homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Yasmin - am ratat ultimele pastile din folie!


#1 2010-11-24 23:37:12

flflfl
New member
Inregistrat: 2009-12-05
Mesaje: 5

Yasmin - am ratat ultimele pastile din folie!

Buna! am si eu o intrebare mare smile.. mai aveam de luat 3 pastile luna asta si terminam folia.. pb este ca am plecat din tara si am uitat folia acasa.. unde am ajuns nu mi s'a dat yasmin fara prescriptie medicala.. ca drept urmare.. nu am mai terminat aceasta folie.. intre timp mi'a venit mestruatia (in mod normal as fi terminat folia duminica.. si mi'ar fi venit menstruatia undeva pe joi).. mie mi'a venit marti (azi e a2a zi de menstruatie).. intrebarea mea este ce fac mai departe.. cand pot sa incep urmatoarea folie in asa fel incat totul sa fie in regula pe viitor? de protejat m'am protejat si ma mai protejez cat e nevoie smile dar nu as vrea sa renunt la ac luna care urmeaza.. vin sarbatorile.. si as vrea sa plec in vacanta fara griji smile

Offline

 



#2 2010-11-25 00:16:42

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Yasmin - am ratat ultimele pastile din folie!

poti sa incepi oricand alta folie...insa cu conditia sa te protejezi primele 7 zile pana se reinstaleaza protectia smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#3 2010-11-25 13:29:49

flflfl
New member
Inregistrat: 2009-12-05
Mesaje: 5

Re: Yasmin - am ratat ultimele pastile din folie!

Sigur? Nu pun la indoiala raspunsul tau si iti multumesc.. dar as vrea sa fiu sigura sigura big_smile

Offline

 

#4 2010-11-25 13:43:06

daenarys
Vizitator

Re: Yasmin - am ratat ultimele pastile din folie!

e asa cum zice YOHanna si nu uita cand incepi noua folie de protectie suplimentara 7 zile.

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.