homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

..:: PRIMUL SI UNICUL ::..-2


#20 2010-10-05 23:43:40

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

heart_breaker a scris:

Al meu nu e primul...e mai important sa fie ultimul decat primul. Pt mine cel putin ar fi fost frustrant sa traiesc toata viata cu intrebarea "cum o fi cu altcineva?" Astea cu un singur partener toata viata sunt povesti. Imaginati-va cum ar fi sa scartaie ceva la un moment dat...automat incepi sa te intrebi cum e cu altul, cat tine, cat de mare o are, cate orgasme poate sa iti ofere...si pt ce sa traiesti cu framantarile astea? Plus ca sunt extrem de putine femei care au noroc sa gaseasca un barbat bun din prima. Si oricat de bun ar fi, merita incercat si altul...poate gasesti mai bun. smile

Si daca dup asta realizezi ca cu primul a fost cel mai bine...ca nimeni nu mai e ca el...ca linga el era locusorul tau...si tu ai schimbat o relatie frumoasa doar din curiozitate si in final ai ramas fara nimic si cu regrete....


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#21 2010-10-06 01:46:09

7 7 7
New member
Inregistrat: 2010-04-23
Mesaje: 55

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

muhahahaha... nu exista iubire adevarata, oricat ai incerca smile fiti sinceri cu voi smile

Offline

 

#22 2010-10-06 02:24:51

Andyno
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-06-16
Mesaje: 159

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

sa plang si nu alta rotfl2)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


gONE aFTER pUSSY'es! ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)

Offline

 

#23 2010-10-06 02:42:58

7 7 7
New member
Inregistrat: 2010-04-23
Mesaje: 55

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

heart_breaker
Ieri 17:04:21 Al meu nu e primul...e mai important sa fie ultimul decat primul. Pt mine cel putin ar fi fost frustrant sa traiesc toata viata cu intrebarea "cum o fi cu altcineva?" Astea cu un singur partener toata viata sunt povesti. Imaginati-va cum ar fi sa scartaie ceva la un moment dat...automat incepi sa te intrebi cum e cu altul, cat tine, cat de mare o are, cate orgasme poate sa iti ofere...si pt ce sa traiesti cu framantarile astea? Plus ca sunt extrem de putine femei care au noroc sa gaseasca un barbat bun din prima. Si oricat de bun ar fi, merita incercat si altul...poate gasesti mai bun.

Sa inteleg ca esti una din cele pt care conteaza marimea?

Offline

 

#24 2010-10-06 06:52:05

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

heart_breaker a scris:

Si oricat de bun ar fi, merita incercat si altul...poate gasesti mai bun. smile

Asa poti sa te gandesti oricand...si la al 10-lea.. ca al 11-lea poate fi mai bun. Deci nu mi se pare ca are logica "principiul" asta.


hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2010-10-06 11:48:21

seeu2night
New member
Inregistrat: 2010-09-06
Mesaje: 34

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Orange a scris:

heart_breaker a scris:

Al meu nu e primul...e mai important sa fie ultimul decat primul. Pt mine cel putin ar fi fost frustrant sa traiesc toata viata cu intrebarea "cum o fi cu altcineva?" Astea cu un singur partener toata viata sunt povesti. Imaginati-va cum ar fi sa scartaie ceva la un moment dat...automat incepi sa te intrebi cum e cu altul, cat tine, cat de mare o are, cate orgasme poate sa iti ofere...si pt ce sa traiesti cu framantarile astea? Plus ca sunt extrem de putine femei care au noroc sa gaseasca un barbat bun din prima. Si oricat de bun ar fi, merita incercat si altul...poate gasesti mai bun. smile

Si daca dup asta realizezi ca cu primul a fost cel mai bine...ca nimeni nu mai e ca el...ca linga el era locusorul tau...si tu ai schimbat o relatie frumoasa doar din curiozitate si in final ai ramas fara nimic si cu regrete....

nimeni nu a spus sa il parasesti pe primul doar penrtu ca trebuie sa mai incerci si altceva ci doar ca sunt rare cazurile cand prima iubire de la 15-16 ani ramane si ultima......

