homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale yaz


#1 2010-10-09 16:50:40

bibi21
New member
Inregistrat: 2010-10-09
Mesaje: 14

anticonceptionale yaz

am o mare dilema....iau de 3 luni yaz la recomandarea ginecologului,asta e a 3-a luna din care mai am 3 pastile placebo si dupa prima pastila placebo a aparut menstruatia...dar am avut spotting  in prima luna ,in luna a2-a nu am avut a venit normal iar luna asta am avut spotin cu 2 zile inainte sa termin pilulele active..si azi mi-a venit (cred ca e mestruatie)...nu stiu ce sa fac ,as vrea sa le schimb ca am avut spotting   luna asta...cu yasmin...nush ce sa fac...dati-mi un sfat!

Offline

 



#2 2010-10-09 17:14:29

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: anticonceptionale yaz

ai putea sa vezi daca si luna asta iti apare spottingul


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#3 2010-10-09 17:34:33

bibi21
New member
Inregistrat: 2010-10-09
Mesaje: 14

Re: anticonceptionale yaz

am uitat  sa precizez k in prima luna cand le-am inceput am fost la mare si mi-a aparut o alergie solara..ce nu am mai avut pana acum,desi nu stateam la soare decat intre 7-11....iar in luna asta(a 3-a) mi-a aparut ceva pe piele tot de natura alergica...am fost la dermatolog si mi-a dat tratament...si a zis k nu ca nu crede ca e de la anticonceptionale..!
doctoreassa am nevoie urgent de un sfat!

Offline

 

#4 2010-10-09 17:36:20

persifona
Vizitator

Re: anticonceptionale yaz

Nu are de ce sa fie de la anticonceptionale, bibi. Si mai ia macar o luna sa vezi poate se acomodeaza organismul. Daca nu si nu, mergi pe urma la medic.

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.