homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ajutoorr


#1 2010-11-01 23:43:38

diiiiaaaa
New member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-03-27
Mesaje: 73

Ajutoorr

Sambata spre duminica noaptea..am intretinut relatii sexuale neprotejate..tin sa mentionez ca nu s-a terminat in mine...iar mie stopul mi se terminase undeva pe joi...e mare reiscul de a ramane insarcinata?sad e chiar perioada aceea...sau?sad ajutor va rog


Traieste-ti viata cat mai esti copil!!!Bucura-te de viata!!!!

Offline

 



#2 2010-11-02 08:23:30

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Ajutoorr

ai un ciclu regulat?
in mod normal nu ar trebui sa fii in perioada fertila atat de devreme
DAR, asta nu e un motiv sa risti asa...

Offline

 

#3 2010-11-02 08:48:03

mihaitza.sky
New member
Inregistrat: 2010-11-02
Mesaje: 12

Re: Ajutoorr

salutare! va cer si eu ajutor pt ca nu mai imi gsesc linistea . nu stiu ce e de facut,..  prietena mea este virgina iar aseara am cam facut ''nebunii'' ..in sensul ca ...am introdus penisul cam un cm -2... fara a penetra ....adica nu am observat sa fie vreo scurgere de sange...insa ...avand in vedere ca eu eram deasupra ...ma gandesc ca ar fi posibil sa se infiltrat putina sperma...(nu imi amintesc sa fi ejaculat...dar stiu ca mai exista mici scapari inainte)....plus ca 'acolo' era destul de umed...e posibil sa fi intrat sperma? nustiu ...credeti ca e cazul de pastile sau cv??.....sa mai astept?...cat?     va rog astept raspuns sincer                                multumesc  !      cesafac

Offline

 

#4 2010-11-02 08:57:50

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Ajutoorr

mihaitza informati-va inainte sa va incepeti viata sexuala.
daca ai ejaculat sau nu, oricat de putin, asta tu trebuie sa stii
totusi, un act sexual propriu-zis nu a fost. as zice ca sansele sunt mici.
are un ciclu regulat? in ce zi a ciclului este? sa-si calculeze perioada fertila.

Offline

 

#5 2010-11-02 08:59:36

diiiiaaaa
New member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-03-27
Mesaje: 73

Re: Ajutoorr

da ciclul mi-e regulat...doar ca nu stiam daca sunt in pewrioada aceea cu risc mare smile
mersi:*


Traieste-ti viata cat mai esti copil!!!Bucura-te de viata!!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-11-02 09:01:43

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Ajutoorr

repet diiiiiaaaaa, aveti grija pe viitor. coitul intrerupt nu e deloc o metoda de contraceptie eficienta

Offline

 

#7 2010-11-02 09:29:19

diiiiaaaa
New member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-03-27
Mesaje: 73

Re: Ajutoorr

da multumesc...ar trebui sa imi fac griji acum?>sad


Traieste-ti viata cat mai esti copil!!!Bucura-te de viata!!!!

Offline

 

#8 2010-11-02 10:05:02

mihaitza.sky
New member
Inregistrat: 2010-11-02
Mesaje: 12

Re: Ajutoorr

tocmai am vorbit cu ea... a spus ca e in perioada fertila.....si a mai spus ca s-a eliminat o micamicamica bucatica din himen....insa el e la locul lui...si sa nu imi fac griji..... are dreptate?..... e de rau?      cesafac                           mersi frumos!

Offline

 

#9 2010-11-02 10:10:58

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Ajutoorr

diiiiaaaa eu zic sa nu-ti faci griji



mihaitza de unde stie ea ca himenul e la locul lui?
daca nu ai ejaculat in interior nu ar trebui sa fie probleme..

Offline

 

#10 2010-11-02 10:26:00

mihaitza.sky
New member
Inregistrat: 2010-11-02
Mesaje: 12

Re: Ajutoorr

...in interior stiu sigur ca nu ...si nici in exterior nu cred...dar  stiu ca mai exista mici scurgeri inainte de ejacularea propriu-zisa...eu de alea ma tem...si de faptul ca si ea era destul de umeda....si sa nu fi alunecat cv...avand in vedere ca eu am cam stat deasupra vreo 10 minute...sau mai mult      ....ai putea te rog sa estimezi cam care ar fi sansele sa apara o sarcina?..in procente:)      ea imi spune sa nu imi fac griji.... acum nu stiu......ce stiu sigur e ca de acum incolo nu o sa ma mai las dus de val si o sa am grija....o sa ne protejam cool

Offline

 

#11 2010-11-02 12:42:55

diiiiaaaa
New member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-03-27
Mesaje: 73

Re: Ajutoorr

mersi mult puss o sa incep din nou ac ca asa sunt sigura ca nu va fii nimic:smile*


Traieste-ti viata cat mai esti copil!!!Bucura-te de viata!!!!