Offline

 

#26 2010-10-06 11:51:11

deea03
Full member
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 643

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

si la mine este primul si suntem impreuna de 3 ani jumate big_smile ar fi frumos sa fie si ultimul si chiar imi doresc asta, dar niciodata nu poti sa sti ce iti rezerva viata... smile

Ultima oara a fost editat de deea03 (2010-10-06 11:51:37)

Offline

 

#27 2010-10-06 13:29:51

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

7 7 7 a scris:

muhahahaha... nu exista iubire adevarata, oricat ai incerca smile fiti sinceri cu voi smile

ai suferit traume grave sau deosebit de grave? roll
eu te inteleg... dar totusi, incearca sa nu mai fi asa radical. unii oameni chiar se iubesc cu adevarat, spre surprinderea ta.

7 7 7 a scris:

Sa inteleg ca esti una din cele pt care conteaza marimea?

daca tu imi explici de unde ai inteles tu asta din postul fetei.. iti dau o bomboana.

Ultima oara a fost editat de Loveable (2010-10-06 13:31:28)


hjarta

Offline

 

#28 2010-10-06 15:03:01

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

7 7 7 a scris:

muhahahaha... nu exista iubire adevarata, oricat ai incerca smile fiti sinceri cu voi smile

daca nu ai avut tu parte,nu inseamna ca nu exista  tongue

Offline

 

#29 2010-10-06 15:11:50

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

7 7 7 a scris:

muhahahaha... nu exista iubire adevarata, oricat ai incerca smile fiti sinceri cu voi smile

Unde-i logica.....daca tu nu ai, nu inseamna ca nu exista ))) nici eu nu am  masina asta nu inseamna ca nu exista visslar


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#30 2010-10-06 15:27:53

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Avand in vedere ca la mine primul a fost un esec total, m-a facut sa ma simt ingrozitor, sa ma urasc, are logica faptul ca am cautat altul. As fi putut sa raman cu primul, sa fiu o frustrata, sa nu-mi descopar sexualitatea...dar ar fi fost cea mai mare greseala.

Si pentru fabulatii cu 10, 11 parteneri...nu ma refeream la asta. Dar de ce sa stau langa primul pt simplul fapt ca m-a dezvirginat, daca nu ma simt bine si nu imi place? Nu e normal sa caut ceva mai bun? Daca nu e bun nici al doilea, next si tot asa. In primii 5 tre' sa fie unul bun.

Ultima oara a fost editat de heart_breaker (2010-10-06 15:43:50)

Offline

 

#31 2010-10-06 15:54:38

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

of iar apar niste oameni pisalogi gata sa isi spuna punctele lor "masculine" de vedere referitor la o problema care nici macar nu li se adreseaza...

pana la urma fiecare face si gandeste cum vrea. daca o fata nu gaseste din prima fericirea, logic ca va cauta in continuare, alta poate a gasit si nici nu concepe sa calce stramb in cautarea noutatii. diferenta este mare de la persoana la persoana, nu cred ca daca se isca polemici o sa isi schimbe cineva principiile si mentalitatile.

o relatie ulterioara iti poate arata 3 lucruri: ori ca cel anterior era mai bun, ori ca era prost, ori ca trebuie sa mergi la urmatorul. este o rascruce de drumuri, fiecare isi alege calea.

Ultima oara a fost editat de coraline (2010-10-06 15:55:09)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#32 2010-10-06 19:17:46

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

heart_breaker a scris:

Avand in vedere ca la mine primul a fost un esec total, m-a facut sa ma simt ingrozitor, sa ma urasc, are logica faptul ca am cautat altul. As fi putut sa raman cu primul, sa fiu o frustrata, sa nu-mi descopar sexualitatea...dar ar fi fost cea mai mare greseala.

