homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Starile de depresie-2


#20 2010-12-25 16:32:46

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Starile de depresie

pucca incearca sa fi mai iubitoare cu sotul tau..el nu are nicio vina ...si mai ales ca zici ca e om ca lumea...iar tu o sa fi  o mama exemplara...si o sa ai un sot care te iubeste si pe tine si pe bebe...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 



#21 2010-12-27 13:06:47

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Starile de depresie

nu am apucat sa citesc povestea. nu stiu despre ce e vorba, dar pucca puss 
nu stiu cat si ce va schimba bebe in bine (ma refer si la mine si la orice situatie), insa e clar ca te face sa il iubesti; cred ca iubirea si un comportamentul adecvat cu un bebe vin ca din instinct. are grija Dumnezeu.

Offline

 

#22 2011-01-05 20:51:25

SofySofia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 812

Re: Starile de depresie

Cati ani ai Pucca? Sanatate si putere,chiar daca nu am apucat sa vad povstea lol


Strong reasons make strong actions!

Offline

 

#23 2011-10-26 03:15:01

lopatel
Membru
Inregistrat: 2011-10-26
Mesaje: 2

Re: Starile de depresie

sunt un viitor tatic super suparat, chiar cu o stare de depresie serioasa. am 35 de ani si sotia mea are 24. ne cunoastem mai de mult dar suntem impreuna de 5 luni, abia ne-am casatorit si sotia mea a ramas gravida, acum e in saptamana a 9 -a... pana acum doua saptamani totul a descurs perfect inter noi, dar de acum doua saptamani totul e pe dos. abia ne-am mutat in anglia acum doua saptamani jumate. sotia mea se comporta ciudat, banuiesc ca de la sarcina(pentru amandoi e primul copil) nu vrea sa mai faca dragoste cu mine, imi spune ca ma doreste si ca ar vrea sa faca dragoste dar nu are chef, parca e pe alta planeta, nu mai zambeste si cand vorbesc cu ea se uita in gol, nu ma mai iubeste ca inainte, nu imi mai acorda atentie mai de loc, plus ca parca e trista. am vorbit cu ea si mi-a spus ca e chiar super linistita si chiar este numai ca s-a schimbat ceva la ea. daca vreau sa o alint se vede clar ca o sufoc, zice ca se simte ciudat cand o sarut(nu inteleg ce vrea sa zica clar e ca doar ma pupa si nu vrea sa ma sarute). chiar nu mai pot. pe langa astea mai contribuie si situatia ca nu am de munca inca si e cam greut cu banii, ca la orice inceput de drum! ea spune sa mai am rabdare ca se vor rezolva toate, insa eu simt ca inebunesc, am slabit 15 kg, si chiar am facut o depresie de toata frumusetea. ce sa ma fac cu sotia mea? va rog ajutati-ma! cum sa o ajut sa treaca prin asta daca nu ma lasa, cum sa fac sa inteleg mai bine care  e problema? chiar e de le sarcina? va rog cu disperare sa ma ajutati, mi-e frica sa nu stric totul! imi iubesc sotia foarte mult, e lumina ochilor mei! problema e ca nu avem bani sa mergem la un psiholog sau la un consilier..... trebuie cumva sa inteleg unde e buba si sa o ajut....

Ultima oara a fost editat de lopatel (2011-10-26 03:24:54)

Offline

 

#24 2011-10-26 10:13:11

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Starile de depresie

spune-i ei ce ai scris aici, arata-i cum te simti tu in situatia asta si discutati, poate se deschide in fata ta. numai sarcina nu da astfel de comportamente. e posibil sa refuze sexul si alintarile, sarutarile ce ar putea degenera in sex, pt ca este protectoare cu sarcina, nu vrea sa pateasca ceva copilul. poate fi stresata din cauza mutatului intr-o tara straina, la care se adauga problema locurilor de munca, sarcina si chiar teama si nesiguranta in ceea ce priveste viitorul vostru si mai ales al copilului ce urmeaza sa se nasca.
ce poti face tu, e sa-i arati ca se poate baza pe tine, ca ii esti alaturi si poate discuta cu tine orice. da-i de inteles asta si poate iti va spune ce o framanta si veti gasi impreuna o rezolvare. succes!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-10-26 10:18:20

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Starile de depresie

eu sunt o femeie insarcinata si ti spun ca este chiar asa...sunt momente cand dorim safacem dragoste dar sunt si momente cand nu...din cate stiu eu chiar la unele femei in primul trimestru de sarcina, cum e sotia ta, se manifeste chiar acest sentiment de nedorinta, pe cand in al doilea semestru este mai dornica.
eu zic sa ai rabdare, schimbarile hormonale prin care trecem sunt atat de intense de nici noi nu le intelegem, dar voi barbatii...
la fel cum a spus si anca90, motivele pot fi multiple si cumulate. insoteste o la urmatoarea vizita la ginecolog, arata i ca si pentru tine siguranta copilasului si a familiei este mult mai importanta decat consumarea unui act sexual, oricat de necesar este in orice familie si in viata oricarei persoane.
toate cele bune


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#26 2011-10-26 14:53:54

lopatel
Membru
Inregistrat: 2011-10-26
Mesaje: 2

Re: Starile de depresie

nu e vorba de sex, ma ingrijoreaza ca si celelalte in egala masura, daca are libidoul scazut, ok inteleg, nu facem dragoste, dar sa nu ma mai bage in seama de loc? imi  e dor de sotia mea! si am incercat sa discut i-am spus tot ce am scris mai sus, am fost calm, dar mi-a spus ca nici ea nu intelege de ce e asa, si ca si ea abia asteapta sa-i treaca starea asta ca si ei ii este dor sa ne iubim si toate celelalte... adevarul ca am cam stresat-o si eu.... sa va fdau un exemplu de comportament de aseara: a venit de la servici, pe drum mi-a povestit de la servici, eu i-am povestit pe unde am umblat eu toata ziua etc... eu inainte de a veni de la serviciu, i-am trimis un e-mail in care ii explicam cat de mult o iubescsi ca sunt alaturi de ea si ca se poate baza pe mine, cand a venit aasa l-a citit dar nu mi-a spus nimic si nici macar nu mi-a dat replay la mesaj... ok, vine noaptea, ea adoarme iar eu stau cu laptopul in pat langa ea... s-a intors si s-a foit de vreo 4,5ori si mi-a dat pup si s-a alintat... iar eu la un moment dat am adormit si cred ca am vorbit prin somn ca am obiceiul asta si m-am trezit imbratisat tot si mangaiat si-mi spunea ca nu pleaca, cum sa plece, ca ma iubeste!! ca eu i-as fi spus prin somn sa nu plece.... si se intampla frecvent, noaptea din cauza stresului em cosmaruri si vorbesc prin somn sau fac niste crize ciudate de respiratie si ea imediat sare si ma mangaie si aregrija de mine si ma iubeste si etc... de ce face chestiile astea noaptea si ziua parca nu mai e ea? e rece si ciufuta? aaa, tot aseara cand stateam eu la laptop si ea dormea, am sarutat-o usor pe umar si ea a zambit, un zambet dragostos.... e ciudat nu? ce puteti sa-mi spuneti despre asta?

Ultima oara a fost editat de lopatel (2011-10-26 15:06:27)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.