Offline

 

#12 2010-11-02 13:10:27

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Ajutoorr

mihaitza.sky a scris:

...in interior stiu sigur ca nu ...si nici in exterior nu cred...dar  stiu ca mai exista mici scurgeri inainte de ejacularea propriu-zisa...eu de alea ma tem...si de faptul ca si ea era destul de umeda....si sa nu fi alunecat cv...avand in vedere ca eu am cam stat deasupra vreo 10 minute...sau mai mult      ....ai putea te rog sa estimezi cam care ar fi sansele sa apara o sarcina?..in procente:)      ea imi spune sa nu imi fac griji.... acum nu stiu......ce stiu sigur e ca de acum incolo nu o sa ma mai las dus de val si o sa am grija....o sa ne protejam cool

eu nu pot sa-ti estimez asa ceva, si nici altcineva.

Offline

 

#13 2010-11-02 17:37:04

mihaitza.sky
New member
Inregistrat: 2010-11-02
Mesaje: 12

Re: Ajutoorr

da.....acum sunt tare confuz.... ne gandeamsa apelam la pilula de a2a zi asa ...just in case..  dar o sa mai asteptam un pic  (sper sa nu fie cazul de sarcina  cesafac )...si sper sa fie o decizie buna...sa nu regret peste cv timp.....                     multumesc !

Offline

 

#14 2010-11-28 21:18:51

danaxxx
Membru
Inregistrat: 2010-11-28
Mesaje: 2

Re: Ajutoorr

Va rog frumos sa ma ajutati ! ! Am inceput in prima luna de menstruatie sa iau marvelon 21 . . dupa aprox jumatate de ora mi s-a facut ff rau si asa m-a tinut pana a 2 zi... seara cand trebuia cea de-a 2 a apstila nu am mai luat marvelon am fost la farmacie si am luat diane35 (am mai luat in urma cu 3 ani tim de un an si mi-au priit) si am continuat cu diane  . . vreo 2 sapt am sangerat dar nu ff mult . . adik un absorbant zilnic facea fata . . dar apoi in ultimele 3 zile de pastile din folia de diane imi curge mai mult . . am terminat folia vineri si luni ar trebui sa imi vina  . . dar mie tot in curge . . folosesc vreo 3 absorbante pe zi . . ce sa fac??? e normal ?  mai tre s aimi vina luni ?? sambata cand trebuie sa incep alta folie o sa revina la normal totul .. mentionez ca in ultimele zile am avut si dureri abdominale ca la mestruatie ! !  va rog mult sa ma ajutati . .

Offline

 

#15 2010-11-29 10:42:07

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Ajutoorr

danaxxx a scris:

Va rog frumos sa ma ajutati ! ! Am inceput in prima luna de menstruatie sa iau marvelon 21 . . dupa aprox jumatate de ora mi s-a facut ff rau si asa m-a tinut pana a 2 zi... seara cand trebuia cea de-a 2 a apstila nu am mai luat marvelon am fost la farmacie si am luat diane35 (am mai luat in urma cu 3 ani tim de un an si mi-au priit) si am continuat cu diane  . . vreo 2 sapt am sangerat dar nu ff mult . . adik un absorbant zilnic facea fata . . dar apoi in ultimele 3 zile de pastile din folia de diane imi curge mai mult . . am terminat folia vineri si luni ar trebui sa imi vina  . . dar mie tot in curge . . folosesc vreo 3 absorbante pe zi . . ce sa fac??? e normal ?  mai tre s aimi vina luni ?? sambata cand trebuie sa incep alta folie o sa revina la normal totul .. mentionez ca in ultimele zile am avut si dureri abdominale ca la mestruatie ! !  va rog mult sa ma ajutati . .

of, of, of....e impinzita tara de cabinete de planning si dintr-un motiv care imi scapa lumea le ignora si merge la farmacie...
ai menstruatia...ai avut singerare peste pastile(spotting-face parte dintre efectele secundare acceptate ca fiind nepericuloase) si apoi menstra(a aparut pe ultimele 3 pastile si se continua si peste pauza, evident).
Simbata vei incepe o alta folie, asa e corect...ce te rog eu e ca, daca fenomenele se repeta(oricare dintre ele, fie spottingul fie menstra venita mai devreme) mergi la un medic de planning si discuta cu el


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#16 2010-11-29 11:18:24

danaxxx
Membru
Inregistrat: 2010-11-28
Mesaje: 2

Re: Ajutoorr

multumesc mult pentru raspuns . . am sa revin sambata sau duminica sa va spun ce s-a intamplat! o zi buna in continuare  tummenupp

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.