Si pentru fabulatii cu 10, 11 parteneri...nu ma refeream la asta. Dar de ce sa stau langa primul pt simplul fapt ca m-a dezvirginat, daca nu ma simt bine si nu imi place? Nu e normal sa caut ceva mai bun? Daca nu e bun nici al doilea, next si tot asa. In primii 5 tre' sa fie unul bun.

de acord, doar ca tu ai spus : "Si oricat de bun ar fi, merita incercat si altul...poate gasesti mai bun" asta-i partea care m-a intrigat pe mine. desigur, nici eu n-as sta cu iubitul meu daca n-as mai fi fericita, chiar daca el e cel care m-a dezvirginat
si apoi, o relatie in care investesti sentimente, si persoana pe care o iubesti, nu sunt usor de dat la schimb pt o curiozitate sau niste certuri, neintelegeri, perioade mai putin roz. lumea azi nu mai are rabdare sa se implice cu adevarat intr-o relatie. la prima rafala se sucesc si pleaca. nu e normal, dupa parerea mea. sunt norocoasa ca iubitul meu imi impartaseste perspectiva

Offline

 

#33 2010-10-07 12:42:34

B_B
New member
De la: ...undeva in lumea larga...
Inregistrat: 2010-03-31
Mesaje: 22

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

la mine iuby e primul si sper sa fie ultimul...adica nu mas vedea sa fiu cu altul...suntem de imediat 2 ani impreuna si speram sa ramanem 4 ever impreuna...poate cu timpul drumurile noastre o sa ia o intorsatura dar pana atunci eu visez sa ne petrecem tot restul vietii impreuna...


~....traiesc intro lume inconjurata de iubire....~

Offline

 

#34 2010-10-07 21:19:18

dark_beee
Full member
De la: Oradea
Inregistrat: 2009-01-22
Mesaje: 114

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

primul si unicul chiar si dupa 5 ani:)


have a nice day wink

Offline

 

#35 2010-10-08 11:32:11

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

al meu e primul si unicul. avem o relatie de aproape 4 ani si suntem casatoriti de 2 luni. suntem f fericiti unul langa celalalt!


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#36 2010-11-15 08:35:14

iuli_ana
Full member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 187

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Si la mine e primul si unicul. Cred ca daca exista cat de cat compatibilitate cu un strop de intelegere si un car de comunicare totul e ok. La noi comunicarea e solutia, ne spunem totul fara teama sau inhibitie si gasim o carare pe care putem pasi amandoi. Am o siguranta foarte mare ca v-a fi si ultimul pt ca e omul caruia pot sa-i spun orice indiferent de subiect/situatie. Atata timp cat intr-un cuplu o mica neintelegere este discutata de la inceput nu are cum sa devina o mare problema mai tarziu.


Cu totii suntem in acelasi sant, dar unii dintre noi privesc spre stele.                       
Cel ce se gandeste mult inainte de a face un pas isi va petrece viata intr-un singur picior.

Offline

 

#37 2010-11-15 22:31:27

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

iuli_ana a scris:

Si la mine e primul si unicul. Cred ca daca exista cat de cat compatibilitate cu un strop de intelegere si un car de comunicare totul e ok. La noi comunicarea e solutia, ne spunem totul fara teama sau inhibitie si gasim o carare pe care putem pasi amandoi. Am o siguranta foarte mare ca v-a fi si ultimul pt ca e omul caruia pot sa-i spun orice indiferent de subiect/situatie. Atata timp cat intr-un cuplu o mica neintelegere este discutata de la inceput nu are cum sa devina o mare problema mai tarziu.

Nu, dar la un moment dat cei doi pot sa isi schimbe modul de a gandi, felul de a fi, prioritatile in viata etc si pot sa o ia incet-incet pe cai diferite, ceea ce face ca relatia sa nu mai poata continua.
O vorba care-mi place mie mult si care s-a adeverit de multe ori e "never say never"


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#38 2010-11-16 08:45:57

iuli_ana
Full member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 187

Re: ..:: PRIMUL SI UNICUL ::..

Relatia noastra e diferita si am trecut prin destule lucruri si unul si altul. Ne-am format o personalitate si un mod de a gandi care nu cred ca poate avea mari deviatii, deviatii care pot fi discutate si aduse la un punct comun. Si in chestia asta sunt de acord cu vorba "never say never" si nici nu o spun. Deocamdata asa stau lucrurile si ma bucur. Sper sa fie asa si pe viitor, iar in momentul de fat viitorul meu alaturi de el suna promitator.


Cu totii suntem in acelasi sant, dar unii dintre noi privesc spre stele.                       
Cel ce se gandeste mult inainte de a face un pas isi va petrece viata intr-un singur picior.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.