homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

EPILARE CORECTA ADVICES! HELP!


#1 2010-08-17 00:23:14

Coryenne
Full member
Inregistrat: 2010-08-17
Mesaje: 141

EPILARE CORECTA ADVICES! HELP!

Buna fetele , ma bucur ca mi-am luat inima in dinti si acum va scriu majoreta ...va urmaresc discutiile de pe forum de ceva vreme , dintr-un con de umbra cum ar veni, chicot de muuulte ori am aflat de la voi sfaturi care mi-au folosit , dar niciodata n-am indraznit sa-mi fac un cont si sa intru printre voi  rodnar .

Asa, asta a fost un fel de prezentare, ca sa revin la ceea ce ma intereseaza... problema mea suna astfel: am facut prostia ca prima oara cand m-am depilat, s-o fac cu lama de ras  bang ,iar in timp ,firul de par (implicit, radacina) s-a ingrosat ff tare si acum am mari probleme... este foarte inestetic , port foarte rar fustite/pantaloni scurti din cauza asta , fiindca oricat as incerca sa ma epilez, radacina ramane mereu , indiferent ca rup firul din radacina (asa se presupune, pt ca de fapt, radacina ramane acolo!!!). Anul trecut m-am facut cu ceara , n-a mers ,imi lua doar cateva fire si restul ramanea acolo , plus ca aveam batai de cap cu ceara care ramanea pe picior ... anul asta am zis sa-mi fac ceea ce numeam cea mai importanta achizitie pe anul asta , mi-am luat un epilator (Philips Satinelle Ice), nu zic, e bunicel, dar pur si simplu radacina FIX cat un varf de creion (poate chiar mai mica) ramane acolo . N-ar fi problema daca ar fi vorba doar de una, dar va dati seama ca la fiecare fir de par exista si o radacina, si la cate sunt... disperat ...ma exfoliez, fac baie calda pt a deschide porii ,aplic lotiuni hidratante dupa, dar efectiv nu merge, m-am saturat, nu stiu ce sa mai fac , nu pot vara sa port nimic scurt ca se vede si ma enerveaza ingrozitor . cesafac
Ziceti-mi si mie ce sa fac, va implor , eu una am luat-o pe toate variantele posibile , chiar nu mai am habar. Am zis sa incerc sa merg la salon sa ma faca acolo cu ceara, poate merge ,eu stiu ?? Voi ce ziceti, exista sanse ?big_smile Cum sa fac sa subtiez radacina asta nenorocita si s-o scot de-acolo ?grater((

Va multumesc si imi cer scuze pt subiectul atat de lung, am cam luat-o din fir a par big_smile, SPER totusi sa va indurati si sa ma ajutati cu un sfat.

Pupici  buga


"Am invatat sa merg pe picioarele mele , dupa ce au fost amputate .Pana atunci nu beneficiasem de intelepciunea necesara pentru a le folosi."

Offline

 



#2 2010-08-17 00:32:21

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: EPILARE CORECTA ADVICES! HELP!

exista doua topicuri cu acelasi subiect ...''epilarea'' , posteaza acolo


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#3 2010-08-17 10:47:52

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: EPILARE CORECTA ADVICES! HELP!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.