul, nu e chiar asa placut.
iar fetele... in orice zona ar fi, daca este par negru si gros, parerea mea este ca trebuie epilat/pensat. ca e pe sani, fund, spate, daca arata ca cel de pe picioare sau inghinal, jos cu el.
sora mea are ovare polichistice si are par pe fata ca un barbat, pe gusa, pe obraji, zici ca are barba. si, desi este dureros rau de tot parul avand niste radacini foarte groase, se epileaza. cum ar fi fost sa nu se faca, ca nu o intereseaza sau ignora?


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#92 2013-07-11 20:50:25

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

al meu are putin par pe piept si-mi place la nebunie hjarta rodnar
in rest, nu se epileaza decat la axila in special vara si in zona inghinala ca nu i se pare estetic cu par
Imi place de el asa hjarta

Offline

 

#93 2013-07-11 21:25:44

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Par pe piept/burta ( sexy sau scarbos ?)

eu nu prea am pe piept, adica nu se vede, iar la axila si zona intima ma epilez si eu. Iar pe picioare, nici gand, ca nu-s gay lol


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.